Mimomaternicové tehotenstvo, odstránenie vajcovodu a snaha o dieťa - váš názor

ingrida1127
7. apr 2021

Ahojte ,v novembri som bola tehotná v 5tt som začala krvácať tak ma 21.11.vičistili s tým že na doma nebolo nič už vidno podľa hcg nešlo o normalne tehotenstvo a keďže už išli zo mňa kusi zrazenín ma vyčistili....
Poležala som si tam ďalších 4 dni na pozorovaní pretože primár mal od začiatku podozrenie na mmt.
Po prepustení som chodila na kotroly a odbery krvi na hcg lebo mi 2 dni po vyčistení klesol iba o málinko.
O týždeň hcg stúplo tak primár skonštatoval že musím ísť znova na príjem a že musí pozrieť do brucha že nebude riskovať že sa mi niečo o 2 týždne stane.
Nakoniec ma teda 2.12. Operovali laparoskopicky
a potvrdilo sa mmt kde mi odstránili aj ľavý vajcovod
Neviem prečo ale stále mám také tušenie že nie je niečo v poriadku,pri ďalšej návšteve ambulancie pri čítaní vysledkov z hystologie teda povedal iba toľko ze to bolo to mmt
Povedal vy ste už 2 krát rodila vy už ne
A neodpovedal lebo mu do toho skočila sestrička
Ja že môžem mať ešte deti povedal že áno ze teda šanca je nižšia kvôli odstránenému vajcovodu a že sa to môže stať aj nemusí...
Viete mi lepšie povedať čo sa píše v správe? Ďakujem pekne za každú odpoveď

banderaska29
7. apr 2021

všetko čo si povedala je uvedené v správe. neviem, čo malo byť pokračovaním "Povedal vy ste už 2 krát rodila vy už ne". môžeš to upresnit ?

ingrida1127
autor
7. apr 2021

@banderaska29 no práveže mu do toho skočila sestrička a už to nedopovedal

poopsie
7. apr 2021

@ingrida1127 do jeho hlavy co chcel povedať neuvidíme.. .. 🤷‍♀️Ja už nemám obidva vajickovody a s jedným sa nám podarila dcéra... Takže máš normálne šance ak je teda všetko v poriadku s tým druhým

veronikaa006
7. apr 2021

Stále môžeš ešte otehotnieť. Ten ostávajúci vajcovod si vie pritiahnuť aj vajíčko z toho vajecnika kde vajcovod nie je.

meredithh
8. apr 2021

@ingrida1127 mas tam napísané, ze ti odstranili lavy vajickovod, kde v jednej casti bolo spominane mmt, lavy vajecnik, pravy vajecnik a pravy vajickovod su v poriadku, inak nic take co by si uz nenapisala ty v tej sprave nie je. Bohvie ci sa doktor keď to rozprával nepomylil, tak ho sestricka z taktnosti prerusila. Neboj sa, sance mas 🙂

ingrida1127
autor
9. apr 2021

@meredithh ahoj je tam písane ze pravy vajecnik a vajcovod je v poriadku?dakujem

meredithh
9. apr 2021

@ingrida1127 ano, su pohľadom v poriadku, samozrejme takto sa hodnoti len ako vyzeraju, funkčnosť takto posudit nemozno.

maria898
15. apr 2021

@ingrida1127 ahoj aj mne dnea bolo zistenw mmt a to som mala poslednu menstruaciu 14.1. Zajtra idem na laparoakopiu...ako dlho si bola v nemocnici?

veronikaa006
15. apr 2021

@maria898 laparo robili v sobotu a domov som sla v pondelok. Drž sa

maria898
15. apr 2021

@veronikaa006 dakujem bojim sa nakolko v mojom pripade by som uz bola v nejakom 15 tyzdni... Doktor vraj taketo nieco este nevidel

ingrida1127
autor
15. apr 2021

@maria898 na 3 den ma pustili

ingrida1127
autor
15. apr 2021

@maria898 ako to je mozne?

maria898
15. apr 2021

@ingrida1127 neviem vraj take abnormalne je to ze take este ani nevidel, snad vsetko dobre dopadne a budem este mat deti. Jedno mame ale velmi by sme chceli este jedno

ingrida1127
autor
15. apr 2021

@maria898 neboj sa ,drzim ti✊nech vsetko dobre dopadne

maria898
16. apr 2021

@ingrida1127 ahoj z krvi mi zistili hcg 1060 vobec neviem ci je to malo alebo vela ale cakame do nedele zas na porovnanie hcg ci klesa a vraj ak klesa ma budu len dlhodobo sledovat a cakat ci sa to nevstrebe co sa mi moc nepaci lebo to moze trvat tyzdne a asi ak hcg stupne mi spravia laparoskopiu... No neviem som v nemocnici a zbytocne na krv aom mohla aj prist a odist... Doma mam male dieta a som zo vsetkeho velmi smutna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre