Kedy budem pripravená na dieťa?

heltova9
22. nov 2020

Ahojte dievcata.. Mam cerstvych 26 rokov.. Mame dom, byvame s partnerom.. On by chcel dieta, ale ja neviem ci som pripravena.. Ked som s detmi som velmi stastna, mam ich rada, ale na svoje vlastne mam pocit, ze nie som pripravena.. Pocitovali ste nejako, ze teraz dieta chcete? V tom okamihu ked ste sa rozhodli? 2 roky dozadu som chcela dieta, ale teraz neviem vaham.. neviem sa rozhodnúť co mam robit.. neviem coho sa bojim, ze stratim asi nejake pohodlie, klud.. mozno to vyznie sebecky, ale neviem vobec co mam robit.. Viem aj ze nebude lahke otehotniet, kedze mam PCos...
Pride niekedy ten pocit? Mam nan cakat? Ozve sa to vo mne? Dakujem za rady

nevludna
22. nov 2020

@heltova9 nikto nevidi do buducnosti. Zalezi ake mas plany v zivote. Zodpovedz si, ci vobec niekedy chces dieta...ak ano, tak si daj casove rozpatie a mysli na to, ze to moze trvat aj dlhsie, takze aby nebolo neskoro...
Vela ludi dava len na pocity a nie rozum. Nie vzdy je dobre pocuvat len pocity, takze ked niekedy dieta budes chciet, tak sa tak zariad.
U nas to bolo po dostavani domu a su tomu uz 2 roky co byvame a stale nic ;) takze...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
22. nov 2020

kedy budeš pripravená nevie nik... tá pripravenosť - nepripravenosť je len výhovorka.

katarina9593
22. nov 2020

@heltova9 ahoj ja mám pcos .. a minulý rok som otehotnela na šupu čo som ani nečakala keďže pred pár rokmi som mala 2x MA ... A čo sa týka toho či som bola pripravená absolútne nie .. hovorila som o deťoch milujem deti ale keď prišiel šok že som tehotná ...uf som musela veľmi rozdychavat a stále som to nevedela prijať v podstate som sa aj tešila aj nie zmiešané pocity ale keď vidíš to bábo na uzv ...a najväčší zlom prišiel keď sa mala narodila 🥰to je to najlepšie čo má mohlo stretnúť v živote 👌tento rok som mala 27 ...

janka_266
22. nov 2020

@heltova9 podľa mna na to úplne pripravené nemôžeme byt nikdy. Ja tiež som si myslela, že už som, keď sa objavili dve čiarky na teste tak stres panika🤣, a už sme v 28tt, a predsa je to stále len take abstraktne 😃ale tiež sa už neviem dočkať, hlavne nech je už po pôrode, potom to už nejak pôjde 😃❤️

denden77
22. nov 2020

@heltova9 na dieta sa podla mna pripravit neda.. klud a pohodlie stratis zarucene ale ked na teba spravi oci a hodi mliecny bezzuby usmev, mozno aj slzu od dojatia vyronis 😁 (chcela som 0-1, stale "potom niekedy", milovala svoj klud, pohodlie, vysedavanie na vinecku a kavickach, dovolenky, dlhy spanok, "slobodu".. dnes cumim kazdy den na ten usmev a nevymenila by som ho za nic na svete ❤☺)

hettinka
22. nov 2020

@heltova9 vydala som sa, prestali sme sa chrániť a neriešila som. Otehotnela som hneď, takze nebolo kedy “špekulovať” či som, nie som pripravená. Na to človek naplno nie je pripravený aj tak nikdy. A ešte na take uvrieskane nespave náročné decko, čo sa nám narodilo, na to sa pripraviť nedá 😂😂😂 (už je dospela a je to zlatko).

Myslím, že dnes ženy príliš premýšľajú. Ale riešila by som najskôr svadbu, potom deti.

hettinka
22. nov 2020

@janka_266 pôrod je na tom celom to najjednoduchšie.

janage
22. nov 2020

Nikdy😁tak ako nikdy nebudes pripravena na prve zuby, zachvaty vzdoru, pubertiacky bordel a komentovanie co by vytocilo aj mrtveho, na prvu noc kedy bude velkac spat mimo domu, atd.atd.😉
Ja som 1. nebola pripravena na ten neustaly rev co ma cakal dnom aj nocou, pri druhom na megarychly porod a diagnozy co som ani netusila ze existuju dovtedy a vraj vcelku bezne. Doteraz ma vytaca neporiadok pubertacky a jej hundranie do aleluja.
Ak nemas prave rozpracovany zivotny projekt, mas vhodne prostredie a partnera, nechaj to plynut a uvidis co zivot prinesie.

janka_266
22. nov 2020

@hettinka všetci mi to tiež hovoria, tak len dúfam, že to tak bude 😃

janage
22. nov 2020

@hettinka si mi pripomenula moju prvu. Muz vyhlasil vtedy, ze keby vedel, co ho caka tak radsej auto by zaobstaral. Susedia si stuple do usi museli kupit, ked chceli fungovat😀a dnes pubertacka dobieha spankovy dlh, ked ju nezobudim tak vikend vstava na obed😁
Vtedy som necakala, ze to bude prechadzka ruzovou zahradou, ale take tyranie revom tiez nie😉
Pri druhom som si dopredu zabezpecila pomoc, nech nepadam na hubu a vooobec nebolo treba take slniecko sa narodilo.

hettinka
22. nov 2020

@janage mame to rovnako. Na druhé som ale chlapa musela ukecat.

nela6
22. nov 2020

@heltova9 ja som deti nechcela, ked som spoznala muža vtedy som zmenila nazor... ale tiez nebol okamih ze teraz... zabezpečili sme sa a ze ok podme na to, ale nemala som nejaky sialeny pocit, no neľutujem, dobre, ze som necakala dalej na ani neviem co 😉

matus7030
22. nov 2020

@heltova9 ja som sa vydala, keď som mala 26 rokov a vtedy som si povedala, že ešte dieťa nechcem, mám ešte čas, ešte si chcem užiť, pracovať... (a to sme už s manželom boli spolu 8 rokov). Keď som mala 28 (dva roky po svadbe) sme si povedali, že ideme do toho. Ale o chvíľu mám 30 a stále sa nám dieťatko nepoštastilo. Samozrejme to už riešime, aj vieme príčinu, pravdepodobne to prirodzene nepôjde. Chcela som tým len povedať, že nepremeškaj príležitosť. Ja si to teraz vyčítam, aká som bola sebecká a myslela na seba, ale asi to tak malo byť. Nie vždy sú veci tak, ako si ich človek naplánuje. Na dieťa sa nedá pravdepodobne 100%tne pripraviť. Ak si presvedčená o tom, že si s tým správnym mužom a máte zázemie, choďte do toho! Držím palce!

janage
22. nov 2020

@hettinka u nas opacne. Ja som sa nevedela odhodlat a suhlasila som len preto, ze som videla, ze prvej by surodenec neskutocne prospel. Uz som pomaly rodit isla a stale som s druhym dietatom nebola "vysporiadana"

heltova9
autor
25. nov 2020

Dakujem vam velmi pekne za odpovede dievcata, teraz uz viem, ze je to normalne mat strach, moc ste mi pomohli ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre