Liečba štítnej žľazy a plánovanie tehotenstva

7lenka11
10. jan 2019

Ahojte žienky, obraciam sa na vás s prosbou o radu. Keďže internet je plný rôznych článkov, "zaručených informácií" a "odborníkov", chcela by som vás poprosiť o reálne skúsenosti. Niekoľko rokov sa liečim na štítnu žľazu, našťastie sa to podarilo celkom zastabilizovať aj bez operácie. Dnes som na kombinovanej liečby a užívam lieky (Euthyrox aj Thyrozol), mala som totiž zvýšenú aj zníženú funkciu štítnej žľazy. Vo všeobecnosti sa cítim dobre, nemám žiadne sprievodné príznaky, nikdy som nemusela byť PN. Akurát to má za následok, že mám nepravidelnú menštruáciu. Momentálne som na nízkych dávkach liekov, ako hovorí doktorka, je to len udržiavacia dávka, ale musím brať oboje tabletky. Má niekto skúsenosť s podobnou liečbou? Ako ste postupovali pri plánovaní tehotenstva? Počas najbližšieho roka by sme sa totiž chceli pokúsiť o bábätko (v minulosti som hneď na začiatku tehotenstva o jedno prišla, ale to som ani nevedela, že som tehotná a bolo to v období "búrlivej mladosti"). Pýtam sa radšej na vaše osobné skúsenosti, lebo lekári sa tvária, že je to v pohode a nikto z nich mi nezakázal otehotnieť, ja mám však predtým rešpekt.

merien259
10. jan 2019

@7lenka11 ahoj ja som mala problem s otehotnenim prave kvôli stitnej zlaze... beriem eutyrox 100/75mg obden... a k tomu aby som otehotnela mi endokrinologicka predpisala aj metformin po ktorom sa mi upravila menstruacia a do troch mesiacov som bola tehotna..... inak sa nam nedarilo dva roky....

7lenka11
autor
10. jan 2019

@merien259 ďakujem pekne za názor, no ja som už raz bola tehotná, ale neúspešne.. mňa to trápi najmä kvôli tomu, že mám kombináciu dvoch úplne rozdielnych liekov.. a všade čítam a počúvam rôzne názory.. podľa niektorých je to v poriadku, lebo hormóny treba vyrovnávať, ako to len ide.. iní ľudia/odborníci zase hovoria, že kombinácia dvoch protichodných liekov a zvýšená činnosť sú veľmi nebezpečné.. mne by nevadilo, ak by som musela s otehotnením počkať, nemáme sa kam ponáhľať, nie sme ani vekom, ani okolnosťami nútení mať hneď dieťa.. skôr sa bojím o možné poškodenie plodu.. a ako ohovorím, lekári sa tvária, že je to ok.. len mi povedali, že ak by som otehotnela, mám si prísť po iné lieky

merien259
10. jan 2019

@7lenka11 mne tiež lekarka hovorila ze ak budem tehotna tak mam prist hned aby zmenila davkovanie liekov.... ale nikdy som neuzivala dva rozdielne lieky....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre