Medrol a otehotnenie

evickuska
24. máj 2022

Ahojte dievčatá, chcú ma dať pred KET na Medrol, aké máte skúsenosti? Priberali ste? Mali ste výkyvy nálad a podobne?
Za každú informáciu ďakujem.

babushkaem
24. máj 2022

Kamoska nestihla pribrať, lebo o další cyklus už bola tehotná, po dvoch rokoch 🤷🏻‍♀️ Držím palce ❤️

lydia86
24. máj 2022

@evickuska mňe vyšlo ET po ňom. Pribrať som nepribrala. Výkyvy nálad som pripisovala skôr tehotenstvu. U mňa bez medrolu vklady neboli úspešne.

matullienka
24. máj 2022

Ja som brala medrol ale kvôli protilátkam, ktoré sa tvorili proti plodu a veru za 3 mesiace som pribrala 13 kg, ale bola som akoby naliata vodou išlo to potom pomerne rýchlo dole

lilyianka
25. máj 2022

@evickuska mne tiež dali Medrol pred KET a nepomohlo. Mala som embryotoxicke cytokiny vysoké. Ale z Medrolu som pribrala resp sa naliala vodou,váha +10kg, mesiackovita tvar, výraznejšie ochlpenie,lamave nechty, hrozna kvalita vlasov. Rozhodlo mi to ms, krvacala som 3 týždne z mesiaca,vklad sa stále presúval. Už keď to bolo nevyhnutné,vložili 2 a nič. Po vysadeni našťastie váha šla dole,ale začala som mst problémy s chodenim, prsia mi zostali štvorky miesto pôvodných dvojok.
Takže za mňa už nikdy viac

evickuska
autor
25. máj 2022

@lydia86 Ahoj, mne nevysli minuly rok 2x po 2 embrya. Prve sa chytili a potrat bol v 9 tt a druhy vklad sa ani neuchytil. Neskor ked ma poslali na imuno zistili antifosfolipidovy syndrom a zvysene cytokiny. Skusal ma liecit hormon. injekciami na endometriozu no cytokiny neklesli, takze endometriozu vylucili.
Imunolog sa vyjadril, ze medrol by odporucil.
Obavam sa pribratia, s naladami su uz snad poradim, po tom co do mna pchaju uz to dako znasam. Len mame uz len 3 embrya a nebavi ma ten ich pristup tipos bingo.

evickuska
autor
25. máj 2022

@lilyianka ahoj a ako pokracujes? Odlozili ste dalsi vklad? My sme si po podobnom zazitku dali rok pauzu.

evickuska
autor
25. máj 2022

@matullienka ano tie mam aj ja, aku davku medrolu si uzivala? Mne odporuca 1/2 len denne a zacat uz pred KET a vyslo ti oplodnenie? Pomohlo to proti tvojej imunite?

evickuska
autor
25. máj 2022

@babushkaem moc dakujem 🍀 a podarilo sa prirodzene alebo IVF?

lydia86
25. máj 2022

@evickuska ja som otehotnela s medrolom po 10 rokoch snaženia. Do vtedy ani ťuk...ani vklady nevyšli. Pribrať samozrejme môžeš. Väčšina žien priberie. Ja som troška opak schudla som. Chĺpky minimálne narástli. U mňa boli problém tiež cytokíny a to som mala pred užívaním dosť vysoké hodnoty. Za 10r som brala kopec hormónov, vitamínov atď... No mne medrol pomohol k bábätku.

matullienka
25. máj 2022

@evickuska dávku si už presne nepamätám bolo to pred 5 rokmi a nepomohlo nakoniec som musela pri otehotneni chodiť každé 3 týždne na infúzie

babushkaem
25. máj 2022

@evickuska prirodzene, dokonca cyklus, ktorý vôbec neriešili, nesnažili sa, sex1x 🤣🤣🤣

lilyianka
25. máj 2022

@evickuska nepodarilo sa ani prirodzene ani IVF 😏

evickuska
autor
25. máj 2022

@lydia86 ja idem Medrol uzivat prvy krat a som zufala lebo bojim sa, ze zas len idu nieco skusat aby skusili ale ak to nevyjde uz nam ostava naozaj len 1 embryo. Zaujimalo by ma ci sa zenam pp vklade dvoch aj dve udrzali.

evickuska
autor
25. máj 2022

@babushkaem takze ti tiez zistili antifosfolipidovy? ja uz ani neviem ci mam ovulaciu, tolko sexu a stale nic uz treti rok 🙉🤦‍♀️

babushkaem
25. máj 2022

@evickuska mne nie, kamoske, my sa snažíme iba tretí cyklus, akurat som 1dc 🤦🏻‍♀️

evickuska
autor
25. máj 2022

@babushkaem tak to drzim palce v tomto som nikdy nebola dobra ak mam pravdu povedat 🙉🙈

rosalie1411
25. máj 2022

@evickuska ahoj, neboj sa toho Medrolu. Ja som brala najskôr 16mg, potom sa to znižovalo. A teda nepribrala som, ale dávala som si pozor na stravu, nejedla som sladkosti. Ale vezmi to tak, že robíš, čo môžeš a proste ak to aj na teba bude mať vedľajšie účinky, prežiješ to.. A možno sa ti práve vďaka tomu podarí mat bábätko. 💛 Držím palce.

lydia86
25. máj 2022

@evickuska tiež som ho užívala prvý krát ako poslednú možnosť. Plus mi k tomu dali aj infuzie. Proste som to skúsila aj napriek nežiaducim účinkom. Brala som 20mg. Neboj treba to skúsiť.✊

evickuska
autor
25. máj 2022

@rosalie1411 verim tomu az sa bojim, ze prilis a sklame ma to brutalne ak nie... urobila som pre to uz nemozne 🙈

marhulka2022
20. dec 2022

@evickuska podarilo sa s medrolom??aj mne ho teraz nasadili..vidim ze si v terminovkach 4/2023

babushkaem
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre