Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

keikei
20. nov 2008

ahojte mamulky a tehulky 😉

ako sa máte? u nás je dnes škaredo, práve prší ☹

Natálka mi spinká od 11 hod, tak mám ešte chvíľku čas ...
napíšem čo máme nové ... včera sme boli na poradni, po prvom roku. tak Natálka má 8890 g, 72 cm 😉
všetko v poriadku, najbližšie ideme až 4.2.
už je oveľa lepšia, vie sa sama prehrať, pomotká sa po byte, veľmi rada pozerá "svoju bábätkovskú" stanicu BEBE, tak má čo robiť celý deň 😵 takže už je to super, môžem si porelaxovať aj keď je hore 😵

a vy máte čo nové? pozerám, že sa to tu maminkami hemží, to je krásne, že je nás tu toľko 😵 😵 😵

smejko, ešte dodatočne gratulujeme k malému Damienkovi, hlavne nech ste zdravučkí 😵 😵 😵

tehulky držte sa, petruci už sa ti to pomaličky blíži, pravda?

petruci6
20. nov 2008

pravda,bojim bojim 😀

tvoja malinka pozera Bebe TV? ja som na to cumela asi 5min a skoro mi z toho siblo,to je fakt len pre male deticky,cele to tam je strasne pomaleeeeeeeeeeee 😀

keikei
20. nov 2008

petru, neboj, teškaj sa 😉 krajší zážitok ako keď sa ti narodí bábätko mať nebudeš, uvidíš .... ten pocit je neskutočný 😵 😵 😵
máš pravdu, to bebe je fakt trošku "spomalené" , ale našej Natálke sa to hrozne páči, už má svoje pasáže, ktoré si nenechá ujsť 😉

petruci6
20. nov 2008

ja som pozerala vzdy vecer,ked sa ta kacicka isla osprchovat a veselo si odfukovala a medzitym tam lietala nejaka sova 😀

ja sa tesim na malu,uz sa nudim cele dni,od sept som doma a nemam co robit...a tesim sa,ze sa aj konecne vyspim na bruchu 🙂
len keby to islo aj bez tych bolesti pri tom,ale to by som asi vela chcela

keikei
20. nov 2008

keď bude aj vaša Linduška pozerať, spomeň si na nás 😵 niekedy je to naša záchrana, keď sa Natálka jeduje alebo sa nemôže ukľudniť, tak pustíme bebe a hneď stíchne. aj keď ráno chystám baby do škôlky, obliekam ju len pri bebe, inak by mi to trvalo aj pol hodiny 😀 akurát sa dnes ráno manžel nad tým pohoršoval, že ju na to až moc učím. ľahko sa mu hovorí, keď on ich nemusí chystať na určitú hodinu 😀

no veď už ti to utečie rýchlo, práve si to teraz vychutnaj, keď si ešte môžeš dovoliť nudiť sa 😀 😀 😀 počkaj ako si spomenieš občas na tieto unudené chvíle 😀 😀 😀

keď nechceš bolesti, daj si epidurálku 😉

petruci6
20. nov 2008

epi nechcem,citala som o tom dost a ma to viac negativ ako pozitiv pre mna
teraz zistujem homeopatika pri porode na bolest,dufam,ze aspon nieco zaberie

ked som bola v UK,tak tam bola jedna 6mes Molly,kt sa ukludnila len pri pozerani Teletubies,neviem ako sa to pise sorry 😅
stale dokola jej pustali tu istu kazetu a ja som pri tom zehlila,vecer som si pripadala ako sibnuta z toho 😀

keikei
20. nov 2008

petru, moc sa nad tou bolesťou nezamýšľaj.... ja som sa tiež bála, ale povedala som si, veď toľké to prežili a ja by som nie? dá sa to, a tak rýchlo na to všetko zabudneš, keď ti dajú Lindušku 😵 😵 😵
ja by som si tiež asi epidurálku nedala, aj keď mám 3 kamošky, čo ju mali a boli s ňou nadmieru spokojné.

no veď aj nám už niekedy z tej melódie haraší, že to musíme občas aj prepnúť, aby si uši oddýchli 😀
ale snažíme sa to púšťať, len keď treba, nie stále, to by sa mi o tom aj snívalo... a možno by harašilo aj babulkám

petruci6
20. nov 2008

nechces mi popisat svoj porod? 🙂 nejako ma pozitivne nalad 😵

nad 3 kolom ste neuvazovali?

keikei
20. nov 2008

ktorý, prvý či druhý? 😀 😀 😀

nad 3 neuvažujeme, ale keby motyka náhodou vystrelila, tak by sa nič nestalo 😵

petruci6
20. nov 2008

to je jedno, ten pozitivnejsi 😀

keikei
20. nov 2008

veď sa ťa snažím pozitívne naladiť, tým že je to krásne, keď sa bábo narodí 😉 ten moment tesne po pôrode, fakt úžasný 😵 😵 😵

petruci6
20. nov 2008

oki,takze ma nechces plasit 😀
dobre,berem
tesim sa uz na nu strasne,som zvedava ako bude vyzerat 😵

lolka
20. nov 2008

ahoj tehulky a maminy 🙂
smejko, maly je kraaaaaasnucky a vy - rodicia mate tu radost napisanu na tvari 🙂 ste pekna rodinka 😵
bershik, dodatocne ti k narodeninam prajem seeeeeeecko najlepsie, zdravu princeznu v brusku a uz negrckaj a poriadne sa najedz 😀
keikei, mala je v tych satockach uplne na zozranie 😉 pekne baby mas doma .....hodil by sa este fesak, nie ? 😉

petru, ty uz mas 36tt? boooze, rychlo to leti, za chvilku nam posles fotky ako ma smejko. 😵
inak to TV Bebe je fakt "divne", ale aj kamoskin Adamko na "tom fici" 😀

keikei
20. nov 2008

pri oboch mi odtiekla plodová voda, tak som hneď "utekala" do pôrodnice. prvý bol horší, aj trval o niečo dlhšie, od začatia bolestí až do narodenia Tatianky to trvalo 7 a pol hodiny. pri Natálke to bolo už rýchlejšie 4,5 hod. kontrakcie sú fakt desné, a horšie to bolo tuším prvý krát, keď som nevedela do čoho idem. pamätám si, že pri druhom som bola prekvapená, keď mi povedali, že "už to bude, zavolajte manžela" . stále som čakala na ešte silnejšie bolesti, tak to ma prekvapilo 😵 čo by si ešte chcela vedieť?

petruci6
20. nov 2008

tiez si nemala nic proti bolesti? neni ani nejaka injekcia,alebo tabletky? 😕

inak ja obdivujem tie zeny,kt si zaziju porod a potom sa este rozhodnu pre druhe,tretie kolo....

loli no ako ste na tom???

keikei
20. nov 2008

lolka ahoj, a ďakujem 😉
občas aj ja rozmýšľam nad fešákom k ocinovi, ale zostáva to len pri tom rozmýšľaní 😀 😀 😀
a ty sa ako máš?

bershka mala narodky? tak aj ja sa pripájam ku gratuláciám, prajem všetko naj,naj,naj 😉 😉 😉

keby sme to bebe pozerali očami našich detí, aj nám by sa to páčilo 😀 😀 😀

petru, priprav sa na to, že čerstvé bábo je dosť zvláštne, pokrčené a šupinkové ... ale aj tak sa ti bude zdať najkrajšie. mne keď sa narodila Tatianka, musím sa priznať, bola som trošku prekvapená 😀

lolka
20. nov 2008

petru, prave obedujem, takze som na tom dobre 😀 o par dni ma dojst mrcha...tak potom ti poviem 😅

keikei
20. nov 2008

petru, nemala som nič proti bolesti, vôbec som nad tým neuvažovala. zabudla som napísať, že pri oboch mi dali injekcie na urýchlenie tých bolestí, inak by to trvalo dlhšie.
uvidíš že aj ty nezostaneš len pri jednom 😉 veľmi rýchlo sa z toho "dostaneš" 😀

keikei
20. nov 2008

lolka vy snažilkujete, či v akej fáze ste?

petruci6
20. nov 2008

dobre,budem drzat palce 😉 meras este BT?
obed teraz?to je uz olovrant,nie?

kei a ta plodova voda ti odtiekla naraz? niekedy vraj odteka pomaly,ze si to ani nevsimnes,ked mas vytok,tak neviem ci to rozoznam 😒

lolka
20. nov 2008

petru, aj mojej kamoske ked sa narodila dcera - uz druha - tak bola chudiatko cela modrinova a otlacena. a ked som sa jej po porode pytala aka je mala, rovno mi povedala, ze skareda. 😅 ale o par dni uz bola pekna ruzovucka 😉

keikei
20. nov 2008

no pri prvom som ani ja najprv nevedela na isto, či to bola plodová voda, len som mala taký zvláštny pocit, že asi je to ono. pri druhom už som to vedela na isto 😀 odtiekla mi oba razy postupne. je to iné ako výtok, redšie, nepomýliš si to, neboj

petruci6
20. nov 2008

😀 ja som na to pripravena,ze bude otlacena,lebo stale sa mi tlaci na bedrovu kost,nechapem preco sa odtial trosku nepohne inde,kde su neni kosti,ale nevysvetlim jej,uz teraz ma tvrdu palicu po otcovi..

lolka
20. nov 2008

keikei, ano, snazilkujeme a zaroven mame poziadane o IVF. r. 2009 je nas 🙂
petru, meriam, zatial sa vyvija dobre, ale to vzdy, klesne az v den mrchy 🙄

lolka
20. nov 2008

petru, mala som neskore ranajky 😉
no pekne, uz teraz ta neposlucha ? 😀 ked bude naozaj tvrdohlava, budes to mat tazke..... 😵 ja som bola taka, mama mi vzdy hovori, ze mi praje taku dceru ako som bola ja 😀

keikei
20. nov 2008

lolik, IVF je umelé oplodnenie? neviem....
držím palčeky, aby vám to vyšlo aj bez toho 😉 😉 😉

babulky musím končiť, Natálka sa mi "už" zobudila. tak papa, pekný dník 😉 😉 😉

petruci6
20. nov 2008

ved to,aj ja som bola tvrdohlava,obavam sa,ze bude este viac,ked zdedila tvrdohlavost oboch rodicov 😀

nehodis mi sem graf,nech kuknem? uz ani neviem ako to vyzera
2009 je vas,ci uz s IVF alebo bez 😉

petruci6
20. nov 2008

pa keikei a dakujem 😵

smejko1
20. nov 2008

ahojte zabky,

kika mas pravdu neda sa vestko stihat a ani sa mi uz nechce byt teraz na pc, ked mozem porozovat moj obrazocek.
Vsetkym Vam strasne moc dakujem za blahozelania, srdce mi pohladili dusu potesili.
Petru - ak Ti odtecie plodova voda to spoznas hned... tieklo zo mna ako z kohutika a ja si najprv hovorim, to kolko mozem cikat?? chichi.... po 20 min. prisli kontrakcie, to uz som muza stiahla z treningu a skakal okolo mna...... no a ja som mala hned kontrakcie kazde 4 min.... kym sme boli v nemocke tak 3 min...... voda skoro cela vytecena a tak do 1,5 hodiny som uz bola pod nozom..... a maly vykukol na svet za 3 hod. od prasknutej vody.....

viac o porode napisem neskor a asi to dam do temy porody.... musim totiz poriadne pochvalit nemocnicu, personal........ kazda sestricka, kazdy doktor..... kazdy jeden nam najprv poblahozelal a az potom vysetroval..... ubytko skoro ako v hotely a starostlivost ani nehovorim....... ale uz sa zas rozpisujem........

bolahozelam ku narodkam bersik...... nech Ta len to naj naj naj postretne 😉

lolka...... drzim silno palcule hlavne nech to vyjde co najskor..... ci uz prirodzene alebo IVF.... len nech to je v brusku 😉

petruci6
20. nov 2008

ahoj mamima 😵 to ti preto praskla voda,lebo si sa chystala vtedy upratovat,pamatas? namahala si sa co?
nehovorila si,ze pustaju hned v ten den domov? to si lezala aj v nemocnici?

super,ze si bola spokojna 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre