Kombinácia vitamínov na podporu otehotnenia

milka1988
20. júl 2020

Potrebujem poradiť či je možné kombinovať rôzne vitamíny
Napr užívame obaja práškovú Macu peruansku v pomere 10:1 1x denne ráno 1 lyžičku
Teraz som kúpila aj pre mna Gynex kvapky lebo mam zle dozrievanie vajíčok a nízku hodnotu progesteronu a dočítala som sa že podporuje ovuláciu
A ešte chcem kúpiť kotvicnik zemný tablety
K tomu máme doma zinok, l karnitin,vitamin c , b complex, zinok
Len či to nie je už veľa dokopy 🙂 dakujem za rady

milka1988
autor
20. júl 2020

Ešte doplním že nám gyn odporučila Inofolic a Folandrol avšak nechcem hneď kupovať komerčné lieky radšej hľadám prírodnejsiu alternatívu ako zlepšiť stav

mogaa
20. júl 2020

@milka1988 skús najskôr ten Gynex aspom 2-3mesiace - dá ti do poriadku cyklus a to je základ k otehotneniu....po 3 týždňoch je tam vždy 1týždeň prestávka....zinok, L-karnitín, C a B-komplex neber - to je skôr na imunitu nie na otehotnenie.....uplne ti stačí ten Gynex - po 3mesiacoch uvidíš či sa zadarí...ak otehotnieš - môžeš začať brať vitamíny pre tehotné ale nemusíš - je leto takže pestrá strava včetne zelenej zeleniny(špenát, rukola...)kvôli kyseline listovej

zaya13
20. júl 2020

@milka1988 Zbytocne sa neprepchavajte vsetkym moznym,moze to narobit viac skody nez uzitku,ak by si medzicasom otehotnela,mohlo by to mat negativne ucinky na babo v prvych tyzdnoch tehu. Manzel bral Folandrol,ja som brala FertilUp,do toho jeden krat denne caj z mysieho chvostika a jeden mesiac vaginalne cipky Myoovuelle (3ks v baleni,davas si kazdy druhy den okolo ovulacie). A zadarilo sa 🙏 Hned ako som zistila,ze som tehotna,som vsetko okamzite vysadila a presla na Femibion 1. Drzim silno palceky,nech sa zadari 😉

milos32nika21
20. júl 2020

Mám ten istý problém brala som gynex pol roka rozdiel som nevidela až keď teraz beriem ráno inofolic combi a večer inositol plus E vitamín

ellemell
31. júl 2020

Neviem či je ozaj takto potrebné kombinovať kadečo. Mne stačilo, že som užívala jeden doplnok, ktorý obsahoval všetky vitamíny ako kyselina listová, vitamín c, b vitamíny a podobne 🙂 Lebo keby som mala mať na pamäti čo všetko zvlášť by som mala užívať, tak by som sa asi zbláznila 😀

florianabotosova
1. aug 2020

@milka1988 skúste femibion alebo inofolic. Alebo pinkfertil tam mate všetko aj Macu peruansku, vitamíny, a mnoho ďalšieho je to síce drahšie ale mnoho žien si to chváli ja to mam tiež ale nezačala som ešte brat lebo 3 mesiace musím počkať a až potom začať brat

ellemell
2. aug 2020

@florianabotosova Femibion je dobrý, ten som aj ja užívala pri Danielke a má dobré zloženie a fakt je fajn to, že dáš si jednu tabletu a máš pokoj, nemusíš už myslieť na to, čo ešte viacej by si potrebovala 🙂

florianabotosova
3. aug 2020

@ellemell mne dal lekár zo začiatku keď sme sa snažili inofolic ale ten mi nepomohol nakoniec som brala clostylbegit ten pomohol ale som potratila. A teraz som si objednala ten pinkfertil+, ale keďže musíme 3 mesiace počkať ešte som ho nezačala brat. Jeho zloženie je takéto: vitex agnus castus extract 60 mg, maca 6:1 200 mg, inozitol 200mg, tribulus terestris 180mg,n-acetnyl l - cysteine 90mg,rhodiola4:1 120 mg, coenzyme q10 80 mg, muira puama 20:1 60 mg, Green Tea 200 mg, carnitine 120 mg, vit C 150 mg, vit B1 13,92 mg, vit B2 1mg, vit B3 5,4mg, vit B5 9mg, vit B6 9mg, vit B7 22,5 ug, vit B9 1,2 mg, vit B12 50ug,vit A 2 mg, vit D3 15 ug, vit E 0,3mg, rose hips 12mg, calcium 32,4mg, CLA 120mg, phosphorus 9 mg, sodium 12mg, potassium 3 mg, magnézium 6mg, Cooper 0,06 mg, Iron 15 mg, selenium 0,06 mg, zinc 1,02 mg, manganese 0,09 mg, L-Lysine 6mg, L-Methyonine 6mg, L-cysteine 7,2mg L-Luceine (bcaa) 6,6 mg, L-Isoluceine 8,1 mg, L-Valine 4,5mg toto všetko obsahuje pinkfertil+, chcela som od fotiť ale blbne mi internet 😀

milka1988
autor
3. aug 2020

@florianabotosova to znie ze ma toho viac ako beriem ja :D

florianabotosova
4. aug 2020

@milka1988 je tam toho viac ale v jednej kapsuly nemusíte brat 300 tabletiek denne

ellemell
9. aug 2020

@florianabotosova O tom som počula, ale neužívala som to. Mám skúsenosť len s jedným a teda mi to sedelo, preto keby opäť ostanem tehotná tak by som siahla po tom istom. Väčšina ľudí si myslí, že je to po väčšine všetko len o kyseline listovej a to vôbec tak nie je 🙂

florianabotosova
10. aug 2020

@ellemell áno to je pravda väčšina si to myslí ale nie je to tak ak chce žena otehotnieť hlavne musí byť psychicky v pohode a potrebuje komplex vitamínov nie len jeden.

florianabotosova
10. aug 2020

@ellemell áno to je pravda väčšina si to myslí ale nie je to tak ak chce žena otehotnieť hlavne musí byť psychicky v pohode a potrebuje komplex vitamínov nie len jeden.

viky12
22. jan 2021

Žienky viete mi poradiť či môžem súčasne brať femibion 1, macu a duphaston ? - beriem na úpravu menštruácie ale snažíme sa o bábätko a preto chcem byť opatrná lebo niekedy je menej viac

milka1988
autor
23. jan 2021

@viky12 maca je superpotravina, femibion vitamíny a duphaston hormóny. Ja veriem toho omnoho viac ako ty a nemam zatiaľ žiadne žalúdočné problémy, ani s trávením 🙂

viky12
3. feb 2021

@milka1988 ďakujem pekne ☺️ no duphaston budem musieť zameniť za iné lebo nenormálne sa mi začala prejavovať migréna 😬

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre