Mám počkať s tehotenstvom, alebo sa snažiť aj pred svadbou?

20. jan 2023

ahojte 🙂

chcem sa vas opytat, resp. poradit 🙂
Ide o to ze s priatelom mame naplanovanu svadbu na zaciatok jula tohto roku. Rozhodli sme sa len nedavno a sla som do toho s tym ze sa predtym budeme snazit aj o babatko a ked sa to podari vsak nevadi niesom jedina ktora sa vydavala ako tehotna a ze urcite to nejako zvladem.
Ide o to ze minuly rok (marec a sept.) som prekonala 2x missed ab. v zaciatkoch tehotenstva a preto uz cakat nechcem..kazdy mesiac navyse je pre mna velmi dlhy :(

Pricinu sme (asi) nasli, takze liecba uz bude nastavena. Takze vlasne by sme sa uz mohli aj terz zacat snazit. Lenze ked som nad tym tak premyslala neviem ci je to dobry napad, neviem
ci do toho ist...Bojim sa ze si svadbu az tak neuzijem kedze sa cely cas budem o babatko bat + mozno stresy spojene so svadbou tiez babatku neprospievaju
Svadbu chceme uz urcite to prekladat nechcem a to babatko by sme tiez teda velmi radi cim skôr..

Co by ste robili na mojom mieste? Radsej s tehotenstvom pockat?

kag120
20. jan 2023

ak netlačí vek tak po svatbe

elalala
20. jan 2023

Autorka veľmi ti držím prsty, aby vám všetko vyšlo ako si prajete... veľa šťastia 🍀❤️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
20. jan 2023

Bola som uz na svadbe bez nevesty. Pred svadbou lezala na rizokovom v nemocnici,pustili ju iba na obrad. Na hostine uz nebola. Nevravim,ze to moze byt rovno tvoj pripad,no aj take pripady su. Tym chcem povedat,ze aj taka svadba je fajn,zabavili sme sa. Ak citis,ze by ste sa mali snazit,chodte do toho. Na svadbe budes s ludmi,ktorych mas rada a oni ta maju radi. Takze ti prepacia aj unavu,nevolnost a slabsie tanecne kreacie 🤣

dixitka
20. jan 2023

My sme tak začali plánovať svadbu (chceli sme len malú svadbu, takže sme dali termín o 3 mesiace) a že veď aj o bábo sa už môžeme pokúšať, veď to nepôjde hneď… lenže na naše prekvapenie to išlo hneď. A síce sme sa tešili neskutočne, ale zároveň ma tá svadba úplne prestala zaujímať, bola som veľmi unavená celý 1. trimester, nevoľnosti som tiež mala, aj keď nie nejaké extrémne. Takže akékoľvek vybavovačky ma otravovali a prišlo mi to zrazu nepodstatné. Svadobný deň sme si napokon celkom užili - v 15. tt som už našťastie mala aj po nevoľnostiach a mohla som sa aspoň normálne najesť, ale… na konci som bola rada, že je to za nami a môžem sa sústrediť len na bábätko. Takže za mňa: tehotenstvo a svadba nie je ideálna kombinácia 🙂

rurutiax
20. jan 2023

@elizabet173 Veď ja netvrdím, že bezpríznakové tehotenstvo bude mať aj autorka, každá to prežíva inak veď to je jasné. Ja som iba napísala ako to mám ja a že budem mať svadbu aj keď som tehotná.🤷🏻‍♀️ Ja som si tiež prežila krvácanie, mala som veľký hematóm v maternici a hroziaci potrat, takže viem čo to je.

lavinis
20. jan 2023

Počkať

nikavuk
24. jan 2023

Tiež som si túto otázku položila a babo sa podarilo po mesiaci a svadbu sme nemali. Chcela som si svadbu uzit tak sme sa dohodli ze ju budeme mat neskôr. Ale tu už babo ma rok a svadba nikde ::D lebo sak už načo. :D ale nemenila by som dieta som chcela viac ako svadbu

autor
24. jan 2023

@nikavuk no tiez som to tak chcela min.rok...ale zial zatial nam to 2x po sebe nevyslo...tak uz sme sa rozhodli ze teda najprv sa uz vezmime a potom sa narodi babo🥰...teda velmi dufam ze do tretice to vyjde..

nikavuk
24. jan 2023

Ako to cítite tak urobte, najlepšie viete sami. Ak Vás netlačí vek prečo nepockat do svadby , budete mať menej papierovaciek 🙂

autor
25. jan 2023

@nikavuk praveze uz aj tlaci :( v lete uz budem mat 30....a vzdy som si priala mat aspon prve do 30tky...a este k tomu aj rodina nas tlaci a dost nam to davaju najavo ze chcu vnucatko (nevedia o mojich potratoch) a preto mi to cele este viac stazuju :(

nikavuk
25. jan 2023

Chápem ale na rodinu by som kaslala a aj ja som chcela do 30 ale nevyšlo. A toho pol roka povkat je uplne jedno

autor
25. jan 2023

@nikavuk ja viem , ved to..ale popravde ako sme zacali vsetko okolo svadby riesit tak uz na babatko az tak nemyslim

autor
25. jan 2023

@nikavuk ako takto, velmi by som sa potesila dvom ciarkam na teste, ale uz to neni take ze na nic ine nemyslim..zacinam sa coraz viac tesit na svadbu a ked nahodou sa postasti to bude len plus ❤

dixitka
25. jan 2023

Veru, sústreď sa na svadbu, uži si to 🙂 tých pár mesiacov ubehne rýchlo, zatiaľ sa ti telo aj myseľ zotavia a do tretice vám to určite vyjde aj s bábom 💕 vekom sa netráp, 30 je len taká psychologická hranica, ktorá reálne nič neznamená. Tiež som chcela stihnúť svadbu aj bábätko do 30-ky, no nakoniec sme sa o 2 roky oneskorili, ale všetko je, ako má byť, vôbec ma to teraz nemrzí, že sme to “nestihli” 😊
No a tie poznámky od rodiny tiež poznám, je to riadne necitlivé a otravné, a o to horšie, keď máš za sebou aj tie potraty :( Ale teraz im môžeš povedať napr. že bábo chcete až po svadbe, hádam s tým potom dajú aspoň nateraz pokoj. Alebo im rovno povedz, že je to tvoja vec, nie ich…

zuzkapap
25. jan 2023

Ja by som to nerobila... Júl není tak ďaleko ani 30r nie je tak veľa... Vôbec nemusíš mať dobré tehotenstvo môžeš prezvracat celý prvý trimester prípadne až dlhšie, alebo môžeš skončiť ako ležiaca s hroziacim potratom, hlavne už ked si nejaké prekonala... A to budeš mať hneď po svadbe :( nestojí to za to podľa mňa

nikavuk
26. jan 2023

No vidíš bude ako ma byt. Uvidíš aj tak sa vraví človek mieni...drzim palce a užite si svadbu 🙂

autor
26. jan 2023

@zuzkapap veru...no...ja som si sice nevolnosti este nestihla "uzit" pri tych dvoch tehotenstvách tak moc neviem co to je..ale uz len to ze od zaciatku tehotenstva si budem musiet aplikovat injekcie na riedenie krvi bude asi dost...

autor
26. jan 2023

@nikavuk dakujem krasne❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre