Mám 19 rokov a teším sa na bábätko

kkikii
8. aug 2015

Ahojte maminky aj nemaminky vidim že tu pridavate hoci ake diskusie tak som sa rozhodla sem napísať aj ja ako veľmi tužim po babatku.. aj ked nie teraz pretože som školopovina ale mam 19rokov s priatelom som 3roky a je tak isto stary ako ja 🙂 tento školsky rok bude maturovať.. ale k teme neviem sa dočkať toho momentu kedy mu oznamim že čakame babatko verim v to že n bude ten najlpší chlap a otec na celom svete.. m
aj ked viem že teraz si babatko dovolit nemožeme pozeram si kočiky a ako si zariadim jeho izbičku 🙂 niekedy sa s priatelom rozpraame ake to bude ked bude chodit d prace a ja s malinkym doma dohodli sme sa že tak v 23rokoch sa začneme snažit o babatko čo už nieje tak daleko velmi ho milujem a nic mi pri nom nechyba tak snad sa nam babtko podari na prvu šupu sa osamostatnime a budeme spolu šťasný 🙂

miluk5
11. aug 2015

@kkikii presne ako pisu baby pomoc neodmieta...moj manzel ma 39 zaraba dost dobre na to aby sme sa mali dobre ja som na materskej a jeho rodica nam kupili kociar a moji postielku...nie preto zeby sme na to nemali to vobec ale preto ze chceli silou mocou a keby som si ne nechcela vybrat sama vybrali by oni a kupili....malemu by kupili vsetko ale musim ich brzdit aby nam nevzrastol z neho namyslenec 😀 ale to su stary rodicia im nerozkazes...noo ine som chcela...no len chcem povedat netreba cakat za babom do 30 tky ...ja mam 21 nastastie synceka a dr mi na preventivke pred mesiacom povedala ze bude tazke mat druhe ak vobec s mojou diagnozou....nepisem ze mas ostat tehotna hned a je jedno skym...ale ak si si ista svojim priatelom tak majte babo kludne v 23 ....ja stebou suh,asim 🙂

lubkavargova1
11. aug 2015

@kkikii pozri, neries ine zienky...vies kolko je tu supermaminiek a supermanzeliek? A potom pride jeden moment, skrat a cely ten pekny domcek z karat co si vybudovali sa odrazu zruti a neviedia ako dalej... myslim si, ze je pekne ze sa tesis na dietatko a tak celkovo na RODINU. Konecne baba, co neriesi mindraky typu "a co mam si vybrat karieru ci decko???" Je vidno ze nieco take ako rodina ti nieco vravi a nie je to len sladke recicky pre babky z dvadsiateho kolena...

kkikii
autor
11. aug 2015

@miluk5 som si S ním istá momentálne dosť.. 🙂 a keď sme spolu aj si hovoríme predstáv si keď to začne behať alebo mi povie keď sa bude dať cez víkend budeš chodiť do školy ako na výšku ak sa podarí ja sa zatiaľ postarám cez víkendy budeš spávať sama aby si sa vyspala možno sú to sladké reči a pre niekoho detinske ale viem aký je a viem aj aký bude otec🙂 a možnože pár rôčkov budeš mať aj druhé a budeme si kupovať veci po seba :-P
@lubkavargova1 hej máš pravdu kariéra a rodina je 100a jedno kariéra sa to môže zničiť za chvíľku ale dieťa je S tebou a dáva ti radosť a lásku.. A ja som.rada taká aká som lebo niktory V mojom veku riešia sex s 20chlapmi diskotéky a podobné

miluk5
11. aug 2015

@kkikii hadam mas pravdu a bude druhe cim skor 🙂 v kazdompripade tiprajem aby sa ti splnili tvoje tuzby 🙂

kkikii
autor
11. aug 2015

Dakujeeem a si mojim vzorom si veľmi mladučká 🙂a neľutujem že máš bábo si mohla.počkať do 30:D:D srandujem :P

miluk5
11. aug 2015

@kkikii nie som si ista ci to bola sparva mne 🙂

kkikii
autor
11. aug 2015

@miluk5 malo tam byť neľutuješ a bola tebe

miluk5
11. aug 2015

@kkikii jaaj mysela som si 🙂

ajdika
12. aug 2015

@kkikii tak si nevšímaj supermatky, ktoré svoje dieťa nedajú nikomu, aby nedajbože niečo... a nebodaj ešte, aby ho svokra chcela, alebo mu niečo chcela kúpiť, alebo ponúkla spoločné bývanie na začiatok... to už je asi drzosť najväčšieho zrna pre niekoho. Pozri, ak budeš mať bábo, je to Tvoja vec, Tvoje rozhodnutie a je v rodine podľa mňa úplne prirodzené, že si pomáha, keď treba...ako v tej rozprávke o troch grošoch...pomôžu oni, pomôžeš Ty, keď bude treba. A možno ani treba nebude...a hlavne, život je taký vrtkavý..raz si tam a raz tam, môžeš si žiť dobre a zo dňa na deň sa to môže tak zvrtnúť, že človek naozaj aj keď našetrí, aj keď naplánuje...ani zásoby, ani podpory a pod. netrvajú večne 😉

oddrobceka
12. aug 2015

@kkikii este ti chcem napisat, ze je naozaj super, ze s partnerom, s ktorym nie si dva mesiace, ale uz niekolko rokov, riesite spolocnu buducnost, aj to vypoveda o zrelosti vasho vztahu a vas a je to podla mna lepsie, ako riesit, ako velmi si bola v piatok ozrata a kolko dalsich chlapov ti pribudlo do zbierky. To je sice ten opacny extrem a je to vlastne kazdeho osobna vec...
Bolo jasne, ze na tuto temu vzniknu odlisne nazory a to je uplne v poriadku, sme ludia a kazdy mame pravo na vlastny nazor a je super, ked ho vyjadrime. Slusne. Ale aby niekto odsudzoval a urazal bez toho, aby konkretneho cloveka poznal? A takto sa nespravame len vo virtualnom svete, ale aj v tom realnom a ani si neuvedomujeme, ako velmi to vplyva na nase deti. Potom tieto vzorce spravania prenasaju uz do skolok a skol, vznika sikana, depresia a podobne. Co keby sme sa zamysleli sami nad sebou a ci detom davame dost lasky, ci ich ucime dost o laske a o tom, ako neublizovat inym, pretoze stare : co nechces, aby ini robili tebe, nerob ani ty im. akosi davno stratilo svoj vyznam.
V kazdej jednej teme vznikne hadka a ja sa nedokazem pytat samej seba: to v takomto svete su vychovavane nase deti? To vazne? A my chceme lepsi svet a chceme, aby nam v nom bolo dobre? Tak zacnime od seba, halooo!

tiumen
12. aug 2015

@kkikii zatiaľ si užívaj že si môžeš kúpiť čo chceš a dúfaj že keď bude mimčo nebudeš patriť do skupiny maminiek čo radšej kúpia dieťaťu ako sebe 😀 aj keď malý má vecí dosť ale predsa nikdy ich nie je až tak veľa 😀
ale k téme, ten vek bude akurát 😉 aj keď ja som bola už v tvojom veku plánovane tehotná po takmer roku a pol snaženia 😖 a s mojím už teraz manželom sme mali 5ročný vzťah 😀 maturovala som s malým v bruchu..

kkikii
autor
12. aug 2015

@tiumen ďalší vzor🙂

tiumen
12. aug 2015

@kkikii to zas nie že vzor 😀 ja som vždy chcela dieťa a rodinu skôr ako kariéru.. chcela som aby keď deti vyrastú aby som bola "mladá" keď bude mať syn 18 ja budem mať 38.. a chcela som nech si aj drahý užije svoje deti kedže je odo mňa starší o 12 rokov.. a tie komentáre od tých super mega extra matiek roka by som si nevšímala a nereagovala na ne 😉

kkikii
autor
12. aug 2015

@tiumen vieš čo neriešim to... ;)

kexik218
5. okt 2015

@kkikii ahoj, nevsimaj si tieto odsudzujuce komentare, ak budete chciet vsetko zvladnete. Tie co ti tu budu kazat su vacsinou matky ktorych zivot sa neubera smerom ktorym chceli...bohuzial vsak pre nich. Snaz sa aby si babatko priviedla do kompletnej fungujucej zabezpecenej rodiny. Nenechaj sa znechutit, toto je stranka o matkach a detoch preto je podla mna diskusia ktora tu patri. Prajem vela stastia do zivota 😀
A vy ostatne porozmyslajte nad sebou, lebo sa s vami chcela len podelit o svoju radost z materstva ktore este ani neplanuje. Zial vacsina z vas ma deti len preto ze ich maju aj susedia vsak? Nikomu z vas na zaciatku nepomohli rodicia? Vsetky ste sa postavili na vlastne nohy same z nicoho? Mozno si v tej spiminanej 23ke uvedomi ze ma este cas ze este nie je pripravena. A opakujem tato diskusia je viac k teme ako hociktora ina tu na mk.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre