Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy ste otehotneli po menštruácii?

9. máj 2021

Pekný večer.
Baby, tu viete toho veľa. Chcem sa opýtať, kedy cca po menštruácii ste otehotneli a približne po koľkých dňoch ste to zistili/cítili. Ja síce mám ešte len pár dni po menstruacii ale je mi akosi na zvracanie, a trochu ma bolia prsia. Iné príznaky nemám. S mm sa snažíme o babatko 6 mesiacov.

Dakujem za každú radu🌷

beata_k
9. máj 2021

Par dni po menstruacii zacina este len ovulacia. Trochu konkretizuj co znamena par dni. 4 tyzdne?

autor
9. máj 2021

@beata_k 7 dni

kkovacovak
9. máj 2021

Ak bola ovulacia hneď po menštruácii tak je istá možnosť že by to boli tehotenské príznaky

autor
9. máj 2021

@kkovacovak hm skúsim si urobiť test, mám dnes alebo zajtra? Alebo je ešte skoro?

kkovacovak
9. máj 2021

Ešte je skoro. Počkala by som minimálne 3 týždne. Aby ste zbytočne netestovali

autor
9. máj 2021

@kkovacovak oh to teda nevydrzim

beata_k
9. máj 2021

Myslim ze sa chytas slamky. To by si hned musela mat ovulaciu po MS. Zvacsa to tak nie je. Ale aj keby, tak sa vajicko ledva uhniezdilo. Ale drzim prst 😉

kkovacovak
9. máj 2021

No to je jasné 😄 môžete aj o niečo skôr ale tak úplnú istotu budete mať až potom

lorin29
10. máj 2021

Ja som otehotnela hneď po MS takže som mala ovuláciu hneď po MS ☺️☺️
A ja som zo začiatku mala len citlivé prsia... Potom už mi bývalo zle ☺️☺️

petamich
10. máj 2021

zeny ja viem, ze vsetko je mozne ale keby aj hned autorka ovulovala 1 den po MS (co v 95% tak skutocne nie je), tak vajicko pomaly ani nestihlo doputovat do maternice a zacat sa uhniezdovat co cele trva min. 5-7 dni = kym sa nezacne uhniezdovat, tak sa predsa netvori HCG, ktory sposobuje tehotenske nevolnosti a dalsie priznaky, takze mne sa zda este skoro

autorka tehotensky test by mal nieco ukazat cca. 12-14 dni po ovulacii, ak myslis, ze si ovulovala hned po MS, tak pockaj este minimalne tyzden a potom skus prvy test a ak napriek dalsia MS nepride, tak budes mat jasnu odpoved, drzim paste 🤞🏻

snazilka_bio_mamka
10. máj 2021

takze si menštruaciu mala?

00bubka00
10. máj 2021

No začala by som najprv s faktami
1. Aký máš dlhy cyklus?
2.kedy mávaš ovulaciu ? Ako vieš že na 5-6 dc máš ovulaciu ? Alebo teda akú dlhu ms máš ?

diana999
10. máj 2021

Ja som otehotnela počas 😂 a nič som necítila len mi to meškalo, a prvý deň meškania bol test pozitívny 😁

dejna_
10. máj 2021

Ja mám napríklad niekedy aj pri ovulacii bolestivé prsia 🤷. Určite sú aj ženy čo otehotneli počas menštruácie alebo tesne po menštruácii kamoška je presvedčená že to bolo 3 deň po menzese lebo inak nemali s mužom sex len ten deň. Ale asi by som tomu dala voľný priebeh a určite ešte netestujte radšej upriamte myseľ na niečo iné a vyhnete sa zbytočnému sklamaniu lebo ešte by vám test aj tak nič neukázal. Každopádne držím palceky

00bubka00
10. máj 2021

@dejna_ no možno prežili spermie 5 dni a tým pádom by to mohol byt aj cca 13 dc čo bežne býva ovulacia pri normálnom cykle “28”

00bubka00
10. máj 2021

@petamich teoreticky by to aj mohlo byt ak ma kratší cyklus , tým pádom aj ovu môže byt cca na 10 den cyklu
Potom cca 7 dc sex po ms a 3 dni prežijú spermie tak dá sa povedať že akože hneď po ms otehotnela 🙂

kkovacovak
10. máj 2021

No takto by som to zhrnula....každé telo je individuálne. Tak ako je možné mať ovulaciu na konci cyklu (tak som to mala napr ja a mám aj tehotenstvo posunuté o dva týždne) tak je možné aby bola na začiatku cyklu. Takže ak má autorka 7 dní od menštruácie príznaky tak je to možné. Ja som začala mať príznaky tiež týždeň po ovulacii = uhniezďovanie. Potom to na pár dní prestalo a rozbehlo sa to v plnej paráde. Oplodnené vajíčko sa do maternice dostáva 5-7 dní. Môže to byť teda menej a aj viac a rovnako dlho môže trvať aj jeho zahniezďovanie. Mne vyšiel pozitívny veľmi slabučký test 3 týždne po ovulacii. Takže. Nič nie je stratené a je tam šanca kedykoľvek počas cyklu 😉