Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

lucim
3. jan 2009

aj ja idem obehnut kupelnu a gaucik ...sladke snicky a paaaa zajtra.

evelyin
3. jan 2009

Ešte som zabudla na Emmaelzer, tiez pozdravujem.
No nic, idem sa aj ja hodit pred telku, lebo z pc ma začínajú bolieť ocka.papa babulenky moje. 🙂
Dobru nocku.

trpezliva
4. jan 2009

Haloooo....na mna ste vcera zabudliiiiiiiiiiiiiiii!!!! ale to tu zilo 😝 .
Lante, tebe tie tt letia...neuveritelne. Inak ty si otehotnela aj ked si kojila ci ako? Ja chcem kojit dlho, ale zase aj druhe babo by sa hodilo koncom roka zamiesit, tak neviem, ci sa da kojit pocas tehu, hm? Zatial som mrchu este nemala,tomu sa tesim velmi...dala som si predsavzatie, ze este do febuara ju k sebe nepustim. A inac ako to vsetko zvladas s Vilikom?
Magduska, tebe tiez vsetko naj v novom roku.Teda vam. Natalka je uz velka slecna. Inac ja som predvcerom zacala Lili davat na nocnik..a ona sa donho zatial vzdy po minute vykakala!!!ja tomu nechapem. nikdy som si nemyslela, ze take male mimco pochopi co je to nocnik a na co je. 😕
Petru, kraaasna ja Linduska...ved ma byt po kom 🙂 . S kojeniim to ti verim, ze sa trapis..ja som mala prve tyzdne krvave, popraskane..ale neprestala som kojit. Prvych desat sekund kazde kojenie som si dala handru do ust a pretrpela som..no a potom ta bolest postupne presla.Takze vydrzat, vydrzat..a davaj si na to Lanolin, to je jediny krem, ktory si nemusis davat dole pred kojenim.a strasne mi pomohol. Mna Liluska aj teraz par krat pokusala a krvacali mi bradavky, ale ja som si povedala, ze pretrpim vsetko len aby som ju mohla kojit. stoji to za to, fakt!!! inac skusaj davat menej a menej sunaru, ja viem, ze to viacej zasyti Lindusku, ale mamickine mlieco je predsa len jedno..takze prajem vela trpezlivosti, tie bradavky si na to zvyknu.
my sme mali na silvestra party doma, tak si to viete predstavit. teraz vkuse sme mali navstevy, musela som upratovat, pripravovat..tak preto som ani nestihala chodit na konika. buduci vikend sme v kupeloch, uz sa strasne, strasne, strasne tesiiiiiiiiiiiim. Manzel nam to kupil na Vianoce, budeme byvat v krasnom hoteli v rajeckych tepliciach. aj sest procedur mi predplatil. vratim sa ako znovuzrodena. 😝 😵
Evelyin, Lia, Cucuska, Lucim, Lolka aj vaaas pozdravujem. Pekny den. 😵

keikei
4. jan 2009

Ahojte babulenky moje 😉

najprv vám chcem všetkým popriať šťastný nový rok, hlavne veľa zdravíčka, lásky a pohody. maminkám k tomu veľa trpezlivosti s detičkami, tehulkám samé krásne dníčky s bruškami a snažilkám, aby sa čo najškôr zadarilo 🙂

ale vás tu včera bolo, joj normálne mi je ľúto, že som sem nenakukla ☹ nedalo sa mi, Tatianku sme mali v horúčke vyše 39, tak si vyžadovala veľa pozornosti. a dnes sa k nej pridala aj Natálka, tá mala skoro 38. myslím si, že je to zo zúbkov, inak je úplne v pohode, šantí ako inokedy.

keikei
4. jan 2009

lucim čítala som, že ti navrhujú amnio, tiež sa pripájam k tým, čo radia nie. nešla by som. mám kamošku, ktorá čakala dvojičky v 34, tiež šla na amnio, a zistili jej len výsledok z jedného bábenka. druhé bolo zle otočené, či čo to, tak o tom sa nedozvedela nič. na čo to bolo potom dobré? keď bola stále v neistote, čo bude s tým druhým?
a ešte k tým AFP testom. ani tie nie sú až tak moc spoľahlivé. presne tejto mojej kamoške vyšli veeeľmi zle, preto šla na tú amnio, stále ju presviedčali o tom, že bude mať jedno bábo downa. celé tehotenstvo bola v strese, len plakala.... a predstav si, obe bábenká sú zdravé ako buk. už majú skoro rok a pol, a zdravím len tak kypia. zas sa pýtam, na čo tie stresy? ani ona by už na amnio nešla druhý krát. asi toľko môj názor ...
a s vekom si moc hlavu nerob, nie si prvá ani posledná, čo čakáš v 35 prvé bábo. len mysli pozitívne, nič zlé si nepripúšťaj. veľmi ti držím palce, aby si to tak zvládla 😉

keikei
4. jan 2009

petru, tak vy sa trápite s kojením? musí to teda bolieť ... ja som ani pri jednej babulke nemala takýto problém. len raz, som mala krvavú bradavku, z ručného odsávania a to fakt bolelo. dávala som si na to calciovú masť, veľmi pomohla. inak neviem, čo by som ti poradila. skús, čo radia iné babulky a snáď sa ti to časom dá do poriadku a budeš kojiť úplne bez problémov.
a Linduška ja naozaj krásne bábo, ešte raz gratulujem 😵

keikei
4. jan 2009

evelyinka moja zlatá, som rada, že si si na mňa spomenula 😉
aj ja ťa srdečne pozdravujem 😵 😵 😵 ako sa mi máš? čo máš nové? napíš viac, a aj sa častejšie ukáž. ani mi veriť nebudeš ako často na teba myslím 😉

keikei
4. jan 2009

cucuška Emke prajem skoré uzdravenie. viem si predstaviť, aké to je také malinké dieťatko choré. trpíš s ňou rovnako ako ona, pravda?
za chvíľu budete mať rôčik, joj, veľká slečna už bude z nej 🙂

keikei
4. jan 2009

lante zajtra krásnych 18 ? uf, za chvíľu máš polovicu za sebou. a to si ešte len neni dávno oznámila, že čakáte druhé bábo. je to neuveriteľné ako to uteká.... máš sa dobre, bruško už poriadne vidno, či ešte nie ? zatiaľ to zvládaš pri Vilíkovi? a ten úraz, čo si spomínala tak si viem predstaviť ten strach. my máme za sebou niekoľko úrazov s Tatiankou. ja to vždy prežívam strašne, skoro panikárim. ale čo už, to asi každá mamina.
a ako si vychutnávaš toto drohé tehu? je to iné ako prvé?
držkaj sa 😉

keikei
4. jan 2009

emily som rada, že ma vidíš aj keď tu nie som 😵 😵 😵
Miško bol tiež choručký? a už je lepšie?
inak obdivujem ťa, učiť sa pri troch deťoch.... ani si predstaviť neviem, ja som rada, keď stihnem upratať a navariť 😝
a vy budete mať tiež rôčik tento mesiac aj s Cucuškinou Emkou 😉

lucim
4. jan 2009

kei ahooooooj a diky za infosku o amnio a za nazor .....a vsetko dobre ti zelam 🙂

keikei
4. jan 2009

lucim ďakujem, viem že každý názor pomôže ... a hlavne zo života, nielen nejaké štatistiky 😉

lucim
4. jan 2009

tu u nas na stranke mame zaujimavo - vsetky rovnaky nazor 🙂
ako sa maju tvoje dievcatka?

keikei
4. jan 2009

babulky snažila som sa napísať niečo každej z vás, len neviem či stihnem všetkým, tak tie čo som nespomenula veľmi pozdravujem 😉

keikei
4. jan 2009

a to je ďalšia výhoda, máš to ľahšie s rozhodovaním 😉
moje dievčatká už lepšie, Tatianka sa práve zobudila celá prepotená, tak som ju poprezliekala a pozerá telku s ocinkom. Natálka ešte spinká, tak uvidím ako sa zobudí, či s dobrou alebo zlou náladou 😀

keikei
4. jan 2009

trpezlivá tie kúpele si užite, určite si ich zaslúžiš... pekný a hlavne praktický darček od manžela 😉
my sme boli tiež na wellnes víkende v Sliači, no fakt super si človek oddýchne. mohlo by byť aj častejšie. a beriete aj malú Lili? vlastne asi áno, keď ju ešte kojíš, že sa pýtam. my sme mali tiež so sebou obe babulky, tak sme to mali trošku veselé. až taký oddych to nebol, ale aspoň trošku zmena to bola. 🙂
tak pekný relax prajem 😉

keikei
4. jan 2009

magdi aj tebe ešte stihnem aspoň trošku napísať. Natálka nosí už 86? tak to je veľká babulka a koľko váži kilkov? naša Natálka nosí 80 váži 9 kg. je o dosť menšia ako bola Tatianka v jej veku. my máme zúbkov o niečo viac, 8 a dva sa režú.... ale zas sme aj o niečo starší 😀 a ako zvládate zúbky? dobre, či aj nejaké bolenie ? naša Natálka mala hádam pri každom novom zúbku sople a kašle. vy to máte hádam lepšie 😉

keikei
4. jan 2009

stanka, Monika už bude mať 5 mesiacov? booože to uteká... ako sa máte, koľko vážite? s tým spaním to poznám, koľko krát si aj ja myslím, že och nevyzerá na spanie a práve vtedy rýchlejšie zaspí ako keď si myslím, že sa jej chce. bábätká sú nevyspytateľné, nikdy sa nedá pri nich na nič na 100 % spoľahnúť 😀 😀 😀

mm1
4. jan 2009

ahoj Keikei, len som sem nakukla tak ta chcem pozdravit popriat vsetko dobre v novom roku, a aby sme boli najma zdravucki...
no mame sa fajn, Natalka lozi, pomaly zacina chodit ale nechce papucky na nozicky a stale ich vyzuva... je poriadny vymyselnik.... vid fotecky v albume. 🙂
Nosime 80 ale na niektorych veciach vidim ze uz je to tak tak... mame 79 cm a 10,5 kg.
A zubky???? no mame 6 zubkov, 3 dolu, o ktorych sme ani pomaly nevedeli, ze sa prerezali, tak to bolo v pohodke a 3 hore.... tie nam dali trosku zabrat.... mali sme redsiu stolicu, a boli sme umrnkani najma vecer.... a skoro nic sme nechceli papat len Bebu....

keikei
4. jan 2009

losik a vy sa ako máte? dlho si nič nenapísala čo nové u vás... dúfam, že ste zdravučké a v dobrej nálade 😉

keikei
4. jan 2009

magdi ďakujem 😉
práve som si pozrela fotečky vašej Natálky....je to riadny smejko 😀 papučky nechce nosiť, ale ako som si všimla, sponečka vo vláskoch jej problém nerobí, je hrozne zlatá 🙂
naša Natálka by to nezniesla ani sekundu. a hlavne, nie je jej tú sponku ani na čo akosi pripnúť, vláskom sa nechce nejako rásť. veeeeľmi pomaly nám vlásky rastú 🙂

mm1
4. jan 2009

no Natalka sa narodila uz so sticou v predu, ta vypadala a myslela som s, ze jej zacnu vlasky rast tak normalne, ale nie, zasa tam v predu vyrastli dlhe, takze ked nema vlasky dohora, alebo so sponkou, ma ich v ockach....

keikei
4. jan 2009

a pozdravujem aj lolku a liušku 😉 😉 😉 😉

fúúúúha, zapísala som skoro celú stránku ale som rada, že ste sa tu včera toľké ukázali a že som mala čas vám napísať 😉

už budem končiť, lebo Tatianka sa ma dožaduje, že už som tu moc dlho. tak sa majte krásnučko, papá 😵 😵 😵

mm1
4. jan 2009

pá Kei a skoré uzdravenie dievčatkám 🙂

petruci6
4. jan 2009

bry vecer maminy,
dakujeme za rady, uz sa bradavky hoja,zatial odsavam co mozem a hned jej to dam
vraj je to z toho,ze sa nevie poriadne prisat,mam male prsia,tak neviem ako si ju prilozit
opytam sa zajtra v nemocnici

lia
4. jan 2009

dobry vecer,

noooo,som spokojna s vami dievcata,konecne ste sa vsetky pripojili 🙂 kei,vitam ta a prajem vsetko len to najlepsie do noveho roka,aby baulky robili nadalej radost 😉 obidve su chorucke??booozzzeee,co to je??ved to je epidemia,nepoznam asi nikoho,kto nie je chory ☹ 😖 .
kei,ty byvas priamo v TT??

emily3
4. jan 2009

ahojte zienky, chcela som sa pripojit cely den, ale som bola u rodicov a tam tato stranka vobec nesla 😠

Misko sa nam postaral o zabavu od vcera zacal grat vsetko co vypil..celu noc sme skalali okolo neho a pocuvali ci grcka...rano vyzeral uplne uboho , zlakla som sa o pol siestej sme zobudili deti obliekli ze ideme s miskom na pohotovost...Misko sa zobudil, zjedol trosku chleba piskotku, napil sa a tvaril sa ze sa nic nedeje..a my nastupeni...prisli sme k babke a Misko sa tvaril ze sa nic nedeje..tak sme tam zostali, prespal cely den a uz je dobre...dufam.
mame s tym zle skusenosti, Monika bola 2x v nemoc. bola dehydrovana...grcala a mala hnacky, nic moc 😒

uz nech je teeeeplooooo

lia
4. jan 2009

emily ☹ to su tie virozy a niekto pri tom ma aj crevnu ☹
cez den uz negrckal??prijimal tekutiny??ked ho to chyti,radsej s nim chod hned 😒
prajem skore uzdravenie ☹

lante
4. jan 2009

Trpezlivka, ja som prestala kojiť v júni 😉 a v júni zase začnem. Prestávala som kojiť postupne, no mala som v pláne kojiť max to roka kojila som do 7, 5 mesiaca. Zo začiatku to bolo ťažšie, bolo mi zle, Vili sa zlostil.akoby cítil, že mi je naprd. Myslím, že sa dá kojiť aj počas tehotenstva no má sa prestať tak 1,5 až 2 mesiace pred termínom, aby sa mohlo začať tvoriť pomaly kolostrum pre druhé mimčo.

Kei, bruško? Ja už mám brušisko 😀, no akoby zázrakom ešte stále dokážem spať takmer na bruchu...nechápem.pri Vilkovi som už od 12tt nemohla...

Emily, dúfam, že už Miško bude O.K. tá dehydratácia fakt nie je sradna.

zuzkaprofant
4. jan 2009

Ahojte mi sme uz doma boli sme u svaginky 3 dni bolo super nakupili sme si vybavicku nam uz aj angel care , kolotocik, ohrievacku flias a ideme o 2 tyznde kociarik objednat dnes sme sa boli porozpravat s jednou znamou ohladom porodu a poviem vam ze mi prislo az zle ale ideme sa dohodnut s doktorom na cisarskom tak mi vsetci radia ze to bude lepsie tak uvidime, male mi tak kope ze spim 3 hodky v noci a aj ked so unavena neviem spat uz chapem ked mi petu vravela ze mam spat pokial sa bude dat 😀 😀

mame uz aj postielku dostaneme ju od tej znamej je nova aj s madracou novou tak sa tesim 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre