Kúpele Lúčky. Pomohli vám k otehotneniu?

mayka
27. feb 2007

Ahojte,
v poslednej dobe uvazujem nad liecebnym pobytom v kupeloch Lúčky alebo Nimnica kvoli tomu, ze sa nam nedari otehotniet. Preto prosim snazilky, ktorym to pomohlo, alebo celkovo maju skusenosti s tymito kupelmi o informacie. Urcite to bude zaujimat viacere snazilky. Vdaka

lucia_1985
24. sep 2019

@jankja Ahoj! Ja mam teraz aktualne - tento mesiac schvalene zo VSZP kupele na neplodnost. Lekar sa netvaril prekvapene, ked som o to poziadala a rovno povedal, ze by mi to mali schvalit. Schvalili mi na 28 dni v B skupine, t.j. doplacas za ubytovanie a stravu (poistovna hradi len procedury). Akurat vyberam ubytko z toho, co mi poslali a chcem cim skor poslat papiere priamo do kupelov, aby sme dojednali termin nastupu.

jankja
24. sep 2019

@lucia_1985 to je super, ked to uz mas schvalene 🙂 robil ti lekar prosim ta nejake specialne vysetrenia? Co ste dokladovali k ziadosti?

lucia_1985
24. sep 2019

@jankja Ja mam 1 dieta a nasledne uz neuspesne (biochemicke) tehotenstva a aktualne aj problem otehotniet (anovulacne cykly). Prikladala som papiere od gyn., co mi robil reprodukcnu imunologiu, potom aj spravu z Imunovitalu repro imuno a hematologie. Zistene problemy boli zvysene embryotoxicke cytokiny, zvyseny anti annexin v a mam aj nizke AMH. Neviem, ci si s tymto kupele poradia, ale chcem vyskusat.

lucia_1985
24. sep 2019

@jankja Podla mna nemaju preco zamietnut ziadost o kupele, kedze na neplodnost sa vztahuje kategoria B, kde si treba zaplatit ubytko a stravu. Poistovna hradi len procedury.

butterfly333
25. sep 2019

@lucia_1985 to ti schválili kúpele na toto co si písala? Ja sa tiež liečim už dva roky minulý rok v júni v 6tt som potratila od vtedy nič. Na reprodukčnuj imuno zistili zvýšené cytokiny malo vit D a nízke IgG beriem injekcie Igamplia mam trombofiliu MTHFR C677T homozigot celkovo som 7x prišla o dieťa. No pochybujem ze by mi schválili kúpele. Keďže ani po operácii kolena mam umelú chrupavku a osteochondroza 4 stupeň sroby v nohe po operácii a na to mi nedali.

lucia_1985
25. sep 2019

@butterfly333 Ano, presne z tychto dovodov mi schvalili kupele, do 2 tyzdnov od podania mi prislo schvalenie (na odpoved maju 30 dni cca). Neviem, ci to zavisi aj od poistovne, ale teda vseobecna bez problemov. V podstate mame podobne diagnozy - tie cytokiny a trombofilny stav.

butterfly333
25. sep 2019

@lucia_1985 aj ja mam VšZP no keď mi po tak zavaznej operácii kúpele nedali tak neverím ze pri tomto by mi dali.

nikiki29
25. sep 2019

@butterfly333 a aký napísali dôvod zamietnutia? Doložila si ku žiadosti všetky potrebné papiere?

nikiki29
25. sep 2019

@butterfly333 ja mám za sebou závažnú operáciu ramena, schválili mi 7 týždňov. Plus nárok na opakovanú kúpeľnú liečbu (nevyužila som)... chodím aj s ekzémom a nikdy nebol problém. Neverím, že by to zamietli po takej operácii... možno bol niekde problém 🤷🏻‍♀️

butterfly333
25. sep 2019

@nikiki29 všetko som odložila co bolo treba no neviem prečo mi to zamietli. Tiež som bola prekvapená. Mam trvalé následky po operácii nezohnem prsty na nohách denne mam bolesti mam každý prst na nohe zošrobovany a palec zdrotovany boli to už 4r od oparacie no podľa Dr je všetko v poriadku.

nikiki29
25. sep 2019

@butterfly333 treba žiadať znovu, ja som nemala fakt žiadny problém, a pri zamietnutí by som sa skúsila odvolať. Ja keby nejdem do kúpeľov tiež mám trvalé následky 😕 nechápem ako toto mohlo zamietnuť.

jankja
26. sep 2019

@lucia_1985 tiez som prekonala biochemicke tehotenstvo, este v januari minuleho roku, aj testy mam robene kade-tade, naposledy v reprodukcno-imunologickom centre este v januari.... od vtedy nic... o babatko sa snazime uz 4 roky.... a moj lekar ma presne preto obavy, ci mi to schvalia, co pise @butterfly333, spominal, ze naposledy mal pacientku, ktoru posielal do kupelov par tyzdnov po operacii a tiez jej to neschvalili... a to maju pacienti narok na kategoriu A.... ale mam zlateho lekara, povedal, ze mi to pozistuje, aby sme mali vsetko ako potrebujeme, tak hadam nebude problem... @butterfly333 ja by som sa na tvojom mieste tiez skusila odvolat alebo potom este raz poslat ziadost... mas na to pravo.... drzim prsty ;)

butterfly333
26. sep 2019

@jankja no už sú to 4roky od operácie takže už je to zbytočné ale ďakujem za radu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre