Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám 19 rokov a teším sa na bábätko

kkikii
8. aug 2015

Ahojte maminky aj nemaminky vidim že tu pridavate hoci ake diskusie tak som sa rozhodla sem napísať aj ja ako veľmi tužim po babatku.. aj ked nie teraz pretože som školopovina ale mam 19rokov s priatelom som 3roky a je tak isto stary ako ja 🙂 tento školsky rok bude maturovať.. ale k teme neviem sa dočkať toho momentu kedy mu oznamim že čakame babatko verim v to že n bude ten najlpší chlap a otec na celom svete.. m
aj ked viem že teraz si babatko dovolit nemožeme pozeram si kočiky a ako si zariadim jeho izbičku 🙂 niekedy sa s priatelom rozpraame ake to bude ked bude chodit d prace a ja s malinkym doma dohodli sme sa že tak v 23rokoch sa začneme snažit o babatko čo už nieje tak daleko velmi ho milujem a nic mi pri nom nechyba tak snad sa nam babtko podari na prvu šupu sa osamostatnime a budeme spolu šťasný 🙂

maciatkolulu
8. aug 2015

@kkikii najkor si dokonci skolu, douc sa pravopis, nechaj dokoncit skolu priateľa. Zarabajte zopar rokov peniazky, kupte si byt a pokial sa spolu dopracujete v stasti do tohto bodu, tak potom rozmyslajte o babatku. Inak nam tu pribudne nova tema. Som tehotna, bojim sa to povedat mame, alebo som v 4.mesiaci a nechal ma priatel.... dievca, babatko nie je o kociku, rozkosnych veciach a usmievavom babatku. To je uplne, ale uplne o jiecom inom. Takze pekne vydrzte a skocte spolu brigadovat, to, aby ste mali na start.

xevulax
8. aug 2015

Ako napisala @maciatkolulu, dieta nie je len o izbicke a kociku.... Mat dieta je velmi narocne (kocik je len nieco, cim dietatko prepavujes a vozis, ked budes starsia pochopis, ze nejde o "krasu", ale o praktickost a pohodlie dietatka.-to len tak pomimo). Mat dieta je financne narocne, fyzicky aj psychick narocne. Hlavne male babatko vyzaduje neustalu starostlivost - vela deti aj v noci. Tvoje zaujmy pojdu uplne do uzadia, tiez vztah s mamzelom /priatelom sa velmi zmeni. Predstavujes si to az prilis romanticky. Ano je to najkrajsia vec na svete mat s niekym koho milujes dieta, ale na zo musite byt obaja zreli, pripraveni.....

pribinak
8. aug 2015

A začo mu chceš kúpiť kocik a zariadiť izbičku? Ved nepracuješ-nezarábaš? Ci budes pýtať od mamky?
Prepáč, ale zo je este take detské myslenie!!!!
Skamarát sa radšej s Ľudovítom Štúrom a poriadne porozmyslaj nad životom

alchemilkazltozelena
8. aug 2015

@maciatkolulu
@xevulax
@pribinak
Vsetky tri ste to vystihli..niet co dodat..

mihula
8. aug 2015

ale ona si je vedoma,že si teraz nemoze dovolit dieta,ved vyjadrila iba svoju tuzbu,nic viac

masinka
8. aug 2015

@alchemilkazltozelena
@pribinak
@xevulax
@maciatkolulu
baby, ale ved pise ze planuje babo az ked bude mat 23 😀 a kam inam ma napisat ze sniva o babatku ak nie na MK - predpokladam ze rovesnicky by len neveriaco krutili hlavou 😀
@kkikii drzim palce nech vsetko vyjde podla tvojich predstav - nech aj s drahym uspesne zmaturujete, nech sa mate stale radi a ked budete na babo pripraveni a primerane zabezpeceni, nech to na ten prvy sup vyjde 😀
inac odporucam baby-sitting, alebo ist robit Au-pair - to ti pomoze trosku realnejsie sa pozriet na to, co mat babo v skutocnosti obnasa - je to kopa radosti, ale aj starosti a nie je to vobec lacna zalezitost.... to ti pisem z vlastnej skusenosti ako byvala Au-pair a tera uz aj mama troch deti 😀 mimochcodom, prve dupacky som kupila ked som mala 19, ale s prvym dietatom sme pockali az kym som mala 27 😀

peneloppe
8. aug 2015

Paci sa mi prispevok @masinka a napad ist robit aupair je vyborny. Prakticky si vyskusas co vsetko obnasa byt mamou, mat dieta a nieco sa aj naucis. Ja som tiez robila aupair a bola to dobra skusenost.
@kkikii

kkikii
autor
8. aug 2015

@masinka
@mihula aspoň že má chápete vy pretože neviem ako to tam napísať že túžim po tom a nie že ho hneď chcem a neviem čo... Viem že je to starosť nieje to len o dobrom takže nechápem prečo sa do mňa pustili:D už chápem prečo každé jedno fórum skoro skončí hadkou.... A nemusím sa vôbec skamaratit s ľudovitom sturom
@pribinak písala som to rýchlo a neriešila som chyby ale teraz som si pre teba dala záležať

pribinak
8. aug 2015

@kkikii asi si si velmi zalezat nedala, sorry, ale nie je, nie nieje. Nad tym kamaratstvom s ludom sturom este pouvazuje ;) ;)

alaguema
8. aug 2015

@kkikii ja som túžila po bábätku ako 18 ročná 😎 Bola som zamilovaná po uši, tým to bolo 🙂
Prvé dietko som porodila ako 33 a druhé ako 36 ročná...vyšlo to inak, ale som veľmi rada, lebo som videla kus sveta, vyštudovala, spoznala kopec ľudí. Viem, že by mi to všetko časom veľmi chýbalo (okolo 23-25 určite), pretože ako som sa začala rozkukávať, pochopila som, koľko zaujímavého toho okolo mňa je. Buď radšej opatrná. Naozaj ste ešte veľmi mladučkí a nezrelí. Nehovorím, že to nemôže vyjsť a klapať dobre, ale je aj taká možnosť, že nie. Že budete obaja frustrovaní z toho, že ste sa tak skoro spútali takými závažnými záväzkami a nebudete môcť robiť veci, ktoré prislúchajú vášmu veku.

xevulax
8. aug 2015

@kkikii nikto sa tu do teba nepustil (ak si odmSlim tie prispevky za tu gramatiku), len ti kazda napisala triezvy a realny pohlad na to co je to mat dieta. Ty teraz vidis iba vsetko to pekne, ale pri detoch to nie je iba tak. Mne tu akurat tri deti vrieskaju a aj ked padam dolu nosom nemozem si ist lahnut a musim okolo nich skakat, hoci som od 6 na nohach a makala som ako fretka. Ked boli dvojick male spavala som hodinu denne! A trvalo to pol roka kym aspon ako tak zacali spavat a budit sa naraz. Musela som fungovat, ked spali cez obed musela som byt so starsou ziadne take ist si lahnut. Zaspavala som aj postojacky. Nikto ti ru enverie tuz u mat dieta len ti to tu par mamiciek chcelo priblizit, ze nie jero iba o kociku a izbicke. Ano priprav su super, avsak pride realita a je to uplne ine. Ako s avrabi, deti su nakvacsia radost a taktiez aj najvacsia starost.

miluk5
9. aug 2015

Jaaj nedalo mi nenapisat...ja mam 21 a skoro rocneho synceka...ano bol planovany a veeelmi vytuzeny kedze boli nejake zdr problemy....a vooobec ale voobec nelutujem ze som sa rozhodla mat ho tak skoro...samozrejme ak by som vedela ze sa nebudem vediet postarat o dieta tak sa tak nerozhodenm ale myslim ze mame vsetko aby sme dieta mat mohli... A nemyslim len materiaalne....a nechapem vase prispevky (nejdem pisat konkretne ktore) typu ze deti su starosti a pod ze ste nevyspate...prepacte ale pride mi to ako stazovanie...aj moj sa budi v noci aj place aj ma zle dni tiez mu idu zubky ale nemam pocit ze som unavena ani nic podobne...ked sa pozriem na tu kraaasnu tvaricku nic viac mi netreba....je to uzasne byt mamou je to najvacsi pokladik na celom svete.....a tym nemyslim ze teraz mas mat dieta hned lebo po nom tuzis...v tom suhlasim z babami ze pockajte urobte si maturu nieco nasetrite lebo ano je to tazke financne....a potom majte...nemus sa bat nie je to take ,,tazke,, ako tu baby pisali a strasili ta...je v prvom rade krasne ... Tak drzim palce nech sa ti splni po com tuzis a obzeraj kociariky kludne aj ja som to robila a budem to robit aj pri druhom 😀 a to by ti manzel vedel rozpravat ked sme malovali detsku izbicku ako musel lepit pasku na stenu lebo som chcela vzor 😀 @kkikii

ajdika
10. aug 2015

@kkikii držím Ti palce, aby Ti to vyšlo podľa predstáv. Tých 23 rokov vôbec nie je až tak málo na prvé dieťa a v podstate zo zdr.hľadiska je to úplne ideálny vek. To len táto doba si to tak povedala, že treba čakať do 30-tky, no ale keď príde problém, že sa nedarí, potom už svieti kontrolka aj veková. Ja som mala prvé dieťa (plánované) v 26 a tiež sme ešte nemali poriešené bývanie. A mali sme aj finančné problémy... ale všetko sa dá zvládnuť, keď sa človek uskromní a aj keď dvaja pracujú, veľakrát musia obracať každý cent, to potom oni nemajú mať právo na deti alebo čo? Vždy sa dá nájsť dôvod, pre ktorý ešte nemať deti...Teraz sa máme dobre (netvrdím, že sme milionári, ale žijeme v pohode bez finančného stresu). Samozrejme školu treba dokončiť, to je dôležité a nájsť si prácu , ale do 23 to stíhaš určite a naozaj aj ten nápad so zahraničím je super, čo Ti tu baby radia. A výhoda nižšieho veku? Mám dosť známych okolo seba, ktorí mali dieťa v 19-20...a v 35 už chodia aj sami na dovolenky, zatiaľ čo ja som sa točila doma okolo malého diaťaťa. A ak by sa ešte rozhodli mať dieťa aj neskôr, už nemusia plakať, že majú 40 a je neskoro. Hoci 40 tiež je vek, v ktorom deti majú, to mi príde OK, ale mať 50 a dieťa ešte na prvom stupni ZŠ...je určite iné, ako mať mladých rodičov ešte. A predsa len vekom sa už lepia aj choroby. Taká je realita, aj keď si to nepripúšťame. Držím palce!

ajdika
10. aug 2015

@kkikii a ešte som chcela dodať, že ja som sa veľmi dlho hrávala s bábikami (hádam aj do 8.triedy), už som sa aj hanbila za to, som sa hrala tajne, našťastie som mala podobne "postihnutú" kámošku 😀 . A odkočíkovali sme snáď celé sídlisko, po kočíkoch sme pozerali stále...a jasné, že aj veci bábätkovské sme nakúpili 😀 a nielen dupačky.

kaculda2
10. aug 2015

No ja neviem tu vysie bolo pisane ze radsej to odlozit a uzit si "mladost" ja som otehotnela ako 22r. (priatel mal 21r.) ale ze by mi chybala mladost nemozem povedat. Ano samozrejme bolo to narocne ale nie z toho ka ze musim byt denno denne pri dcerke ale zosuladit sa s nou a s priatelom. Teraz mam 24r a cakame druhe miminko. Nikdy nam nikto nepomahal vsetko co mame, mame vdaka sebe (dom, auto..) nie sme na nikom zavysli a nikto nam nic nedal zadarmo. Ziadne mami, tati daj lebo som mlada a nemam! Vela 30r nezije tak dobre ako zijeme my. Nemame sa na co stazovat a mladost nam nechyba lebo ju mame. Take vecia ako ozieracky, diskoteky a pod. nam nechybaju a napriek tomu si uzivame mladost aj s detmi. Tak uz mat babetko v mladom veku nie je nic zle.

147789laska
10. aug 2015

@kkikii ahoj toto je uzasne a som rad Kiki ze si temu zalozila a verejne vyjadrila svoju radost a emocie
ved laska, stastie, tuzba po dietati su krasne tak vam drzim palce nech ta miluje nadalej aby nikdy, vyslovene nikdy sis a neocitla tu na MK v temach ako: podviedol ma, co robit ze je babo chorucke, nemilujem manzela.. a X dalsich

oddrobceka
10. aug 2015

@kkikii s manzelom sme spolu od mojich cerstvych 18, on je o 2,5 roka starsi. ked som mala 19, zmaturovala som, on uz nejaky cas pracoval, zacali sme spolu byvat u jeho mamy, byvali sme tam 5 rokov, kym sme si nasetrili nejake peniazky a kupili byt na hypoteku, medzitym sme sa zobrali, ked som mala cerstvych 20, po polroku sme sa zacali snazit o babo, nakoniec sa nam prvy syn narodil, ked som mala 22 a ked som mala skoro 25 narodila sa nam aj dcera. tiez si vela ludi myslelo, ze nas vztah nevydrzi a sme naivni a nase zmyslanie je detinske.
po diskotekach sme nechodili, nikam sme necestovali, mne sa sice skoncila praca na dobu urcitu, ale teraz sa doma staram o deti a manzelovi sa v praci velmi dari, takze je nasim spolocnym zelanim, aby som sa v prvom rade starala o deti a domacnost a ked bude treba a mladsia dcerka pojde do skolky, bude stacit, ked si zozeniem pracu na polovicny uvazok. co si myslia ini neriesime, ti s nami neziju. nas vztah je harmonicky, aj ked sa obcas pohadame (ved to je uplne normalne), vieme si hned priznat chybu, ospravedlnit sa jeden druhemu, komunikacia u nas jednoducho neviazne 🙂
takze ta chcem podporit, tvoje predstavy nie su detinske a ano, toto by mala byt stranka, kde sa so svojou tuzbou mozes podelit, ale dalo sa cakat ustipacne komentare.
Mam dve mladsie sestry, 24 a 22 rokov. 24-rocna uz minimalne rok velmi tuzi po svadbe a detoch, len este nemala poriadne stastie ani na toho spravneho chlapa, tak dufam, ze coskoro nejakeho stretne. Navyse ma nejake zdravotne problemy a je si vedoma toho, ze keby zalozenie rodiny odkladala az okolo 30-tky, uz by ziadne deti nemusela mat a chce byt radsej mlada mamicka.

bia49
10. aug 2015

Skúsim napísať aj ja. Mám 23 rokov, s manželom máme bývanie dávno poriešené, čaká ma posledný rok na VŠ, mám brigádu v úspešnej spoločnosti, kde po skončení školy pravdepodobne dostanem TPP, manžel zarába poriadne a teraz na jeseň ideme kupovať auto. Informácie pre tie, ktoré by chceli kázať mladšej🙂
Moje pocity sú však také isté ako píše @kkikii.
Tiež cítim túžbu po bábätku, ale nejaký ten rok chceme počkať, aby som si aj odpracovala kvôli materskej a ešte si bezstarostne užívali jeden druhého 🙂
Ale v poslednom čase ma to akosi premáha, cítim, že nám niečo/niekto chýba, keď sa na manžela pozriem, vidím v ňom úžasného otca, predstavujem si, ako sa mazná s naším malým, ako chodíme spolu na prechádzky, ako sa spoločne snažíme vychovať malého človiečika, ktorý by bol zrodený z našej lásky... Jednoducho povedané, teším sa na tie všetky úžasné pocity, ktoré materstvo a rodičovstvo prinášajú, aj na tie dobré aj na tie zlé.
Otázka pre Vás, milé dámy, ako zahnať na ten rok tieto predstavy a túžby, aby som sa ja psychicky nezbláznila a aby som manžela nedohnala k tomu, aby mi/nám dieťa spravil nasilu, ak viete čo tým myslím. Cítim, že sme pripravení, samozrejme, že sú tam aj obavy ako by sme všetko poriešili, ale nič sa nedá naplánovať. Manžel je veľmi starostlivý a v našom vzťahu ten triezvy, ja zas veľmi emotívna. Ako ste zvládli 'čakať' až do 25-30 rokov?

luciakraj
10. aug 2015

@kkikii jeej to je mile drzim vam palce ... byt mladou mamickou ma kopec vyhod ale aj nejake zapory. Ja som porodila syna v 22r a druheho v 24r a nelutujem. Korunky su potrebne to je jasne ale v obchodoch pre deti je tolko kravin co fakt tie deti nepotrebuju hlavna je milujuca rodina. A spravit si karieru vydat sa kupit dom a potom pred styridsiatkou vybavit detsku jak z katalogu a modlit sa nech to vyjde to je dnesna realita.

ena1903
10. aug 2015

@bia49 Skus si zatial zabezpecit psika alebo maciatko, to ti pomoze vydrzat, kym pride cas na babo.

luciakraj
10. aug 2015

@kaculda2 palec hore .. uplne s tebou suhlasim

lucinkaprincess
10. aug 2015

baby praveze ja ju ocenujem... dnes ked je doba ze 30 rocne dospele zeny sa radsej rozhodnu žiť na divoko a tvaria sa že manželstvo a dieta sa ich netýka... potom v 35ke a neskor placu ze nemozu otehotniet... nuz moj nazor radsej dieta skor z lasky a tuzby ako nikdy.... 🙂 a co aj keby ju rodicia podrzali chvilku... co je na tom zle ak sa na tom mladi dohodnu ? potom budete na stuzkovej svojho dietata ako stare babky 70 rocne... v amerike je uplne normalne ze baba ma dietatko ked skonci strednu cca 20, 21 rokov... a su tu a ziju a su ti ludia spokojni 🙂 a skolu si dorabaju popri tom vsetko sa da ked sa chce...... bola som tam nejaky cas a toto som pozorovala... 🙂

lucinkaprincess
10. aug 2015

@miluk5 jejjjjjj 🙂

lucinkaprincess
10. aug 2015

@ajdika hovoris mi z duse 🙂

lucinkaprincess
11. aug 2015

Baby a este nieco by som sem napisala.... mam susedu ma vyse 87 rokov uz.. klobuk dole dozila sa krasneho veku ale co ju cely zivot trapi je ze dlho cakala na deti az jedneho dna jej oznamili ze ich uz mat nemoze... tak dlho preberala az prebrala... tak ako vravim radsej deti skorej ako nikdy ;) do teraz je z toho smutna je sama nema nikoho manzel jej uz umrel.... a jej kamaratky maju uz pravnucence a velku rodinu.... to je smutne

charlie1980
11. aug 2015

Jeeej, aky mily prispevok od zakladatelky. Mat tak sladkych 19 a svet gombicka. Len sa potom pytam, Preco je MK zaplneny temami od vymyslu sveta 😀

lubkavargova1
11. aug 2015

No je to sice pekne, ze mas taku tuzbu...a je to aj prirodzene. Vies co, nebudem ti robit magalejs, lebo to nikam nepovedia. Mas tu aj mlade maminky a aj starsie. Kazda ti povie iny nazor....ja by som skor odporucala: dooooobre si preklepnut mladenca. Je to este mlada laska, aby si nedopadla ze budes tehotna a chlapcatko ta kopne niekam...ked Vasa laska vydrzi aj dobre a aj zle tak potom sup-sup...inak vzdy nech blika kontrolka, aby sme tu potm necitali dalsi prispevok "mam 19, som tehotna a priatel ma opustil" 😖

147789laska
11. aug 2015

@charlie1980 ahojky presne ako som vyssie pisal, taketo temy nech ich je tu na MK pozehnane... zienky mile majte radi svojich manzelov a manzelia nech vam lasku prejavuju kazdy den
a MK bude portal zdobeny ruzovou farbou a svet bude prekrasne miesto na zivot... 🙂

vejula
11. aug 2015

supy sa zišli, zanuchali príležitosť do niekoho si klovnuť 😎 och aké koníkovské....
@kkikii tiež som velmi tužila po bábätku, už na škole, otehotnela som ako 23 ročná. Hned po škole a nelutujem ani karieru ani nič. Teraz mám 30 rokov tri krásne deti 😉 Nenechaj si pokaziť náladu blbými príspevkami.

charlie1980
11. aug 2015

@147789laska Dnes uz to davno nefunguje ako pred 100r, ze muz sa staral o rodinu a zena sa starala o deti. Dnesna doba je tvrda a tazka. Dnes sa musia dvaja obracat, aby zabezpecili deti, pretoze je Ina doba. A k tomu sa da dopracovat iba vzdelanim a pracovitostou. To je zaklad. Zo snov sa Este nikto nenajedol.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli