Kyretáž a šanca o ďalšie tehotenstvo

pitufinaaa
21. apr 2022

Ahojte ,ake máte skúsenosti po kyrete,podarilo sa po niekoľkých mesiacoch opäť otehotnieť ?
Ale hlavná otázka ,ktorá mi nedáva spávať ,bolo ďalšie tehotenstvo v poriadku a bábätko ZDRAVÉ ?
Ďakujem za každú odpoved

alienkami
21. apr 2022

Ja som otehotnela cca 8 mesiacov po kyrete (zamlčaný potrat). My sme sa neponáhľali. Dr. mi kázal počkať aspoň pol roka a keď sme sa rozhodli to skúsiť, tak sa v podstate podarilo na prvý pokus. Tehotenstvo bolo bezproblémové, malú som prenášala týždeň, je v podstate zdravá. (Má trošku problémy s jedným očkom, je sledovaná na Aspergerov syndróm a ADHD, ale nemyslím si, že to má súvis s tou kyretážou). Ďalšie dieťatko som mala o 2 roky neskôr. Taktiež bezproblémové tehotenstvo na prvý pokus

sweetdreams1
21. apr 2022

Ja som mala dva spontánne potraty , kyretaz som nepodstúpila ani raz, ale čo je dôležité, cca pol roka od druhého potratu som otehotnela a dnes mám už dve zdravé, krásne, životaschopné deti ;) takže hlavu hore, vyjde to ;)

jankka1981
21. apr 2022

@pitufinaaa otehotnela som 4 mesiace po kyrete, tehotenstvo bolo bezproblémové, lebo mi nasadili na hematológii liečbu a dieťa je zdravé a má už 4 roky

babatkoo
21. apr 2022

@pitufinaaa 7 mesiacov po kyrete som bola opat tehotna. Bezproblemove tehu a babo zdrave a donosene 🙏🏻

tianna
21. apr 2022

@alienkami zvláštne.. náš syn takisto po kyrete kvôli MA má ADHD, Aspergera.. 🤔 plus ešte jednu dg. no tá súvisí len so zbabraným pôrodom.

matullienka
21. apr 2022

Ja som mala 5 kyretov po spontánnych potratoch a mám 2 krásne zdravé deti

bolarazjedna
22. apr 2022

@alienkami
@tianna
ženy, rozmýšlajte, ako by už len ADHD súviselo s predchádzajúcim tehotenstvom ukončeným kyretážou ?? to ani na rovine úvahy nie je možné....
Kyretáž je veľmi častý zákrok /si vezmite, že každé 4. tehotenstvo končí potratom a z toho časť je spontánnych, časť vyžaduje kyretáž, ale kyretáž okrem toho robia aj z rôznych iných dôvodov, napr. diagnostických/, a ADHD dnes veľmi častá diagnóza /týka 5-7% detí, čiže každé 20.dieťa/, takže samozrejme môže sa stať, že po kyretáži dieťa z ďalšieho tehotenstva bude mať ADHD, ale tie 2 veci vôebc nemajú ako súvisieť.

Autorka - ja som mala kyretáž tiež, následne nám odporúčali čakať 3 mesiace, potom sme skúšali 2x aj Clostilbegyt a nič, otehotnela som o rok neskôr, síce mi to prišlo ako nesmierne dlhá doba, ale maličký zrejme vedel, kedy má svoj čas prísť 🙂 Už sme v 30. týždni a zatial všetko v poriadku 🙂

tianna
22. apr 2022

@bolarazjedna nehovorím že s kyretazou, no ktovie možno aj to bábätko nebolo v poriadku celkovo.. viem že mi lekár hovoril že to vyzeralo na razstep chrbtice.. no a syn s ktorým som otehotnela ako prvým po MA má aj VVCH plus mi hrozil predčasný pôrod od 26. týždňa, teda som si to s ním odležala.. ďalšie deti sú už chvalabohu v poriadku no neboli pri nich ani v tehotenstve problémy.

yoxinka
22. apr 2022

@pitufinaaa
Absolvovala som kyretáž po MA v novembri 2010, v júni 2011 som bola tehotná, tehotenstvo bezproblémové, po tomto tehotenstve ďalšie dve tiež ok. Mám tri zdravé deti. 90% mojich kamošiek, žien s rodiny, kolegýň a známych prežilo spontánny potrat a teraz majú dve, tri, štyri deti. Ženy moc o tom nehovoria. Ja ktorej som spomenula, že som potratila, povedala mi, že aj ona. Neboj, bude dobre 🙂

bolarazjedna
22. apr 2022

@tianna áno, žiaľ v prvom trimestri potraty sa najčastejšie dejú kvôli ťažkým vývojovým a genetickým chybám nezlučiteľnými so životom, iba malá časť súvisí s matkiným ochorením, napr. ako poruchy zrážania krvi. Ak si predstavíme, aký zložitý a dlhý proces je vývoj tela, delenie a diferenciácia buniek, tak je priam neuveriteľné, že vôbec toľko zdravých ľudí sa narodí "bez procesných chýb".

pitufinaaa
autor
22. apr 2022

Som nesmierne vďačná ,že doma mám už skoro 3 ročnú slečnu,ona ma drží nad vecou ,celkom som sa držala ,no dnes od rana by som len plakala a smútila ,fungujem normalne v domácnosti ,ale stáva sa mi ,že sa zastavím a len tak kukam do blba ,hádam dočasný stav ,bola som v 12tt od začiatku všetko v poriadku a zrazu na poradni ,že srdiečko prestalo bit ,asi som v šoku ostala ,lebo som začala hneď riedsit veci okolo predoperscne atd ,prišla som domov doľahlo to namna ,tak som začala krvácať ,následne pohotovosť a už to išlo všetko v podstate dosť rýchlo ,lebo hneď na druhé ráno ma brali na zákrok ..strašne sa bojím ,že by sa mi to malo ešte raz stať ,a ešte viac ,že by ďalšie babo bolo nejako choré ,prosím povedzte ,že to prejde a všetko bude dobre ,spravím pre to všetko ,a určite chceme druhé naďalej ,len sa musím popasovať s myšlienkou ,že takéto veci sa deju ,bohužiaľ aj horšie a niesom v tom sama

bolarazjedna
22. apr 2022

@pitufinaaa je to ešte veľmi čerstvé pre teba, tak samozrejme, že sa tak cítiš. Je mi veľmi ľúto tvojej straty :( ja som tiež nevedela, že potraty sú tak časté, až potom som čítala aj môj lekár povedal, že 20-30% tehotenstiev končí potratom /v tom sú aj tie biochemické/. Čiže naozaj, každá 4-5. žena tým prejde raz za život, akurát, že o tom nehovorí, lebo je to príliš bolestivé. Napr. ja som sa zdôverila iba kamarátkam, ale otec, sestra ani svokrovci o tom dodnes nevedia. Na druhej strane, málokedy má žena opakované potraty, takže sa tohto dopredu neobávaj, že ako bude s ďalsím tehotenstvom. Budeš sa báť viac, zo začiatk to bude o strachu a o viere, ako bude bábo postupne rásť, sa ukludníš a začneš si užívať tehotenstvo v 2. trimestri.

ummimaryam
22. apr 2022

@pitufinaaa nie si v tom sama 💜 len pred mesiacom som si presla tym istym. V 7. tyzdni. Uz som dostala prvu menstruaciu a hned ako skonci sa zacneme snazit o babatko. Treba byt pozitivne naladena a ano, stat sa moze hocico. Ale treba to proste prijat. Nikdy nevieme, co cakat, mozme vyhat z domu a zrazi nas opity vodic, mozeme sa smyknut na schodoch, no proste to je nikdy nekonciaci strach, ze "co ak"...
Hlavu hore a co ma prist, pride... Neboj, si este mladucka

alienkami
22. apr 2022

@bolarazjedna veď ja som písala, že si NEMYSLÍM, že to má súvis.

gertys
23. apr 2022

Ja po poslednom kyrete problem mam. Zamyslam sa nad tym ci mi nieco neposkodili pri zakroku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre