Ktorú kliniku v Brne si vybrať na IVF?

lendulka2612
10. jan 2020

Ahojte, rozhodujeme sa z manželom, že ktorú kliniku v Brne si vybrať na IVF. Nevieme sa rozhodnúť medzi Reprofit, Reprogenesis a Helios Brno. Nemáte niektorá aktuálne skúsenosti s týmito klinikami? Snažíme sa o bábätko už 6 rokov a mali sme dva neúspešné pokusy v Bratislave. Ďakujem za každú radu

lelluska
10. jan 2020

@lendulka2612 ahoj, z vlastnej skúsenosti odporúčam objednať si vstupné konzultácie aspoň na dve kliniky. Porovnaš si dojmy, a na základe toho sa rozhodneš. V každom prípade Brno je TOP voľba. Osobne som chodila do Reprofitu, nedarilo sa 5 rokov, pomohli nám tam.

albertka1980
10. jan 2020

@lendulka2612 ahoj, my sme sa tiez snazili 6 rokov, absolvovali 2 pokusy v BA a nakoniec sme isli do Brna do Repromedy , dnes uz mame takmer polrocnu slecnu na prvykrat. My sme vsak potrebovali genetiku embryi, preto sme vybrali tuto kliniku. Skuste pozriet viac klinik, kde sa vam budd najviac pacit.

karinuska22
10. jan 2020

@lendulka2612 Ahoj, Ja mam za sebou 3x neuspesne IVF v BA + 2x KET a 1 uspesny pokus SOFT IVF v Brne. Je to dobra volba. Skoda, ze som sa aj ja tak skor nerozhodla. Ja by som na Vasom mieste isla na konzultacie do Reprogenesis a do Repromedy. Za konzultaciu nic nedate a rozhodnete sa podla pristupu a pocitu.
Ja som bola v roku 2012 v Reprofite, ked tam bol este doktor Stelcl. Neverila som, ze to vyjde a este aj na prvy krat. Pan doktor bol uzasny. Nic mi zbytocne nesluboval a povedal na rovinu ake su moznosti. Ja som do Brna isla s tym, ze chcem SOFT IVF, ktore u nas v SR nechceli robit a tvrdili, ze je to zbytocny pokus pre mna. Boli to len oblby, aby zo mna este vytiahli dalsie peniaze. Bol to pre nas vsak posledny pokus vzhladom na vek aj na financie. Ak nemate nejaky zavaznejsi problem ohladom vajicok, ci embryi, skuste sa potom popytat aj na moznost soft IVF. Je to super v tom, ze sa do tela nedava prilis vela hormonov a je to take menej narocne na telo a vytvorenych vajicok je sice menej ale o to kvalitnejsich. My sme mali 5 kuskov a z toho 3ks sa oplodnili a z toho 2 ks sa vlozili a 1 ks sa dal zamrazit. Z tych dvoch vlozenych sa podarilo jedno a mame chlapceka. A to som neverila, ze sa to podari, lebo hned po vklade som prekonala tazky zapal priedusiek, ktory trval vyse mesiaca az kym som si nasilu nevypytala antibiotika. Doktor Stelcl sa medzicasom presunul do Reprogenesis a je tam doteraz. Isla by som za nim. Treba zobrat co najviac dokumentacie, aby vedel o vas toho najviac a mohol vyhodnotit postup. Ja som mala zo sebou este aj dodatocne vysetrenia, ktore som si sama dala urobit. Jedno z hlavnych je vysetrenie u hematologa. Tam byva casto problem. Ja som mala hustejsiu krv, tak som si musela pichat Fraxiparine na zriedenie krvi. A mozno aj to pomohlo. V Brne sme boli dokopy 4x, z toho jedna konzultacia, jedna kontrola, odber vajicok a vklad. Na konzultacii sme boli v septembri a v decembri som bola na vklade. Drzim palce.

karinuska22
10. jan 2020

@lendulka2612 Ale vyskusajte konzultaciu aj v Reprofite, keby sa dalo. Viac informacii len prospeje.

lenka54321happy
14. jan 2020

@lendulka2612
Helios nie

lendulka2612
autor
29. jan 2020

Ďakujem všetkým za rady, už sme objednaní. Len sa chcem ešte spýtať ako je to s poisťovňou keď si to chceme dať preplatiť? Žiadosť si podávame až po návšteve kliniky, alebo to už musíme mať podané? Ďakujem

nila1111
28. jún 2020

@karinuska22 presne ako vravis... na slovensku aspon z mojich skusenosti... dokzorka mi natarala ze robia presne to iste co vonku... figu borovu, nielenze ti cyklus umelo ( a nie za male peniaze) posunu, lebo nerobia cez vikendy !!! ( tieto centra by mali radsej zatvorit) plus na slovensku su niektore lieky na soft nedostupne... stimulka s nimi uplna pohoda ... neznizuju sliznicu ... ved co na slovwsnku sme bohate a sproste ... tak sa k nam aj centra spravaju ...
samozrejeme nie vzdy sa da pomoct, ale ide o nase zdravie a peniaze... Chcite maximum...lekar a centrum musi byt skusene a robit 7 dni v tyzdni a spravat sa slusne... ( zazila som ze nas tajne pozorovali medici, pri OPU) ... za mna urcite vyhrava Brno... drzim vsetkym prsteky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre