Kedy začať snažilkovať po potrate?

sima00
27. sep 2016

Ahojte pekný večer milé mamičky, budúce mamičky a baby čo sa o bábo snažia .. Mám pár otázok 🙂 zaujímalo by ma kedy ste po potrate cca dostali menštruáciu ? .. Ďalšia otázka je po akom čase ste sa o bábo znova začali snažiť a či ste nemali obavy z toho že by ste mohli znova potratit a tak ( ja tie obavy mám ☹ chcela by som babatko veľmi ale aj mám veľké obavy kvôli tomu potratu ☹ ) Ďakujem za odpoveď 🙂

monikazso
27. sep 2016

Ja po mesiaci a otehotnela som planovane po 6 mesiacoch, dr. mi odporucila po troch mesiacoch 🙂 Teraz uz mame 5-mesacne babatko a veru strachy boli, ci cele tehu dobre dopadne 🙂 Treba verit, ze vsetko dobre dopadne 🙂

sima00
autor
27. sep 2016

@monikazso
Tak mňe každý hovorí hovorí inak 🙂 neviem kedy by bolo vhodné 5teho bude mesiac po potrate a už očakávam ms som zvedavá kedy príde 🙂 ja mám veľmi strach rozmyšlam aj otom či sa snažiť alebo nie 😞

petuskaa12
27. sep 2016

Ms mi prisla hned akoby na 28 den po kyrete..kyret bol 10.4., doktor nam povedal ze 3 mesiace nech si davame pozor..a ako tak pocitam, tak 10.7. sa nam zadarilo. Cakame dvojicky 🙂

charity
27. sep 2016

@sima00 V kolkom mesiaci si potratila? Aka bola pricina potratu?

fantaghiro21
27. sep 2016

ja som rok a mesiac po potrate,deti neplanujeme

sima00
autor
28. sep 2016

@petuskaa12
Tak to gratulujem😊 a držím palce 😉

sima00
autor
28. sep 2016

@charity
V 4 Týždni a bol to spontánny potrat 😞

sibalka21
28. sep 2016

@sima00 v 4. tyzdni? a mala si aj silne bolesti? Ja som potratila v 8tt, MS som dostala presne mesiac od potratu a o pol roka som otehotnela znova, vsetko prebehlo v poriadku a maly ma uz rok aj 2 mesiace 🙂

sima00
autor
28. sep 2016

@sibalka21
Nie ja som len začala špiniť a hneď som šla ku gynekologičke.. bolo to pár minút a začala som dosť krvácať tak ma poslala na príjem a bolesti som nemala len som krvácala .. gratulujem 😊

shia
28. sep 2016

@sima00 zalezi po akom potrate - po spontannom prirodzenom sa ma 3 mesiace cakat, po kyretazi alebo potrate vo vyssom stadiu aspon 6 mesiacov.

sibalka21
28. sep 2016

@sima00 mam pocit ze si mala biochem. tehu kedze pises ze si bola v 4tt co znamena ze si musela mat pozit. test a niekedy v case MS si zacala krvacat.... Ak je to tak, tak snazit sa mozte zacat kludne hned... vela stastia 🙂

kwr
28. sep 2016

@sima00 ahoj, ja som potratila v 8tt ale zistili mi to az v 12tt (v zahranici), potrat som si odtrpela poriadne (v UK ti odporucia Paracetamol a poslu domov iba ked uz su bolesti meznesitelne tak do nemocnice), po kyretazi mi.lekarka poradila.pockat 2 tyzdne a zacat sa snazit. Aj sa nam.podarilo v januari (kyret bol v decembri), prvu polku toho tehu som mala sporadicke krvacanie ale nic vazne, maly ma teraz rok, a nemenila by som, strach je vzdy ale treba mysliet pozitivne. Takisto viem ze lekari na Slovensku radia cakat 3-6 mesiacov ale v konecnom dosledku je to vase rozhodnutie. Silno drzim.palce nech sa vam zadari🙂

shimanka
28. sep 2016

Ja som bola v 8tt keď mi zistili že moje bábätko sa prestalo vyvíjať. V12ttmi urobili kyret. Vtedy mi lekár povedal že o 2mesiace môžeme znova otehotnieť. Včera boli 4tyzdne od zákroku a mne ešte ani ms neprišla a ani na kontrole som ešte nebola. :(

livocka21
28. sep 2016

@sima00 prvu som dostala po piatich tyzdnoch a druhu uz nie ☺

sima00
autor
28. sep 2016

Preto sa pýtam pretože niektorý hovoria že hneď otehotnieť nieje najlepšie pretože je maternice oslabená a znova môže dôjsť k potratu .. a každý to píše inak má iné skúsenosti😊 ale aj tak vám ďakujem baby a tie ktoré sú tehotné tak vám držím palce a gratulujem😊 ja počkám na ms.hned mám ísť po ms.na kontrolu a sa chcem ešte poradiť s gynekológom a uvidim.. chcela by som čo najskôr to pôjde😊 a važne dakujem ste zlaté😉

shimanka
28. sep 2016

@sima00 daj vedieť ako si dopadla u dr ;) držím palce

shimanka
28. sep 2016

@livocka21 super gratulujem ti nech ti to vyjde ako má ;) čo povedal lekár na tvoje tehotenstvo ?

sima00
autor
28. sep 2016

@shimanka
Ďakujem😊

livocka21
29. sep 2016

@shimanka aj pri prvom syncekovi som otehotnela mesiac po potrate a vsetko bolo bez problemov...hadam aj teraz tak ☺ nikde v zahranici sa necaka tri mesiace len tu u nas...

lucinocka
29. sep 2016

@sima00 v 4 tyzdni si poriadne ani krcok nemala zatvoreny, ne zeby to ovplyvnovalo maternicu, keby si nebola testovala, ani nevies ze si tehu... kludne sa mozte snazit hned..

ja som potratila v 13 tyzdni a po kyretazi prisla ms na 28 den normalne 🙂

shimanka
29. sep 2016

@livocka21 no tak snáď sa aj nám podarí. Dnes mi prišla mrska presne 28dni od zákroku. Dúfam že bude všetko ok na kontrole 🙂

livocka21
29. sep 2016

@shimanka drzim palce ✊

shimanka
29. sep 2016

@livocka21 ďakujem podobne ;) snáď ti teraz dotiahneme do úspešného konca ak sa zadarí 🙂

shimanka
29. sep 2016
alaza
25. okt 2016

my sme tiež skúsili po prvej MS od kyretu.... teraz čakáme 🙂 ale myslím že sa to podarí, lebo mám podobné príznaky ako prvý krát... a hlavne sa pozitívne naladíme a budeme VERIŤ 🙂

petuska2000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petuska2000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre