Koľko po kyrete ste začali snažilkovať?

tinky09
17. júl 2013

je to uz druhy kyret v priebehu pol roka. po prvom som otehotnela hned po prvej mrche, ale po druhom mi doktor povedal, ze mam pockat, aspon dva cykly, ale pre mna je to strasne dlho ☹( co mam robit???

andy09
17. júl 2013

@tinky09 mne odporúčali 3-6 mesiacov aj pri prvom potrate a aj druhom, skúšali sme po 3 mesiacoch, no zadarilo sa nám skoro až po 2 rokoch. Radšej počkaj aspon tie 3 mesiace, aby sa maternica dala do poriadku a aby dalšie tehotenstvo prebiehalo v poriadku. Veľa štastia.

usacek79
17. júl 2013

@tinky09 ja som po 4 potratoch a skusila som vsetky mozne rozostupy - aj 3 mesiace, aj pol roka, aj ziadnu pauzu a napokon toto piate tehu bolo po polrocnej pauze, ALE to bolo z mojej vole, ja som proste skor nechcela, mala som toho docasne plne zuby totiz 😅
my sme ale teda vzdy otehotneli na prvy pokus, takze som nikdy nebola "snazilka" 😅
co sa tyka pauzy - je milion teorii, kedy mozno na to po potrate hupsnut a jedina realna je asi ta, ze proste je to jedno a telo si same povie, kedy chce byt tehotne, takze pokojne pockaj na prvu menstruaciu a po nej sa na to vrhnite 😉 na zapade je toto bezne odporucanie - ze netreba ziadnu pauzu, mne tu lekari hovorili kazdy inak, takze si vyber 😅
a este sa pripadne hovori, ze pauza ma trvat tolko, kolko trvalo tehu- takze ak si potratila dajme tomu v 2mesiaci, tak dva cykly pauza...
ono ta prva ms po kyrete je signal, ze sa maternica zregenerovala a je tu vela bab, ktore otehu ihned a krasne donosili a je tu aj vela takych, ktore mali pauzu a az potom skusali a su tu samozrejme aj take, ktorym to opat nevyslo napriek akejkolvek pauze... Je to naozaj uplne individualne a kedze si potratila dva krat, mozno by som skor skumala, kde by mohla byt chyba - minimalne zistit mozne trombofilne mutacie, prip. ci mas OK stitnu zlazu atd...

tinky09
autor
17. júl 2013

@usacek79 stitnu ma OK ale asi budem mat trombofilne mutacie zajtra budem vedeit viac ☹ a dakujem za radu aj moj doky mi povedal, ze mam pockat dva cykli, ale kedze sa nam nedarilo 13 mesiacov neviem co robit ☹ asi sa s nim este zajtra porozpravam a ako hovoris telo si urci kedy bude ten cas, lebo aj vtedy sme to mohli robit 24 hodin 365 dni v kuse a nic

usacek79
17. júl 2013

@tinky09 no ono je toho este milioooon, co vsetko sa vysetruje - ja uz to snad ani vymenovat neviem, co mi vsetko vysetrovali, a aj tak neprisli v podstate na nic 😅 zalezi aj v ktorom tyzdni potracas, z toho by tiez mohli aspon cosi vycitat lekari...
no presne, kedze nikdy nevies, kedy sa ti podari otehu napokon, tak preco cakat 😅 mozete zacat teraz a mozno to par mesiacov aj tak potrva, ale tu je tazko radit, rob ako citis, len hlavne nebud na to upnuta, bo to je najhorsi syndrom 😅

tinky09
autor
17. júl 2013

@usacek79 ten syndrom velmi dobre poznam ☹ ale snad sa mi podari sa od toho odputat a vysetrenia dopadnu "dobre" aj ked viem, ze uz tam nieco je

martinpa
2. mar 2014

chcem sa baby opýtať, či ste skúšali po kyrete Jonášovú metódu a ako to u vás dopadlo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre