Kedy sú plodné dni a koľko trvajú?

pipinka17
22. nov 2010

Ahojte snažilky, chcela by som sa spýtať: Tu na koníkovi som sa dočítala,že ak chcem dieťatko mám na to 3 dni v mesiaci - teda tieto dni sú "naj" - teda dni uvu. Podľa všetkého tieto dni sú takzv. plodné dni. Lenže na niektorých stránkach internetu sú rôzne výpočty plodných dní. Prečo mi tam pokaždé výjdu vždy viac ako tri dni, väčšinou okolo 6 - 10, čo sú toto za dni? Ďakujem za odpovede.

anetka0622
23. aug 2017

Dobry den baby mala som mestruaciu okolo 25 jula ..namerala som si vcera teplotu 37,2 som v tom ?

ajush5
23. aug 2017

@pipinka17 ak chces zistit kedy mas ovulaciu kup si ovulacne testy. funguju rovnako ako tie tehotenske a krasne ti ukazu kedy je ten spravny cas... niekedy su vypocty zbytocne pretoze nie kazda zapada do tabuliek. kamaratka bola snazilkou 10 rokov a nakoniec zistila ze ma ovu pocas menstruacie.

ina666
31. aug 2017

ahojki baby poradte mi prosim.vas o.dadu lebo som stoho paff ja ma menzes stale 21 alebo 24 a dnovi mam tri a ovalku nievme kedi ju mal vlastne neperam si ani teplotu ani vitok to je bodla mna 28 cikus ne alebo ne ani nieviem kedi mam vlastne ovalku

zuz02
31. aug 2017

@ina666 no to by sme museli byť veštice, aby sme vedeli, kedy máš presne ovuláciu. Ako baby vyššie pisali, kúp si ovulacne testy. Tie ti to najlepšie ukážu. Ale ak máš takýto kratší cyklus, tak máš ovu zrejme trochu skôr. Ja mam tiež takýto kratší a ovu mam okolo 10.dna.

ina666
31. aug 2017

@zuz02 dik velmi pekne ze si mi odpisala ma stoho zmetena lebo sa snazim o babo ale nejjak sa mi nedari mohlo byt tim ze v maji som mala spontalni potrad 31 bola som v 15 tizdni aj po menzes 7 dni a mam bolesty vajecnika na pravej strane a bolest krizov mozne je to ze mam ovalku alebo nejaki problem

ina666
31. aug 2017

@ajush5 zabudla som ti este odpisat ze meram si teplotu a mam 36.3. mozebyt ovalka dakujem

avy
19. dec 2017

Mám dotaz. Ms mám pravidelnú 27-28 dní...ovu testy som robila tento mesiac prvý krát...prvý som urobila 10 DC kontrolná čiarka veľmi slabá..tak som skúsila o dva dni ti 12 DC a kontrolná bola už silná no nie ako testovacia. Ďalšie tri dni som testovala boli testy úplne negatívne...takže ovulka nebola vôbec?! Naše snaženie bolo asi márne...alebo?! 🤔 Dnes som 8DPO ..( teda ak to bola vôbec ovulácia,kedy môžem skúsiť tehotenský test?)
Ďakujem za názory a reakcie a prajem vám krásny den a šťastné a veselé 😘⭐🎄

rita0123
31. jan 2021

Ahojte babenky chcem radu vedeli by ste mi poradiť 17.1. som mala menzes trval iba 5dni tri dni po sme mali stik sme mali tri dni po menzese môžem otehotnieť ?

ajush5
31. jan 2021

@rita0123 ak stikom myslíš pohlavný styk, tak záleží skôr od toho, či sa ti uvoľnilo vajíčko, ako od dĺžky menštruácie. Vajíčko sa ti môže uvoľniť v ktorúkoľvek fázu cyklu, takže kľudne otehotnieť môžeš.

daness
31. jan 2021

@rita0123 otehotnieť môžeš dokonca i počas menzesu, sú ženy,ktorým vtedy prichádza ovulácia... A teda,neide vôbec o menzes, kedy,ako dlhý,ako často... Ale kedy máš ovulaciu

rita0123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajush5
31. jan 2021

@rita0123 ovulaciu môžeš mať kedykoľvek, to ti tu nikto nevyráta. Mala by byť tabuľkovo cca na 12-14 deň od začiatku cyklu. Keďže tebe 28 lekárka povedala, že si ju už mala a cyklus ti začal 17., s najväčšou pravdepodobnosťou je u teba 12-14 deň cyklu blbosť. Stále platí, že otehotnieť môžeš.

rita0123
31. jan 2021

@ajush5 no ja viem.ale tak aspoň som si prečítala aké názory máte NATO .ale povedal mi dr už len čakať ...

ajush5
31. jan 2021

@rita0123 tak aké názory už my môžeme mať. Názor lekára je myslím dosť odborný, narozdiel od názoru náhodných žien na internete 🤦🏻‍♀️

rita0123
31. jan 2021

@ajush5 to máš pravdu ale ja som chcela vedieť iba že čo si o Tom myslíte vieš že keď sama neviem či to môže byť teh.ale dr mal pravdu musím len čakat

silviaeli
7. apr 2022

@jonas17 ahoj ako si si prosim ta naplánovala dievcatko?🥰to na dost zaujíma..alebo si myslela, všeobecne ako dieťatko??😉🤔a kolko si mala rokov keď sa podarilo??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre