Meranie ovulačnej teploty

gberg
26. aug 2023

Dobry deň, prosím o nazor a radu. Bazálnu teplotu meriam prvy mesiac každé ráno o 6:00. Pár mesiacov sa snažíme o bábätko tak som chcela vyskúšať túto metódu. Čo to som si o tom naštudovala ale chcem radu z praxe od skúsených. Mohla by som z grafu usúdiť, že som tehotná alebo nie? Vopred ďakujem za radu.

mimsdop
26. aug 2023

@gberg kukni na IG ownyourcycle, poprípade skonzultuj záznam s nou 🙂

nevenka
26. aug 2023

Podla tohto si tak 9 DPO, teda 9 dni po ovulacii. Tehotenstvo nezistis z teploty, ona je po ovulacii vysoka, drzi sa vysoko a pred MS poklesne, prudky pokles. Alebo niekomu cez MS alebo az po klesne. Bazalna teplota sa drzi vysoko v pripade tehotenstva, aj v case, ked by mala prist MS. Takze ak neklesne a bude vysoka 17 a viac dni po ovulacii, tak je to pravdepodobne tehotenstvo. Lenze vtedy uz si samozrejme robis test.
Osobne skusenosti: v tretom tehotenstve test pozitivny na 11 dpo, 13 dni po sexe. Teplota zvysena od 13.dna cyklu. V stvrtom tehotenstve ziadny narast teploty ako po ovu, az 25.den cyklu a vtedy som mala aj pozitivny test. Ale toto bola nejaka vynimka z pravidla 😊.

isadoraisa
26. aug 2023

@nevenka podľa mňa je 11-12 dpo, tento kalendár predikuje ovuláciu podľa dĺžky cyklu, nie podľa teplôt.

@gberg skús test

gberg
autor
26. aug 2023

@isadoraisa podľa mňa som mala ovulaciu inokedy nie tak ako mi to vypočítal kalendár. Pretože je počas ovu. mávam dosť silné bolesti a bolo to pred tým ako mi to ukazuje v aplikácii.

isadoraisa
26. aug 2023

@gberg áno aj ja si myslím, táto appka nie je dobrá na bližšie sledovanie cyklu, ak chces vedieť podľa teploty, odporúčam fertility friend appku, tá hodnotí ovuláciu podľa teploty, hlienu,...

gberg
autor
26. aug 2023

@isadoraisa ďakujem vyskúšam

veselo_neveselo
26. aug 2023

No pozri, ak si mala tu ovulku 14., tak uz si 12dpo a na teste by uz mohlo nieco byt vidiet.
Ak si ju mala neskor, tak este nic nebude.
Podla teploty poznas tak, ze teplota neklesne - a zaroven nedostanes menzes.

gberg
autor
26. aug 2023

@veselo_neveselo o 5 dni by som mala mať menzes, tak som zvedavá.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre