Kedy vysadiť antikoncepciu pred plánovaním tehotenstva?

byvala
21. jan 2013

Žienky prosim o radu. Začiatkom leta by sme chceli sa snažiť o druhe baby ,ale este uživam antikoncepciu MIRENU a dokt. mi poradila že stači vysadit mesiac po alebo hned ist nato,po dobratí posl,tabletky lebo že vtedy su vajíčka "najschopnejsie" co si o tom myslite? ja som počula že prave vtedy je "nabeh" na dvojčata a pod.a to teda moc... neccheme kedy ste vysadili vy?pred planovaním snažilkovanim? DAKUJEM

anjelik2509
21. jan 2013

Ja som vysadila v septembri 2009, ale zo dva mesiace sme si dávali pozor a potom sme šli na to naostro...Otehotnela som koncom januára 2010 a v októbri sa nám narodila zdravá dcérka...A teraz som vysadila v decembri 2012 a uvidíme 😉

brumka
21. jan 2013

ahoj mne kazdy doky poradil ze ako vysadim mozeme sa pokusat o babo prve sa nam podarilo po mesiaci po jednom normalnom cykle a teraz sa nam podarilo po 6m otehotniet ale neuspesne a nato po dalsom cykle cize. prvy krat po mesiac a druhy po 7-8m

julia330
21. jan 2013

ahoj,ja som brala antikoncepciu asi 7 rokov a vysadila som ju 5 mesiacov pred svadbou...ale davali sme si pozor a po svadbe som otehotnela do mesiaca...cakame jedno baby nastastie 🙂 ...aj mna dr.povedal,ze pauzu si nemusim robit ale neriskovala som...urcite ju vysad aspon 3 mesiace pred planovanim otehotnenia,nikdy nevies ako tvoje telo zareaguje a skoncis s trojickami 🙂

katkaseiner
21. jan 2013

ahoj, ja som brala antikoncepciu skoro 8 a pol roka, tiez mi lekar povedal ze hned sa mozme snazit. Poslednu davku som zobrala este nejak v auguste (nepamatam si presne kedy som skoncila s poslednou tabletkou) a 4.januara mi uz test ukazal tehotenstvo... Mala sa narodila 29.augusta, takze vlastne do roka uz aj bolo babo... snazilkovali sme fakt poctivo :D

zuzi0911
21. jan 2013

v podstate poslednu tabletku pred ms a po ms som otehotnela.takze hned

drobcek26l
21. jan 2013

Prestala som užívať tabletky 01.08.2011 a v novembri už som bola tehotná. Maličký sa narodil 20 augusta 2012

adeli79
22. jan 2013

ja som vysadila pri 2.synovi v polovici decembra a o 14 dni sme ho splodili 🙂

mamulienka000
22. jan 2013

Pri synovi som vysadila a nečakala na nič, brala som pred tým antik. 6rokov a otehotnela som hneď a terza pri druhom bábätku sme čakali tri mesiace, antikonc. som brala 9 rokov a otehotnela som tiež hneď, žiadne dvojičky . 😉

marekahenrieta
22. jan 2013

ahoj, ja som brala HAK 8 rokov , vysadila som ju v septembri a v marci som otehotnela, takze 6 mesiacov sme si pockali, ale stalo to za to 🙂

adeala
22. jan 2013

Ja som antikoncepciu vysadila pred rokom a pol. Po vysadení som mala 2 menštruácie za pol roka a aj to vyvolané. Potom už som MS dostávala aj sama, ale tiež to boli cykly, ktoré trvali tak 2-3 mesiace. A vlastne je to až do teraz, čo sa mi cyklus dáva dokopy, takže je to veľmi individuálne. A to som pred začatím užívania HAK mávala menštruáciu presne každých 28 dní.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre