Kiahne a tehotenstvo. Ako to je?

nathalinocka
28. jan 2008

aojte chcela by som sa poradit. dcerka ma ovcie kiahne , my sa snazime o babo a neviem ci som tehu ale keby som bola tak som v prvych tyzdnoch. obavam sa ze ci tie kiahne nemozu uskodit babetku. a ked nahodou tehotna nie som kedy sa zacat snazit. dakujem vam moc

lylkatomaskova
12. júl 2013

Ahojte.Som 5 týždnov pred porodom a dcerka sa dnes vyhadzala boli sme samozrejme hned u lekára a potvrdili sa kiahne ja som ich v detstve neprekonala .Chcela by som vediet čo mi hrozí prečítala som si po tom už hoc čo.Lern neviem čo robiť ak ich ja dostanem atd

majka26
24. jún 2014

Ahojte, viem, že téma je staršia, ale môžem pridať moju skúsenosť. Ja som sa nakazila kiahňami približne týždeň pred počastím bábatka (to som samozrejme ešte netušila, že tie kiahne o 2 týzdne dostanem a tiež ani to, že otehotniem, keďže sme sa už rok snažili). Takže som vlastne zistila, že som tehotná hneď ako mi skončili kiahne. Bola som z toho v strese. Doktor povedal, že môžeme len čakať ako sa to vyvinie a sledovať. To bolo v 7tt, keď som bola na prvom sone a pekne bilo srdiečko, takže ma to upokojilo. Okrem toho povedal, že to bolo dosť skoro, takže by sa to nebolo uchytilo keby to malo byť poškodené - vraj princíp "všetko alebo nič". No o 2 týždne som šla opäť na sono 9tt a to už srdiečko nebilo :( . Doktor sa mi vyjadril, že to mohlo byť tými teplotami, ktoré som mala pri kiahňach, ale samotným vírusom asi nie. Takže neviem síce, či za to mohli kiahne, ale bábätko nevydržalo. Takže treba byť opatrní keď okolo "behajú kiahne" a chystáte sa otehotnieť, alebo ste tehotné...

kiki75
13. júl 2016

@lylkatomaskova dostala si potom kiahne? Som v podobne situacii , chcela bysom vediet co mam urobit ab, som ich nedostala.....

lylkatomaskova
13. júl 2016

@kiki75 Ahoj nedostala neurobis nic resp.musis sa izolovat od cloveka co ich ma uplne izolovat a dufat ze si ich nedostala plus si zisti ci di ich mala v detstbe ak si ich prekonsla nemas sa coho bat .A su nebezpecne na zaciatku tehu a na konci.

kiki75
13. júl 2016

@lylkatomaskova nikdy som nebola od trojrocnej dcerka prec,neviem, ako by sme to znasalli. Kiahne som nemala, sestra isch mala, ale mam nejake proti!atky v krvi, nemnechcem rioskovat

lylkatomaskova
13. júl 2016

@kiki75neviem Ti pomoct co som vedela napisala som a hlavne konzultuj s odbornikom gynekologom najlepsie zajtra mu zavolaj

alex1212
20. jún 2018

@sveand ahoooj, ako si dopadla? bábo bolo v poriadku?

slawkaaa
22. júl 2018

Ahoj dievcata, tak ja vam napisem svoj pribeh.. Prve tehotenstvo mimomaternicove a po nom sa snazime uz skoro rok a nic.. Nemozem po operacii nejak vychytat ovulaciu. A ked sa mi ju konecne podarilo zistit tak sa v praci vyskystli kiahne, ja som ich nemala v detstve takze sme museli prestat skusat... Cele dva mesiace som ich nedostala takze som myslela ze uz ani nepridu... Tak sme skusali dva dni pred prvym pupienkom.. To sa mohlo stat len nam... Ale nastastie som neotehotnela za tychto okolnosti... Neviete kedy je vhodne otehotniet po kiahniach? Uz je to 6 tyzdnov po prekonani a neviem ci sa v novom cyklu mozem uz zacat snazit.. Uz som sa informovala u viacerych doktorov a nazory sa roznia... Zasa cakat polroka je pre nas kvoli pooperacnym cystam az doat velka doba, ale ak uz by sa malo. Daco stat radsej asi pockame

alex1212
29. júl 2018

@slawkaaa vraj stačí čakať 3 mes..

henas
5. mar 2019

@sveand Dobrý večer, chcem sa spýtat, na kiahne, či ste ich vtedy dostala? A ci babo bolo v poriadku? Ja som v rovnakej situacii.

sveand
5. mar 2019

@henas ahoj. Kiahne som už nemala. Lebo som mala vytvorene protilatky. A bábätko ma dnes už 10 rokov. Je úžasná a úplne zdravá.

henas
6. mar 2019

@sveand aha to je super😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre