Mám počkať s tehotenstvom, alebo sa snažiť aj pred svadbou?

20. jan 2023

ahojte 🙂

chcem sa vas opytat, resp. poradit 🙂
Ide o to ze s priatelom mame naplanovanu svadbu na zaciatok jula tohto roku. Rozhodli sme sa len nedavno a sla som do toho s tym ze sa predtym budeme snazit aj o babatko a ked sa to podari vsak nevadi niesom jedina ktora sa vydavala ako tehotna a ze urcite to nejako zvladem.
Ide o to ze minuly rok (marec a sept.) som prekonala 2x missed ab. v zaciatkoch tehotenstva a preto uz cakat nechcem..kazdy mesiac navyse je pre mna velmi dlhy :(

Pricinu sme (asi) nasli, takze liecba uz bude nastavena. Takze vlasne by sme sa uz mohli aj terz zacat snazit. Lenze ked som nad tym tak premyslala neviem ci je to dobry napad, neviem
ci do toho ist...Bojim sa ze si svadbu az tak neuzijem kedze sa cely cas budem o babatko bat + mozno stresy spojene so svadbou tiez babatku neprospievaju
Svadbu chceme uz urcite to prekladat nechcem a to babatko by sme tiez teda velmi radi cim skôr..

Co by ste robili na mojom mieste? Radsej s tehotenstvom pockat?

dzejsik
20. jan 2023

počkala by som, ak ťa nesúri vek alebo niečo iné

lily246
20. jan 2023

Koľko máš rokov? Tlačí ťa už vek? Ak nie, snažte sa až po svadbe.

autor
20. jan 2023

@dzejsik tak suri/nesuri...moj sen bol vzdy mat aspon jedno dietatko do 30-tky...to uz nestiham..v juli budem mat 30

cyberk
20. jan 2023

ja by som sla do toho... 🙂 ked si prekonala taketo trapenie (missed ab 2x) tak by som necakala, uzijes si svadbu o to viac, ked budes vediet, ze nosis pod srdcom vase vytuzene babatko 🙂

zdencaaaa
20. jan 2023

Necakala by som, tiez nie je nikde napisane ze ked do toho teraz pojdete naplno tak sa podari. My sme boli na tom podobne. 8 mesiacov sme sa snazili tak akoze intenzivne, potom sme si povedali ze co uz, tak sa vezmeme 🙂 manzel ma poziadal o ruku a o tyzden na to som zistila ze som tehotna. Svadbu som si uzila a nic nelutujem, tak to malo byt.

gladys_07
20. jan 2023

Necakala by som. Nechat tomu volny priebeh. Ak by sa nahodou nedarilo, mozes lekarovi rovno povedat “polroka a nic, liecba nezabera”, ak sa podari budes stastna ako blcha, aj svadbu si uzijes, aj ked mozno inak. S vedomim ze babatko je tam s vami 😉

Stratit polroka je velmi dlha doba.

tiezjedna
20. jan 2023

ja by som skôr mala obavu, že sa zadarí v najnevhodnejší čas a svadobný deň strávim nad záchodovou misou... Skúšala by som to kľudne hneď, ale keby sa do apríla nezadarilo, tak by som si dala pauzu a skúšala zase po svadbe.

zmrzlinka2021
20. jan 2023

Si mladučká, počkala by som tých pár mesiacov.

autor
20. jan 2023

@tiezjedna tak prve dva razy sa podarilo na prvy krat..a to doslova😂...takze tak trosku s tym pocitam ze mozno to bude aj po treti krat tak..aj ked samozrejme nemusi

jaskolka
20. jan 2023

Ja by som do toho cielene nešla. Ok, ak sa podarí, ale vedome sa snažiť to by som ja nerobila (myslím tým rátanie plodných dní, testy a sex hlavne v tom období).
A presne ako vravíš, neuzijes si tak svadbu, sama viem, aká som bola ako prvorodicka, a tiež som prekonala MA, potom v tehotenstve som bola veľmi úzkostliva, bála som sa hocičo robiť. Takže keby som mala mat vtedy svadbu, asi by som len sedela a vôbec si ju neužila. A to som mala už 37,ked som porodila syna. Teda o hodne mladšia si ty teraz, ako som bola ja vtedy.
Ale tak ty možno si ina, neviem, ja len píšem svoj názor, že určite by som sa nejako cielene dovtrfy nesnažila

banalu
20. jan 2023

Prvy termin svadby Oktober 2020, zruseny a prelozeny na April 2021, v decembri sme si povedali, ze tomu nechame volny priebeh, podla pribehov z nasho okolia nam malo otehotnenie trvat minimalne rok ak vobec. Otehotnela som na prvy sup v Januari 2021. Do svadobnych siat ma zapinali so zverskom 😂 bola som taka unavena, ze mi hlava padala za stolom a o 9tej som sa pobrala spat. Ak by to bola velka svadba, tak si ludia povedia, ze som bola spita a sla som spat 😂😂😂😂
Ak ti to nejako nesuri, pockala by som, lebo ak by sa zadarilo nevies, ake tehu budes mat, resp. ako ho budes znasat 🤷‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
werony_n
20. jan 2023

Je to na tebe, tiež som rozmýšľala ci ísť alebo neísť do toho pred svadbou ale bola som rada, že som počkala keďže pre tva trimestre som strávila nad záchodovou misou. Určite by si si svadbu neužila, cely čas by si si dávala pozor na seba,na bruško na iných, ktorí by chceli s tebou tancovať a samozrejmi je aj stres pred svadbou. Plus saty ako ti budu sedieť, či ti budu v deň svadby dobre, keďže bruško sa moze zväčšiť kedykoľvek.

pbra40
20. jan 2023

Pockala by som. Uz len kvoli tomu, ze mozes mat rizikove tehotenstvo a byt v nemocnici

amiaja
20. jan 2023

Podla toho ci chcete velku svadbu alebo malicku len obed s najblizsimi. Ak velku so vsetkym tak by som pockala tych par mesiacov, predsa len mozes tehotenstvo vselijako znasat a taky narocny den da zabrat.
Ak ma byt mala svadba tak by som isla do toho 🙂

rurutiax
20. jan 2023

Ja čakám bábätko, plánovane, svadbu máme v polke apríla a vtedy budem skoro v 6. mesiaci. 🙂 Zachvíľku končím prvý trimester a vracala som iba raz a okrem únavy ani neviem, že som tehotná. A prečo by som si nemohla užiť svadbu? Veď jediné čo nemôžem je piť, zabavávať sa môžem rovnako ako ostatní a navyše predstava, že na svojej svadbe budem mať pod srdcom plod našej lásky je o to krajšia. 🙂 Veď koľké už mali svadbu tehotné. Ja by som do toho išla a nečakala, veď nikde nie je napísané, že sa vám hneď zadarí, nám sa nezadarilo ani za vyše roka, ale rozhodnutie je na tebe.

vkatush
20. jan 2023

Moja skúsenosť: zistila som 2 týždne pred svadbou, že som tehotná (začali sme sa snažiť asi mesiac dva pred ňou, evidentne vyšlo na prvý pokus). Zároveň som vtedy strašne ochorela, že sme mysleli, že svadba nebude, skôr ja skončím v nemocnici. Dala som sa dokopy, ale mala som nariadené od doktorky šetriť sa, žiadne vystrájanie. Skoro stále po 1-2 pesničkách som si musela ísť oddýchnuť, redový som myslela, že ani neodtancujem, na jedlo som skôr pozerala ako ho jedla s mojím žalúdkom. Snažila som sa šetriť sa, no aj tak som deň po svadbe mala špinenie, hrozil mi potrat, skončila som hneď od začiatku na rizikovom.

Áno, je mi ľúto, že som si svadbu neužila až tak ako som čakala, dokonca celé tehu som nemohla žiadne oslavy, chaty, koncerty, lebo sme v 5. Mesiaci skoro prišli o malého a ostala som doma na rizikovom, len vychádzky krátke v stanovenom čase. Čo ma celkom psychicky dostávalo, hlavne keď manžel mohol ísť hocikam, nebol obmedzovaný ako ja, asi vždy mu to už budem zazlievať, aj keď nechcem.

Ale teraz mám vedľa seba v perinke môjho mesačného anjelika a tá malá "obeta" mi za to stála 😊 išla by som do toho. Môže to vyjsť hneď, nemusí. A keby vyšlo, určite urobíte všetko pre to, aby to dopadlo dobre.

sense
20. jan 2023

Nechala by som tomu voľný priebeh, co sa ma stat stane sa...

elalala
20. jan 2023

Ja som síce mladšia od teba, mám 22, ale bola som na tom úplne rovnako a vybrala som si tehu. Teraz som 21tt a budúci mesiac sa vezmeme na matrike, o rok spravíme svadbu. A užije si ju s nami aj naše dieťatko. Mne potrat zlomil srdce a nedokázala som sa sústrediť na svadbu, proste tak sme to so snúbencom cítili, že bábätko je priorita. A vyšlo to na prvýkrát. Veľmi to prajem aj tebe... avšak rozhodnúť sa už musíš ty, ci to tak cítiš, že bez bábätka nie si šťastná a tá svadba ťa tak nenapĺňa alebo čo je pre teba dôležitejšie.

autor
20. jan 2023

@elalala ja som sa takto citila presne ako to opisujes po prvom potrate :/ Rozmyslali sme o svadbe uz aj minuly rok, ale to som povedala ja ze nie. Ze hned ako to bude mozne a budem sa na to citit skusime to opäť...a potom sa uvidi ze ci svadbu spravime alebo nie. Otehotnela som druhy krat, na dovolenke v lete, na prvy sup, bola som velmi stastna..na nic ine som nemyslela len na babatko. Svadba isla uplne bokom. Ze ked dietatko bude mat tak 1 rok ze potom spravime...no ale v sept. sa scenar zopakoval..druhy potrat...😔 trvalo mi asi 2 mesiace kym som sa z toho ako tak dostala..presla som si kopou vysetreni a co mi ako tak pomohlo je ze sme sa v decembri rozhodli ze tak sa vezmime a hotovo. Aspon troska mi to pomohlo zmenit myslienky :/ Uz sme spolu takmer 7 rokov, takze uz viac svadbu odkladat nechceme. Cize je pre mna dolezita aj svadba a rovnako aj babatko ❤❤ ale asi tomu nechame volny priebeh ako mi tu viacere pisali, nech uz sa stane co sa ma stat❤

amelie2017
20. jan 2023

Ja som vysadila antiku v auguste a novembri sme mali svadbu. Tyzden po svadbe som zistila, ze som tehotna. Ale bolo to len biochemicke. Potom som sa uz nechranila, bolo dalsie biochemicke a posledny cyklus pred svadobnou cestou- v aprili sme si davali pozor, lebo som nechcela letiet v zaciatkoch a bum. Uz ma 5 rokov.
A teda ja by som sa mozno este 2 mesiace posnazila a potom pred svadbou nie. Ono v tej polke tehotenstva sa to uz podla mna da. To uz nie je ani taka unava a zvyknu aj odozniet tehotenske nevolnosti

pralinka25
20. jan 2023

ak si uz 2x potratila je mozne ze tehotenstvo stravis na rizikovom atym padom budete musiet svadbu odlozit. taktiez ti moze byvat zle ale aj nemusi, mozes byt unavena ale aj nemusis. tazko povedat ako tvoje pripadne tehotenstvo bude prebiehat. kazdopadne ber do uvahy aj ze sa svadba nemusi uskutocnit z toho dovodu.

autor
20. jan 2023

@pralinka25 viem :/ prave preto je ten strach ist do toho opat..aj ked tuzba je velka

pralinka25
20. jan 2023

no ved to. keby tak clovek dopredu vedel.

sari24
20. jan 2023

ja by som to urobila tak ako tu bolo spomenuté. Do apríla sa snažila, ak by to nevyšlo, tak počkala dva mesiac a v júli hned po svadbe pokračovala v snažení. Sú to dva mesiace hore dole. 🙂

zuzi0911
20. jan 2023

Napíše ti za seba ...
Dcéry keď som čakal mi nebolo nič,ziadne problémy, nevolnosti....čiže svadbu by som si užila...

Pred rokom a pol som mala MA. Snazili sme sa takmer rok .....inak dovtedy každé dieťatko na prvy krát...

Teraz momentálne 31tt. No od zaciatku pn (spinenie)nevolnosti do 16tt a potom zas spinenie ,keď toto prešlo od 23tt tvrdnutie brucha a kludovy rezim...čiže svadbu by som nie,že neuzila,ale áni by som na nu nemohla ísť...
Je to veľmi ťažko...

Na druhej strane keď nechces cakat ,by som sa rýchlo zobrala na úrade o 2 svedkoch (ak teda dieťatko chcete priviesť do úplnej rodíny) a po narodení spojiť normálnu svadbu s krstom,kde si to uz užiješ viac...

Alebo sa pokúšať a uz podľa situácie ako ti bude,ako vsetko bude prebiehať...by ste plánovanú svadbu okresali Len na obrad...

ropucha6
20. jan 2023

Ak to ma byt klasicka svadba, tak by som uz pockala. Ja som sa vydavala v nejakom 14tyzdni, bolo to celkom okey, ale bol to len obrad, fotenie a potom mala vecera v restike. Na viac by som ani nemala energiu vtedy.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. jan 2023

@ropucha6 bude to praveze klasicka svadba,skoro zo vsetkym ako zvykne na slovenskej svadbe byt 🙂 vzdy sme taku obaja chceli, sice s mensim poctom ludi tak cca do 50 (len najblizsia rodina) sice pre niekoho je aj 50 ludi velka ale obaja mame velke rodiny a su tam len ludia ktorych mame radi ziadny kamarati, znamy.

ropucha6
20. jan 2023

Tak potom by som pockala…u nas to nehralo rolu, my sme chceli malu a rychlu svadbu bez ceremonii, ale aj tak to bolo dost. Ja som byvala v zaciatku dost unavena napriklad. Ale zas poznam zeny, co zvladli aj klasicke svadby, akurat teda bez alkoholu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre