Je pravda, že nie je dobré otehotnieť počas chrípkového obdobia?

majkalisicka
15. feb 2017

ahojte.Môžem sa spýtať či niektorá z Vás dostala od gynekológa takú informáciu ako ja? A to, že nieje dobré otehotnieť počas chrípkového obdobia(čo je teraz),pretože je väčšia pravdepodobnosť že dieťa sa narodí s nejakou vrodenou vadou a že býva aj veľa potratov a ak sa dá, mali by sme počkať kým toto obdobie skončí..aký je váš názor?počuli ste už o tom?Ďakujem

maxiva
15. feb 2017

Nie nepocula som to😲

majkalisicka
autor
15. feb 2017

keď som to doma spomínala každý povedal že nepočul...tak skúšam tu..

maxiva
15. feb 2017

Ale zda sa mi to hovadina😉

luliu
15. feb 2017

Podla mna hlupost, to by nebol cas na otehotnenie nikdy, vzdy je nieco vo vzduchu

majkalisicka
autor
15. feb 2017

@maxiva neviem ,keď mi to povedal...človek sa už chytí všetkého..a ešte od gynekológa..hmm..počkám či ešte niekto k tomu niečo povie...ale tiež mi to príde také zvláštne..

maxiva
15. feb 2017

@luliu sak toto presne

majkalisicka
autor
15. feb 2017

@luliu mám podobný názor....lebo nikto to ešte nepočul a to je tiež zvláštne.🙂

madana
15. feb 2017

@majkalisicka pokial ma zena silnu imunitu,nie je dovod nepocat ani v chripk.obdobi.....naopak pre zenu so slabou imunitou by potom nebolo vhodne otehotniet nikdy,kedze virusy su po cely rok....neviem co je to za gynekolog,ale totalna blbost

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajjka
15. feb 2017

Ja som potratila v decembri na konci a doktor ktorý má prijmal na zákrok vrave že ma odsledovanr že v tomto období december január má najviac potratov za celý rok že je to ťažké obdobie na prvé týždne tehotenstva ....

majkalisicka
autor
15. feb 2017

@bajjka ďakujem..tak nemamáme sa kam ponáhlať....tak asi sa neoplati riskovať

majkalisicka
autor
15. feb 2017

@blankaj ja som chrípku dlho nemala...len neviem či to má nejaký vplyv na plod..alebo tak..možno aj bez toho aby som ja spozorovala nejaký vírus v sebe sa može niečo diať...ďakujem za názor

bajjka
15. feb 2017

No.neviem ale každa žena je iná ja už jedno dieťatko doma mám a teraz sme čakali druhé a prišlo toto ako blesk z jasného neba ..

majkalisicka
autor
15. feb 2017

@madana moja imunita nič moc..(kvoli práci)..asi si ešte počkáme..🙂..pre istotu

bajjka
15. feb 2017

Áni na som chorá vôbec nebola a ani dcera ani manžel....

tinkafe
15. feb 2017

Ahoj, s týmto názorom som sa ešte nestretla. Je pravda, že v chrípkovom období je väčšia šanca že žena ochorie a v rannom štádiu, to môže viesť až k potratu, ale taktiež nemusí. Je veľa prípadov, ak boli tehotné ženy choré a všetko prebehlo OK, ale aj veľa opačných. Dôležité je aby si ty bola OK, mala dosť vitamínov pre seba aj pre bábo, hl. kyselinu listovú a neriešila či je vhodné obdobie alebo nie, ak má prísť bábo príde, či v zime, či v lete ;)

majkalisicka
autor
15. feb 2017

@tinkafe ahoj..kyselinu už niekoľo mesiacov užívam a snažím sa dávať si pozor...mám skor problémi s močovými cestami..(veľmi časté)..ale na vyšetreniach u gynekologa zatial všetko ok..tak uvidíme..okrem kyseliny aj magnezium..som vybavená.:D ďakujem za rady

bluebarablue
15. feb 2017

Ahoj, aj môj gynekológ to tvrdí. Vraj ked uz je žena na konci prvého trimestra nevadia tak strašne ani atb ale na úplnom začiatku môžu poškodiť plod, preto je vraj dobre otehotnieť po chrípkovom obdobi a nie cez, aj ked na chrípku niesu atb a hocijakú chorobu možno dostať kedykoľvek, tak ono je to skôr asi ze preventívne sa odporúča po chrípkovom.

katulienkax
15. feb 2017

Lenže kedy skončí chrípkove obdobie, napriklad ked už máte jedno dieta tak potom cele obdobie od septembra po apríl je chrípkove obdobie 🙂 lebo ked moja sla do skolky tak furt čosi nosila a ja od nej chytala takze potom by ste mohli otehotnieť len v mesiacoch máj - september. A to nie je môj prípad kedže Oba razy som otehotnela v januari 🙂 čiže v chrípkovom obdobi. A Just neotehotniete kedy budete chcieť, takze takéto rady su nafigu, ja som chcela v lete otehotnieť a aj tak to nakoniec vyšlo v januári na truc 🙂

lucka8787
15. feb 2017

Možno na tom niečo bude ale logicky...ochorieť môžeš kedykoľvek.A nemusi byt ani chrípkove obdobie...ak by som mala takto rozmýšľať tak ja s mojim zamestnanim by som nemala byt tehotná vôbec.príliš sa sledujete baby. Posilňujte si imunitu a choroby vás potom môžu viete čo...A čo sa ma stať sa stane...

lucka8787
15. feb 2017

Také co sa snažia mesiace, roky, im môže byť ukradnuté ci je chrípka alebo nie. Sú vďačné ze sa im podarilo vôbec počať...

lucka8787
15. feb 2017

@majkalisicka a keď uz mas problémy s mocovymi cestami na to ti listovka a magnezium nepomôže.nohy stále v teple a vitamín c

jajurka
15. feb 2017

no dr. ma pravdu, ze je tam vacsie riziko, keby si ochorela (napr. pri chripke moze mat dietatko nejaku srdcovu vadu, ak by si ju prekonala v obdobi najvacsieho vyvoja srdiecka).. a s tymi potratmi - kedze je viac chorob => viac vyvojovych vad =>u vela plodov s vyvojovou vadou dojde k samovolnemu potratu
navyse, vela zien v zaciatku nevie, ze je tehotnych, a pri ochoreni berie vselijake lieky, kt. mozu babatku ublizit...
ale jasne, ze sa nic nemusi stat, je to len vacsie riziko (ale napr. my sme takto pred 2 rokmi o babatko prisli, zrejme na tom mala svoj podiel aj prekonana chripka v zaciatku tehotenstva...)

bombonka
15. feb 2017

Ja som otehotnela v decembri a doktor mi povedal aby som sa modlila aby som nedostala chrípku, že si mám dávať veľký pozor. Takže niečo na tom bude

majkalisicka
autor
15. feb 2017

Ďakujem pekne ...ja to nechcem nijako siliť..práveže som to chcela nechať na náhodu..len tie jehi slová mi tak vŕtali v hlave..nesnažíme sa nejak dlho ale počkať určite možeme..ďakujem ste zlaté

katarinamarkova
15. feb 2017

@majkalisicka tak ako tu niekde bolo spomínané, chrípokové obdobie je fakt od jesene do jari......jeden mesiac chrípka tu, druhý zase inde, o týždeň v práci, na ďalší v škole, ten tretí v inom kraji, kde zájdeš na návštevu.....
tak ako je prakticky od jesene do jari aj obdobie všetkých možných iných respiračných chorôb spôsobených vírusmi.
fakt neviem či je lepší vírusový zápal pľúc, alebo ľahká chrípka......
potom pozor na jesen, v zime, na jar, v lete na kiahňové obdobie, žltačkové obdobie.......

leeenka26
15. feb 2017

Zo statistickeho pohladu urcite vie co vravi a ma to logicky zaklad. Ale !! ... Neda sa nikdy nacasovat to, aby zena otehotnela vtedy, ked nic vo vzduchu nelieta.

weronika90
15. feb 2017

Ja som otehotnela tiež v takomto období,doktor ma len upozornil aby som si dávala pozor pred prechladnutim,respektíve chripkou.A všetko bolo v poriadku.

gilmoregirl
15. feb 2017

Mne to pride divne. Tiez som to nikdy nepocula Ja ked som obidva krat otehotnela tak v prvych tyzdnoch som bola chora, pamatam si to uplne presne. A obe deti su zdrave.

sandra163
15. feb 2017

ahoj, ja som pred týždňom prekonala chrípku a poviem ti, nechcela by som byť v takomto stave tehotná. teploty vyše 39 C, neskutočne bolesti svalov, kostí, krížov, 4 dni som nemohla ani poriadne chodiť a ešte doteraz nie som úplne fit. a to nehovorím o tom, že mám z antibiotík úplne pokazený žalúdok, cítim sa slabá a vyčerpaná. a k tomu som mala ešte doma dve choré deti. a byť v tom čase tehotná? podľa mňa je lepšie počkať, než chrípkové obdobie skončí, a zatiaľ posilňovať imunitu, nasadiť nejaké vitamíny napr. Calibrum baby plan a kys. listovú, a potom sa snažiť o bábätko. držím palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre