Kúpele Lúčky. Pomohli vám k otehotneniu?

mayka
27. feb 2007

Ahojte,
v poslednej dobe uvazujem nad liecebnym pobytom v kupeloch Lúčky alebo Nimnica kvoli tomu, ze sa nam nedari otehotniet. Preto prosim snazilky, ktorym to pomohlo, alebo celkovo maju skusenosti s tymito kupelmi o informacie. Urcite to bude zaujimat viacere snazilky. Vdaka

fedra
2. júl 2008

a nemyslis ze v tomto pripade je mozno cas rozmyslat nad zmenou lekara ???
Ja si neviem ani len predstavit, ze ten moj by sa ku mne takto choval.
Ja som lekara menola pred 2 rokmi, ked sme zacali mat problem s babatkom ... a teraz som max. spokojna

lentilienka
2. júl 2008

FEDRA - aj premyslam. Uz mam par tipov ku komu by som si asi prelozila kartu. Tak to prehodnotim. U tohto som uz skoncila. To viem urcite. Ty si odkial ak sa smiem spytat. Ci nahodou neskocim k tomu tvojmu. 🙂

fedra
2. júl 2008

ja som z RK ... a moj gynekolog je prave primar z Lucok 🙂

beke
2. júl 2008

primár z Lúčok je fajn gyndoš,...keď som bola v Lúčkach tak ho baby chválili 🙂

lentilienka
2. júl 2008

Fiha, tak to mi nehrozi. To by bolo straaaasne daleko. Ale aj tak vdaka babiky.

zajacik...
22. apr 2009

Trosku "oprasim" tuto temu 🙂 Babulky chystate sa niektora do Lucok? A tie co ste tam uz boli, pomohlo vam to k otehotneniu? Odporucate ist do kupelov? My sa snazime o babiku skoro 4 roky, mam endometriozu, 1.IVF neuspesne...

kikina666
22. apr 2009

ahojte presne takuto istu otazku mam aj ja ... presne ako zajacik, aj nad tym som uz rozmyslala ... kde treba dat odporucanie do kupelov musi ma tam poslat gynekolog ? kolko sa plati a tak vie mi niekto poskytnut tieto info ? a ake procedury sa tam vykonavaju, nemam ziadnu predstavu

zajacik...
22. apr 2009

Kikina pozri www.kupele-lucky.sk tam je popisane ake procedury robia a tak... a narh na kupelnu liecbu ti vypise gynekolog a posle sa to na schvalenie poistovne. Pozeram v tvojom pase, ze mas uz toho za sebou "pozehnane"... 😨

zajacik...
22. apr 2009

...navrh... 🙂

kikina666
22. apr 2009

zajacik to teda mam ... zajtra idem na utz stimulujem clostilbegytom a ak budem mat 2 folikuly tak zaciatkom buduceho tyzdna skusime dalsie IUI a uz zaciname vybavovat aj adopciu ale to je na dlhe lakte ... nahanam to ako sa da ... ale vies aka je u nas byrokracia a ked tym celym cirkusom prejdes tak potom cakas 3 roky na dieta ... pokial nechces ciganca a to nechceme a paradox je ze sme obidvaja uplne zdravi a nejde to ...

rozmyslam nad tymi luckami uz dlhsie .... skusime 3.IVF v lete alebo na jesen a potom sa uvidi ako dalej,

skusame to aj cez jonasa mam vypocty .... no zo vsetkych stran a nic a ked predsa tak potom potrat .. a to som 2x klasicky otehotnela bez tabletiek ... no uvidime snad do tretice to uz vyjde

kikina666
22. apr 2009

no som to nastudovala dlzka je 21 dni ... to je strasne vela

zajacik...
22. apr 2009

Ja mam za sebou len to jedno nevydarene IVF, ale na dalsie nejak nemam odvahu alebo co, proste nieco v mojom vnutri mi nahovara ze to neni ono. Inak ja kebyze viem, ze mozem otehotniet prirodzene, tak neviem ci by som podstupovala IVF... ale to je tazko povedat, kedze ja som tehulka este nikdy nebola (to len tak nahlas uvazujem)... drzim ti palce aby ste sa cim skor dockali babatka 😵
Co sa tyka tej dlzky 21 dni, podla mna to nemusis absolvovat cele, ved nikto ta donutit nemoze... otazne vsak je ci by to potom poistovna preplatila kedze sa jedna o liecebny proces, ktory je zrejme potrebne absolvovat cely...
Mozem sa ta opytat kolko mas rokov a ako dlho sa pokusate o babatko? A tie tehotenstva co si mala vysli podla Jonasa ci nie?

geegee
22. apr 2009

na Luckach je uz novy primar. Dr.Lunicek uz ma sukromnu prax 😉
V kupeloch bola svagrina, cca pred rokom a nepomohlo.

katarinka77
22. apr 2009

Ahojte! Baby, skúste liečebný pobyt Venuša, je to na 6 nocí, ak vám je celé 3 týždne dlho. Aj cena je podľa mňa ok. Ja nad tým tiež veľmi uvažujem. Možno by som šla v júni, ak by mali voľné.
http://www.kupele-lucky.sk/programove.php

kikina666
22. apr 2009

ja mam 34 a moj muz 42 .. spolu sa pokusame 4 roky a ten vysledok vidis v profile ... predtym som mala priatela s nim som sa pokusala tiez asi 4 roky a potom sme sa rozisli ...

takze ked to naratam dokopy tak ja 8 rokov a z toho intenzivneho snazenia za pomoci doktorov 4 roky ...

teraz akurat cakam na schvalenie 3.IVF, tie tehotenstva som nemala podla jonasa .... lebo vtedy som nevedela o nejakom jonasovi ale ked som to spatne praratavala tak mi tak nejako vychadzalo .. tak uvidime, tento mesiac sme skusili podla jonasa a ak to vyslo podla neho mala by som byt 14 dni tehotna a cakat dievcatko .... ale to uvidime zajtra, to si myslim ze nemoze byt realita budem stastna ak tam zajtra budu pekne 2 foliky a pekna sliznica maternica a potom sa pripravim na IUI

utekam domov papa zajtra a pekny zbytok dna

zajacik...
22. apr 2009

Aj tebe a zajtra drzim palce nech je vysledok UZV dobry 🙂

anjelik85
23. apr 2009

ahojky, mamulky. ak máte niektorá dobrú skúsenosť s odborníkom, tak mi prosím pošlite kontakt do ip. snažím sa pomôcť aspoň takto našim kamarátom, ktorý sa zúfalo snažia už 2 rôčky o bábo a nič. je to háklivá téma a ja sa neodvážim ich pýtať na konkrétny problém. tak ak by ste mohli tak všeobecne poradiť. nech sa už oni nakontaktujú na odborníka a povedia svoj problém. ďakujem. 😉 prosím do ip kontakty. ešte raz veľká vvďaka. 😉

dudinka80
9. apr 2010

ahojte,trosku sa pridam aj ja.ja sa chystam do luccok v najblizsiej dobe,cakam na termin ja so cakala na schvalenie 2 mes.dali ma do skup.B
nechysta sa tam v juni niekto??
odpoved prosim ip dakujem.

smejula
4. jún 2010

Ahojte. nechystá sa niekto niekedy v blízkej dobe do Lúčok???

babatko36
15. jún 2010

@smejula
Cauko, tak ja nastupujem do Lucok 9.7.2010. Som zvedava ako prezijem, tak dlho bez manzela. 🙂

smejula
15. jún 2010

@babatko36 - ja ešte neviem, kedy a kam nastupujem, ale aj ja som zvedavá, ako to prežijem ...

smejula
15. jún 2010

@babatko36 a ty ideš na akú skupina, A či B? akú máš poisťovňu a koľko si čakala na schválenie návrhu?

simkas
15. jún 2010

Baby ja som prave v Luckach ako A-ckovy pacient. Co vas zaujima? V ramci vecernej nudy vam mozem popisat svoje skusenosti. 😉

smejula
15. jún 2010

ahoj simkas.
ja síce ešte neviem, kam pôjdem do kúpeľov, ale ako si spokojná s procedúrami, ubytovaním, stravou???
na koľko dní si tam?

mravvcek
15. jún 2010

Ako sa da dostat do kupelov?Potrebujem od lekara papier?Snazime sa 3 rocky a nic,uz sme boli tehu ale prisli sme o miminko.

smejula
15. jún 2010

ahoj mravvcek. ženský lekár by ti mal vypísať návrh do kúpeľov, porobiť nejaké vyšetrenia, potom to odnesieš do ZP.

simkas
15. jún 2010

Kúpele si si mohla vybrať v poisťovni, nie? Mne dali na výber zo štyroch, ale ja som bola rozhodnutá pre Lúčky už dávno, keďže sa tu špecializujú na gyn.ochorenia. Bolo treba napísať na návrh, kam chceš ísť.
Som tu na 21 dní a za sebou mám 15.ty deň. Procedúry sú výborné, na vysokej úrovni, je tu nová balneo prevádzka, všade veľmi čisto a príjemný personál. Najviac ma baví cvičenie. LTV v bazéne alebo sterilitný telocvik podľa Mojžišovej. Máme aj niekoľko individuálnych cvičení, aby sme sa Mojžišovú správne naučili. Ja cítim, že mi tu procedúry pomáhajú. Ubytko ja mám fajn, som v Choči-západ, ale doplácala som si sama izbu a aj som si vybrala kde chcem byť ubytovaná. Po schválení som sa spojila s kúpeľmi a dohodla termín nástupu aj izbu. Ak si nedohodneš nič, izbu ti pridelia na recepcii podľa voľných miest. V našich izbách LD Choč na západnej strane je nové zariadenie a rekonštruovaná kúpeľňa a WC, okná a dveré staré. Na izbe je chladnička, telka, rádio, na chodbe je kuchynka s konvicou a veľkou chladničkou. Na východnej strane sú izby nerekonštruované a nemajú chladničku, ale to viem len z počutia, nebola som. Niekto je ubytovaný aj priamo nad balneom, je to bez chladničiek ale nové. LD Maja je síce ďalej, na stravu treba dochádzať k nám, ale ubytko je tiež úplne nové a vraj dobré. LD Liptov je staručký, skôr pre dôchodkyne, ale videla som tam aj nejaké mladšie, odtiaľ sa ale radšej pratať, mám tam procedúry, a je to veľmi starý areál. Ostatné sú viac menej penzióniky, tam zvyknú ubytovávať výletníkov. Strava? Nuž diétna. Vraj racionálna. Ale zas vyberáme si z 5 jedál a raňajky sú bufetovým štýlom. Takmer všetko mäso robia s omáčkami, dusia, varia (žiadne vyprážané jedlá) ale vždy je 1-2 nemäsové jedlá, hlavne sladké veci vedia robiť výborne.

smejula
15. jún 2010

no, neviem, v poisťovni mi povedala, že keď to bude na A-čko, tak mi poisťovňa pridelí kúpele. Ale ja teda dúfam, že sa mi ešte ozvú a dajú mi na výber. Čo okrem Lúčok Ti ešte ponúkli?
Ja by som mala bližšie Nimnicu, ponúkli ti aj tú?

simkas
15. jún 2010

Ospravedlňujem sa za pomalosť príspevkov, ale net tu je strašne pomalý. Ja som poisťovňu riešila vo februári, takže už si až tak nepamätám, ja mám všeobecnú ZP a ponúkli mi Lúčky, Turčianske Teplice, Vyšné Ružbachy a tuším aj tú Nimnicu. Ešte to mrknem na stránke VZP, keď sa mi to raz podarí otvoriť. 😠 Ja som tiež pooperačné Ačko, mala som MMT.

simkas
15. jún 2010

Mravcek, pokial nemas 6 mesiacov po operacii, tak budes pridelena do skupiny B, to je z casti platiaci pacient. Poplatky su na webe Lucok. Pocitaj to ale na tych 21 dni. Navrh na kupelnu liecbu ti vypise tvoj obvodny gynekolog a zanesies ho (alebo posles) do svojej zdravotnej poistovne. Tam nahlasis kam by si chcela ist, pokial viem, tak vychadzaju v ustrety poistencom. Potom uz len cakas na schvalenie a po schvaleni cakas na predvolanie z kupelov. Pripadne si tu zakup tyzdenny pobyt, alebo vikendovy na skusku, mnohi sem chodia prave takto. Stretavame sa s nimi v jedalni a pobyty si chvalia. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre