Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

lia
12. feb 2010

dakujem za podporu babulky,myslela som,ze ma tu ukrizujete za to 😔

lucim
12. feb 2010

kika to su sminky, to je take, co si niektore zeny patlu na tvar, aby mohli vyst von . 😀

lucim
12. feb 2010

lia ale preco by sme ta mali, ved ta mame radi. 😵
ja kojim, a som rada a po pravde priznavam, ze ma moc tesi, ze je to bezproblemove, ze tecie dost a matko sa z toho plne nasyti (aj ked uz testujeme prikrmy) a ja nemusim nic pre to robit, iba vytiahnut niektoru moju big didu. 😝

vedvies
12. feb 2010

ahojte babulky,
valentin? urobte drahemu to, co nezvyknete - ja som tento tyzden upiekla babovku a dnes tvarohovu strudlu 😀 , mame valentinsky tyzden. Vzdy ked prisiel domov vecer z prace, tak sa cudoval, co to doma krasne voni. To ste mali vidiet tie ocka 😀 ... ale maso je maso, tak v nedelu bude mat nejaku mnamku. Ja teda casto nepeciem - asi tak raz za pol roka a varim tiez malo-teple vecere akosi nestiham ... a obed pre nas dve urobim vzdy velmi rychly a nenarocny 🙂 .
ale poviem vam, ze ta babovka a strudla mali zabrat mojej diete 😀 - ale z casti som odolala - iba som koštovala 😀

vedvies
12. feb 2010

kika, to babatko z junoviek - hroza. Neviem si ani predstavit, ako sa citia 😔 😢 😔 .

vedvies
12. feb 2010

babky a ja som si dnes dala vanu a zrazu som si uvedomila, ze ma bolia prska ... tehu som urcite neni, ale ten pocit sa mi zase vratil a pacilo sa mi to 🙂

veva1
13. feb 2010

Vedvieska ty si nocny vtacik. O malej Bianke z junoviek som citala aj ja. som si aj poplakala. dakujem za mojho tomika,dakujem za tolke stastie co mam

lolka
13. feb 2010

dobre ranko zienky, prva noc za nami 🙂 to som ja lolka - uz nie muzik 😀
zatial nam to ide dobre, zvykame si na seba, na prebalovanie, na kazde zaplakanie.....ale sme na to dvaja, tak sa da - Viki je dobrucka, snad jej to zostane 😀
vcera vecer o 19.00 dopapala a potom spinkala az do 23.00 (ja som hned zalomila, muzik bol hore a kukal na nu 😀 no a cez noc cca bola hore kazde 2,5 hodky + 30 min.kojenie........takze som sa relativne vyspala.
teraz ranajkujem a ona kuka na svet - nastastie po tichu 🙂

A chcem sa Vam vsetkym podakovat za gratulacie, velmi potesili - muzik mi reprodukoval 😀

veva1
13. feb 2010

Loli a este zazitky z porodnice chceme.

lolka
13. feb 2010

jasne vevi, len teraz asi nie, pisem 1 rukou a to by som pisala cly den.....ked sa uvolni aj druha ruka, napisem 😀

veva1
13. feb 2010

A co mas s rukou? uz sa tesim na opis. tak oddychuj a uzivaj si maminkovanie.

keikei
13. feb 2010

ahojte babulky 🙂

chodím sem len nakuknúť čo nové, nemám čas sem aj písať, ale čo som si tu teraz prečítala, to mi nedá nenapísať 🙂

svetluška, moooooooc a z celého srdca ti gratulujem k tehu, a silno držím palce, aby si to zvládla do zdarného konca a konečne sa dočkala toho vytúženého drobčeka 😉 veľmi sa teším, držkajte sa 🙂

a gratulujem aj všetkým novým mamičkám čo pribudli 🙂

veva1
13. feb 2010

Ahoj kei som tusila ze na svetluskine novinky sa chytia aj stare misedky. este evelyn ocakavam. ako sa inac mate?

lolka
13. feb 2010

Viki spinka, tak Vam idem popisat porod:
V nedelu vecer sme boli u kamosov, dobre sme sa bavili a vela jedli. Ked sme okolo polnoci isli domov, tak som si 4 posch. pekne vyslapala peso, aby som tomu trosku dopomohla (asi to zabralo). Nieco pred 3.00 hod. som bola na wc-ku, este som nestihla ani zaspat a citim nieco "mokre". Kedze som bola vycikana,ako prve na napadla plodovka. Dala som si vlozku a este lahla do postele. Muz sa hned zobudil, no a potom sme toho vela nenaspali. Dobalila som si veci, este zlozila suche pradlo zo susiaku, urobili jest pre muza a vyrazili sme. Do Ruzinova sme dosli o 5.00 hod, prijem a hor sa na 9.posch. Tam ma prijali, na chodbe som si vsimla veci od 3 dalsich zien a jednu prave zasivali po porode (pohlad na nu mi vemi optimizmu nepridal). Papierovacky, monitor, vysetrenie a dali ma na vzdycharen. Bola som otvorena na 1,5 cm a doki skonstatoval, ze to vyzera na dlhy porod 12-24 hod. - skoro ma piclo 😖
Muza poslali domov a aby bol na prijme. Moj doki ma vysetril asi o 9.30 hod., furt mini-otvorena a kontrakcie som citila veeeeeeeeelmi malo, len take mierne kramove bolesti 😒 Po vystreni mi dali cipok a sla si lahnut na porodny sal, napojili na monitor a dali kvapkat oxytocyn. Ten hned zacal ucinkovat a spustil kontrakcie - boli kazdych cca 5 min. Rychlo sa zacali stupnovat, no otvarat som sa furt nechystala 😠 O 11.00 hod. dosiel muz a bol uz furt so mnou. Do tej 11.00 medzitym porodili 2 zeny spontanne a asi 2 cisarskym. Pred 12.00 dosiel znovu doki, prehmatal - furt nist a kedze sa kontrakcie podstate zintenzivnili aj casovo aj bolestivo, nakazal epi (aj ked som este nebola na 3cm otvorena, ale pred anesteziologom som "akoze bola" ). Ucinkovala dobre, tak sa mi ulavilo.Asi za hodku znova bolesti, este som trochu vydrzala a o 13.30 dalsia davka, ktora uz neucinkovala tak dobre - aspon mne sa zdalo, ale asi aj tym, ze zvysili davku oxytocynu cize kontrakcie len raaastli a rastli.
Cely cas som len lezala a citila som dost "otlacene", bolesti poctivo predychavala a ked sa dalo rozpravala s muzom. Bolo super, ze tam bol, lebo mi to aspon rychlejsie ubehlo (aj ked som furt kukala na hodilny) a furt mi nieco rozpraval. Otvarala som sa stale velmi malo, na nejake 3-4 cm a doki ma zacal pripravovat na to, ze keby to nahodou neslo - bude sekcia, ze do takej 18.00 hod. by som mala porodit. Dostala som 3 davku epi, ktora - aspon mne sa zdalo az tak neucinkovala, ale urcite zaberala, len aj kontrakcie sa furt zvysovali. Dali ma lahnut na bok a v tejto polohe nebol dobry monitor - asi 3 x dobehli sestricky, ze im to tam pipalo. Mozno aj tato poloha trochu pomohla, lebo som zacala citit tlak na konecnik.
Pred 16.30 som chcela dalsiu davku, tak ma vysetrili a potesili - "ale ved vy budete rodit, uz nebude ziadna davka, ste otvorena asi na 9,5 cm, skoro som odpadlaaaaa a strasne sa potesila 🙂 😵 Asi 30 min. som si uzila tie echt-kontrakcie, ze aby som sa dootvarala. Nieco pred piatou dosiel doki, hodil na seba "masiarsky plast" a ze ideme rodit 😅 Kedze sme tam boli od obeda jediny rodiaci, tak mali vsetci flakaren (co bolo pre nas dobre) a pri porode dosli vsetci kuknut, asi 10 ludi 😀 Malu som vytlacila na asi 7x a bola vonku 😀 Vobec neviem kedy isla hlavicka alebo ramienka, to som necitila.....len ako cela vyliezla. Hned ju zobrali vedla, muz siel s nou a za chvilku mi ju priniesli zabalenu 😉 Pozerala na mna krasnymi ockami, cucnut si nechcela a potom ju opat zobrali.
Potom placenta a zasivanie - co som citila, ale dalo sa.
Na sale sme ostali este 2 hodky, muz pomahal tlacit na maternicu a mne bolo veeeeeeeeeeeelmi dobre a konecne bez bolesti. Pocity boli uzasne, aj ked mi to este az tak "nedochadzalo".Potom ma previezli na izbu - na nadstandart, ine ani nebolo volne. Bola som sama co bolo super. O 21.00 mi doniesli malinku na prilozenie, pekne sa asi na 5x prisala a na noc ju zobrali. Zasitie som uz zacinala citit, tak noc bola "o nicom", vobec som nespala a zle sa mi lezalo.

Takze asi tak v skratke 😀 Bol to uzasny zazitok, ktory si este urcite zopakujem (aj ked nie hned 😅
Mala je kraaaaaaaasna, vonava a pre nas najkrajsia na svete 🙂

Uz je hore, tak potom este popisem.

keikei
13. feb 2010

vevulka, no to sa nedá nereagovať na takú super správu 🙂
my sa máme vcelku fajn, babulky máme každú chvíľu choré, kašle, soplíky a tak. Tento týždeň Natálka dobrala antibiotiká. a keďže aj Tatianka bývala viac doma ako v škôlke, dali sme ju do takého denného sanatória pre deti s respiračnými chorobami. máme to hneď za činžiakom, takže paráda, ani ďaleko nechodíme. Natálku chceme dať na zápis do škôlky, len neviem či ju zoberú. aj vy dávate už Tomáška, alebo až na rok? a vy sa máte ako?

veva1
13. feb 2010

Jej loli,az mam zimoriavky.tesim sa na pokracovanie

smejko1
13. feb 2010

loli nadherne si to opisala.......... moc moc sa tesim, uzivajte si........

aj ked, Vy mamicky co Ste rodili normalne tak v pohode pisete o tych kontrakciach a zasivani .......no neviem, ci ja by som to tak hrdinsky zvladala.......

vystiskaj aj za nas Vikinku....... a nezabudni vela pit vody a mazat si bradavky....... papa

emily3
13. feb 2010

lolka super si to zvladla...je to najkrajsi zazitok, aj ked to pred tym boli...ale potom ked je babatko na svete..jaaaaj tesim sa s vami... 😀 😀 😀

lolka
13. feb 2010

mame za sebou prve kupanie 😉 v nemocnici som sa pri kupani vzdy spotila, ale teraz doma mi to slo od ruky - sa musim pochvalit 😀 Viki vo vode stichla, lebo uz zacala plakat od hladu, ale pri obliekani znova spustila 😅
zatial ma dobry rezim, spi cca 2 hod. potom 20-30 min.kojime a potom bud hned zaspi alebo si len tak potichu obzera svet 🙂
s kojenim zatial problem neni, na 3.den sa mi spustilo mlieko a od vtedy aj viac spapa. bradavky sice bolia straaaaaasne, ale hlavne,ze sa dobre naje.
smejko, pouzivam Muli mam po kazdom kojeni a je to naozaj super kremik. 😉

loss
13. feb 2010

jej keikei asi 100rokov si tu nebola 🙂
loli teda pekne si to napisala takze super ze este raz si to chces zopakovat 😵
dnes bola Miuska nesvoja cely den mrnkala konecne spinka a uz aj Nelly od zajtra sa zacinam ucit na piatkovu skusku uz mi zacina skola a to som zvedava ako to ideme vsetko zvladnut 😒

lolka
13. feb 2010

loss, zvladla som to, ale miestami - v najvacsich kontrakciach mi nebolo vsetko jedno 😅
teda, mas moj obdiv, pri dvoch deturencoch este aj skola 😉
a samozrejme aj emily, to je jasnacka 🙂

lia
13. feb 2010

jej loli,no ako??aka bola prva noc doma??malinka je dobrunka??gratulujem maminka,Vikinocka je naaadhernaaaa 😵 😵 😵

veva1
13. feb 2010

Jaj babky,len pekne otehotnievajte a rodte.si to aspon cez vas trochu prezijem

lolka
14. feb 2010

dobre ranko 🙂
lius, mame za sebou uz druhu noc, ktora bola - musim povedat super 😉 Viki prespi 3 hodky + prebalenie + papanie cca 20-30 min. a znova spinkame. normalne sme obaja vyspati, muz pomaha s odrgnutim - aj ked pri kojeni zaspi a grg ani nepocujeme, ale pre istotu ju ma cca 15 min. na rukach.
takze zatial super, mliecko tecie - ved pijem jak duha 😀

baby, kedy prebalujete ? ja pred kojenim, lenze pocas papania citim, ze znova nalozi do plienky, tak ju mam opat prebalit aj ked ma plne brusko ? ale asi ano, aby nemala zapareniny 😕

veva1
14. feb 2010

loli nam v porodke povedali ze mame prebalovat pred papanim a potom ak nalozi nechat ,ale mne to nedalo tak som prebalovala stale po papani. Ak pouzijes stale kremik tak myslim ze ak ju aj nechas nejaku tu hodinku dve tak sa jej nic nestane,sak oni kakaju furt. No mne to nedalo 😉

lia
14. feb 2010

to uvidis loli,ja prebalujem tiez pred papanim,aby som ju potom nebudila a nehadzala s nou,ja ju umyvam za kazdym v umyvadle.a po papani je dobre 15-20 min.s babom nemanipulovat.tak to ste sikulky 😉
nam to trva stale hodinku,Lejla je asi labuznik a trva jej to dlhsie kym sa napapa.

vedvies
14. feb 2010

loli, no porod ste zvladli super a teda citit, ze by si pre Viki vydrzala aj ovela vacsie bolesti 😉 to, my, rodicia dame aj zivot na nase vytuzene deticky 😵
inak krasne ti spinka, je fajn, ked sa citis vyspana ... ja som sa 1x vyspala po 19 mesiacoch, teda mohla som si povedat, ze som vyspana 😅

smejko, urcite by si to zvladla aj ty, si vyborna mamicka 😉

veva, si to dobre napisala, ze si to prezivas cez baby - ja to tak isto citim

keikei, teba som tu necitala 1000 rokov - kedy sa stretneme tehotne u Navratila? 😀

loss, ja mam co robit, aby som na rodicovskej dovolenke stihala domacnost a ninku - neviem si predstavit mat 2 deti a este aj studovat - ty si sa nam nepriznala, ze si superzena 😀

zuzkaprofant
14. feb 2010

ahojte pekneho valentinka prajeme

lolka super si to opisala

inac preco vas bolelo zasivanie mna nebolelo mne pichla aj na umrtvenie injekciu ked ma zasivala tak ja som nic necitila na sk sa nepicha na umtvenie?

trpezliva
14. feb 2010

Jej, Lolka, skoro si sa stretla aj s Puskarovou: http://www.topky.sk/cl/15/674938/Puskarova-poro... no pekny datum si vybrala. vsimli ste si ze vsetky "celebrity" chcu rodit cisarskym? 😕 😨
Ja prebalim Johanku ked sa pocas papania pokaka, lebo ona spi vedla mna v noci a smrdi mi to. ale zalezi to aj od toho,kolko nalozi..ked pocujem, ze jej len "usiel prd", tak ju necham tak. minulu noc som napr.prebalovala aj 2x. A obdivujem tvojho muza,ze vstava v noci k Viki. /okrem Adkinho takych muzov nepoznam.. 😝 /
my sme mali dnes kraasneho Valentina. Vyrobili sme odtlacky pre tata temperkami,lebo inu farbu som nezohnala..ale islo to umyt.
Asi si vsetky uzivate romanticky vecer,tak vas nebudem rusit.
Ideme kukat biatloooooon....uz mame jedno zlato. 😅

emily3
14. feb 2010

lolka s prebalovanim, aj nam vraveli pred kojenim prebalit a potom nehybat s babom, ale zakon je ze babo zasadne kaka po papani...ja som prebalovala po kojeni, ked nespala....a kazde babo je ine co sa tyka grckania, neviem ako viky...ale nasa Lucka skoro vobec negrcka..zato Miso ten to nabehol aj za Lucku 😅 .... myslim si ze ju prebal, kedy uznas za vhodne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre