Kozie kolostrum v tehotenstve. Áno? Nie?

katarina1210
13. máj 2019

Ahojte, netvrdím, že som tehotná, ale zaujímalo by ma, či sa môže kozie kolostrum užívať napr. počas prvého trimestra? Alebo počas tehotenstva celkovo? Výrobca udáva vhodné pre tehotné ženy. Kolostrum odoberajú do 2h po okotení. Každopádne toto kolostrum aktuálne užívam a ak by som náhodou počas užívania otehotnela bol by to problém? Našla som rôzne názory.
Ak by bola pravda čo udáva výrobca, chcela by som užívať toto kolostrum aj počas tehotenstva, ale samozrejme nie počas celej doby tehotenstva.
Máte prosím skúsenosti? Samozrejme ak otehotniem uistím sa aj tým, že sa spýtam priamo doktorky, lenže viete samé ako to je mamičky, chcem mať istotu hneď od začiatku, že nemôžem nijako uškodiť plodu 🙂
Ďakujem za všetky odpovede 🙂

slavuska1506
13. máj 2019

Ja myslím, že to uškodiť nemôže. Neberiem ho, ale plánujem pri dojčení. Podporuje imunitu a tvorbu mlieka.

misulienkamisa
13. máj 2019

@katarina1210 tiež si myslím, že neuškodí, ale možno by stačilo až po pôrode, záleží za akým účelom ti to treba 🙂

katarina1210
autor
13. máj 2019

@misulienkamisa chcela som poriadne nabudiť telo celkovo pred tehotenstvom, mala som určité aj črevné problémy, plus hematologické problémy v minulosti. Je tam súvis aj s predchádzajúcim tehotenstvom, nechcem moc do detailov zachádzať. Takže som hľadala takú čo najviac prirodzenú/prírodnú variantu na trhu 🙂

misulienkamisa
13. máj 2019

@katarina1210 tak v tomto prípade by som pila kozie mlieko, nie len colostrum, veď asi vieš čo je to presne, ale takto by som riešila kozím mliekom, pomaly by už malo ho dostať, je drahšie, ale na tieto problémy si myslím lepšia varianta, to colostrum samé o sebe zvyšuje imunitu, ale kozie mlieko ako celkovo prospieva na trávanie, na imunitu, neobsahuje klasickú laktózu takže je aj zdravšie a prospieva aj k liečbam alergií a tvorbe akné 🙂

dominika_sk
13. máj 2019

ja ho tiež uživam a zistila som že som tehotna, beriem aj ten multaktiv bifi či ako sa to vola

katarina1210
autor
13. máj 2019

@dominika_sk mám skúsenosti s Mualtiaktívom ten je tiež fajn a má tiež v popise vhodné pre tehotné. Bifi som zatiaľ nemala.

katarina1210
autor
13. máj 2019

@misulienkamisa môžem vyskúšať aj kozie mlieko samotné 🙂 na farmách sa už dá kúpiť, kolegyňa si chodieva brať.

dominika_sk
13. máj 2019

@katarina1210 tak brať obe či nebrať, ja neviem?

misulienkamisa
13. máj 2019

@katarina1210 obe ale neber, radšej si to nejako striedaj aj keď sa ti nič nestane, ale nevieš ako sa potom budeš cítiť 🙂
@dominika_sk obe naraz nie 🙂

katarina1210
autor
13. máj 2019

@dominika_sk ten Multiaktív je taký slabší od Kolostra, ten by som sa nebála brať v tehotenstve (ale zatiaľ som ho užívala mimo tehotenstva, takže neviem posúdiť v tehotenstve, ale malo by to byť ok, len nie užívať viac vecí naraz). Ale Bifi netuším, či je vhodný. To Kolostrum neviem, preto som založila tému 🙂

katarina1210
autor
13. máj 2019

@misulienkamisa hej hej to je samozrejmé 🙂 napr. ak by tu bolo pozitívnych reakcií a napr. už potom aj doktorka schváli, tak som chcela v každom trimestri použiť len jedno kolostrum v tej nižšej dávke (2tbl denne) a zbytok Multiaktív. Každopádne porozmýšľam nad tým mliekom samotným 🙂

dominika_sk
13. máj 2019

@misulienkamisa tak si budem davať len to kolostrum teda. dik

katarina1210
autor
13. máj 2019

@misulienkamisa *veľa pozitívnych reakcií, skúseností

anitka63
13. máj 2019

Ahoj, ja by som tiež išla skôr do mlieka, ako písala misulienkamisa tak colostrum je z mledziva a to skôr podporí imunitu, dala by som mlieko a nejaké také tie klasické vitmíny tehotenské 🙂 Kyselina a max železo s Cčkom 🙂

andrea6746
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea6746
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana7843k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre