Kedy mám telo pripraviť na tehotenstvo?

26. máj 2022

Ahojte. Momentálne beriem HAK a rozmýšľam kedy je správny čas ho vysadiť. A taktiež bral váš partner nejaké vitamíny? Alebo ste nič také neriešili. Ďakujem za rady

pribinak
26. máj 2022

Môžeš si dať kyselinu listovú, tá sa veľmi odporúča prvé mesiace

diamond007
26. máj 2022

Cca 6mes pred otehotnením sa doporučuje vysadiť HAK, poriešiť stravu, nepiť a nefajcit

ninka99865
26. máj 2022

@diamond007 toto s tými 6 m vôbec nieje pravda. Dnes sa užívajú nizkohormonalne antikoncepcie, veď stačí že zabudnes užiť 1 tabletku a už tam môže byt problém. Sú ženy ktoré otehotneli ihneď po vysadení, sú ženy ktorým sa organizmus spamätáva aj rok. Takže je to veľmi individuálne
Čo sa týka vitamínov pre ženu tam stačí kyselina listová a vitamín D

nika_val
26. máj 2022

@diamond007 a aj s tým pitím a fajčením.. tak keď sa niekto bude snažiť rok a nepojde to tak rok nemá piť alkohol ? Jasné že sa nebavíme o pravidelnom ožieraní ale ja si myslím že proste vysadiť HAK počkať kým sa telo trochu spamätá aspoň ten prvý cyklus nechat prirodzene a ak bude všetko okej vtedy začať brať kyselinu listovú ale nehrotiť to že zmena stravy, zakaz alkoholu a pod

lucia7933
26. máj 2022

ahojte co sa tyka zmeny stravy..tiez ma toto napadlo..uplne staci ak pridam len viac ovocia a zeleniny ? Lebo posledne obdobie nic moc moja strava a tiez by sme sa chceli zacat snazit

ivetta1234
26. máj 2022

mhm taký šibnutý nápad....čo tak dokončiť HAK a mať sex? 😀 šak možno vám to víjde hneď bez inej "prípravy"

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
26. máj 2022

@ninka99865 ale ja som nepovedala že neotehotnie, ale že je dobré si prečistiť telo pred tehotenstvom.
Je to moja rada, skúsenosť. Ty si myslí a daj názor aký chces, nemusíš to mne vysvetľovať, mňa tvoj názor nezaujíma.

diamond007
26. máj 2022

@nika_val rob podľa seba, ja vravím svoj nazor

lucia7933
26. máj 2022

a myslite ze ta kyselina listova uplne staci mesiac pred? lebo nejako som sa pozabudla v uzivani az teraz som zacala a o mesiac by sme chceli skusit

ninka99865
26. máj 2022

@diamond007 napísala si že sa doprucuje, nie že to je tvoj názor, čo si útočná hneď 🤣

diamond007
26. máj 2022

@ninka99865 predstav si, môj gynekológ doporučuje 😉

ninka99865
26. máj 2022

@diamond007 a môj gynekológ nie.. po vysadení anti môže byt aj vyššia šanca môžu sa kľudne dozrieť a uvoľniť aj 2 vajíčka..

gr3tch3n
26. máj 2022

@ninka99865 presne tak, hneď po vysadení nastáva u väčšiny žien tzv. superovulacia a preto prvé tri mesiace od vysadenia je veľká šanca na otehotnenie.

K otázke- myslím,že to netreba preháňať, určite treba začať brať kys. listovú (pozor nie hocijakú ale folát) a zaradiť viac ovocia a zeleniny nie je nikdy na škodu 😉

lucia7933
26. máj 2022

@gr3tch3n a tu kyselinu listovu, kolko pred? staci mesiac?

nevenka
26. máj 2022

Ja som nic specialne nerobila, len sme si po svadbe prestali davat pozor. Do pol roka som otehotnela a nasadila si kyselinu listovu, obcas som zobla tehotenske vitaminy, ale skor tak ob den. Ficala som casto na jogurtoch. Druhe dieta sa nam podarilo, ked mal drobec 13 mesiacov, to som brala este aj antibiotika, Ibalgin, od kasla Stoptussin a kadeco dalsie, potom na Vianoce a Silvester som si dala trochu vina, medoviny. Az potom som zistila, ze dako dlho meska, tak som spravila test a zase to iste. A tretie bolo total prekvapko a tak isto som postupovala. Zdravo sa mi stravovat v tehotenstvach nedalo, bolo mi zle, ale nezvracala som, casto som musela popijat po duskoch coca colu, cista voda mi zatazovala hnusne zaludok, ako keby som tam mala kamen. Takze v ramci moznosti. Deti su zdrave.
Takze nerobila som nejake speci procedury predtym, a muz uz vobec nie. Ale je pravda, ze nefajcime a pili sme obcas pivo, sem tam vinko k veceri. Nie vela a vobec nie pravidelne.

nevenka
26. máj 2022

@nika_val ja to vsetko pri druhom dietati, o ktorom som ani nevedela dlho, ze je tam...😅

babushkaem
26. máj 2022

Ako to tu čítam s tou HAK, tak som si spomenula na mamu, čo mi hovorila, že kedysi, keď neboli takéto vymoženosti sa ženám, ktorým sa nedarilo otehotnieť dávala HAK na tri mesiace a hneď po vysadení sa mali snažiť 🤣

gr3tch3n
27. máj 2022

@lucia7933 čítala som,že kľudne aj 3 mesiace pred, uškodiť to nemôže 😉

selena_luna
27. máj 2022

@ivetta1234 mam taky sibnuty napad, co tak poradit komplexnejsie? Lebo to ze sa len zadari v 40 % tehotenstiev nestaci. Ale napriklad poradit nadopuj telo kyselinou listovou a zvysis sancu, ze neuro trubica plodu sa bude vyvijat bez chyb a teda znizis riziko vrodenych vad je asi lepsia rada ako maj sex. To zjavne autorka vie ze deti nenosi bocian.

ivetta1234
27. máj 2022

@selena_luna čo tak napísať svoj názor rovno autorke ak k tomu máš čo povedať? Autorka sa pýtala aj otázku "Alebo ste nič také neriešili?" takže ja som kvázi napísala že nie, žiadne iné veci sme neriešili. Ešte ani nevie či bude mať nejaké problémy a už jej mám dávať komplexnejšie rady?

selena_luna
27. máj 2022

@ivetta1234 nemyslim si ze je autorka uplne vymleta a nenajde moju radu v komente pre teba. Za to rada "maj sex hahaha" ju chce ako partnera do diskusie zjavne zhodit.

ivetta1234
27. máj 2022

@selena_luna ak si myslíš že som ju tým chcela zhodiť tak máš asi veľmi smutnú mienku o ľuďoch asi zo smutných skúseností s nimi, ale ak to tak autorka náhodou zobrala tak sa jej ospravedlňujem

ajko2011
27. máj 2022

Vysadila som v januári. Vybrala som kyselinu listovú a teraz beriem Femibion 1. Zatiaľ nie som tehotná. Teda aspoň o tom neviem. 😁 Zajtra by som mala dostať ms.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre