• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je tehotná žena chránená voči panickej úzkosti?

1. marca 2009 
Ahoj dievcata, pred par mesiacmi som ukoncila liecbu panickej uzkosti. Teraz s manzelom premyslame nad dietatkom. Moj lekar nevidi v tom ziaden problem, dokonca to vidi ako najlepsie riesenie. Vraj je zena pocas tehotenstva chranena pred takymito uzkostami a depresiami. Mate niektora skusenost? Ja mam totiz stale strach, ze sa mi to moze vratit, a ze budem pocas tehotenstva panikarit a stresovat.
11. jún 2008 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sezu - ja od augusta - od svadby nepapam lieky
ale tiež sa toho bojim lebo niekedy sa mi zvyknu objaviť zachvaty :frowning2: a tak teraz ked je to fakt zle tak si dam tabletku ale ked budem tehu tak sa to nemôže.
takže odpoved na tvoju otazku bude zaujimať aj mna
11. jún 2008 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
som na tom asi rovnako, niekedy sa proste citim horsie a ked to nejde inak, musim si dat tabletku
zaujimave je, ze najviac panikarim prave vtedy, ked premyslam nad dietatkom
11. jún 2008 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sezuska no jo. ja mam ine problemy ktore ma vedu k tabletke - ale dufam že lekarka povedala pravdu a v tehu to bude v poriadku inak neviem :frowning2:
11. jún 2008 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ak chces, napis mi na ip
11. jún 2008 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute ja len okrajovo nechcem to tu verejne riesit ale mam dceru 2 a pol rocnu , podelim sa o skusenosti .
tesoro@post.sk
12. jún 2008 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte snazilky/maminky,
mate este niektora skusenosti alebo poznate niekoho vo svojom okoli, kto nieco podobne prezil?
ako ste to zvladli?
dakujem vam za odpovede, kazda rada dobra
12. jún 2008 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj sezuzka,
ja som tiez brala a aj teraz beriem lieky, ale na iny problem nez Ty. Beriem vsak najnizsiu moznu davku. Niektore lieky sa v tehotenstve mozu, ak jeho potreba, ucinok u matky prevysi potencialne riziko na dieta. Vsetko vsak treba prebrat s doktorom. Doktorka mi povedala, aby som skusala a obcas si ich nedala, co mi to spravi.
V prvom trimetri mi byvalo zle, ale zdalo sa mi, ze nie tak ako ostatnym tehulkam (napr. zaludocne potiaze bez vracania, strata chuti do jedla, plavanie v zaludku - na tieto som sa liecila aj pred tehotenstvom), tak som si myslela, ze to kvoli tomu, ze som obcas vynechala lieky. Teraz vsak som uz OK (klop klop), tak si myslim, ze to bolo skor z tehotenstva nez z psychickych pricin. A tiez mi doktorka povedala, ze tehotenstvo je dobre riesenie, kedze zena je viac chranena pred depresiami (aj ked nie kvoli tomu som chcela otehotniet :wink: )
Takze suma sumarum, myslim si, ze by si mala ist smelo do toho a nemysliet na to, co bude, ak...(lebo tak si to len privolas)...Musis mysliet pozitivne a tesit sa na baby a uvidis ziadny problemik nebude...a keby nahodou, tak je dost mozne, ze by si nejake lieky mohla brat, samozrejme po dohode s lekarom...
drzim prsteky! :wink:
13. jún 2008 o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ako sa prejavuje panicka uzkost
13. jún 2008 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte všetci, som tu nova, lebo až teraz som sa trochu prehanala internetom, a niečo taketo som našla, viem, že to neznie príliš pekne, ale som rada, že existuje niekto další s touto "chorobou, že v tom nie som sama"
1. mar 2009 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok