Mohol Letrozol zabrzdiť tvorbu LH hormónu?

17. máj 2023

Ahojte žienky. Každý mesiac mám pravidelnú ovuláciu a 100% mi vždy fungujú aj ovulačné testy (veľakrát potvrdené sonom , testy vždy úplne zodpovedali realite, takže som sa vedela na ne vždy spoľahnúť). Tento cyklus som prvýkrát užívala letrozol v očakávaní, že možno bude viac folikulov. Dnes na sone bol folikul iba jeden, o veľkosti 20 mm. Za normálnych okolností vždy pri veľkosti folikulu 20 mm mávam už na teste dávno dve čiarky, býva buď takmer pozitívny alebo už úplne pozitívny. Dnes ho však mám negatívny, úplne biely, čo sa mi ešte pri takto veľkom folikule predtým nikdy nestalo. Aj sliznicu mávam pri veľkosti folikulu 20 mm vždy aj 10-11 mm a teraz iba 6 mm, čo je ďalšia pre mňa nezvyčajná vec. Máte podobnú skúsenosť? Mohol letrozol rozhádzať hormóny tak, že sa tvorba LH nedokáže zachytiť testom? Doktorky keď som sa pýtala iba hodila rukou že nech testy neriešim, ale mne skutočne tie testy vždy fungovali a to dlhodobo, bez nejakých odchýlok , za to ma to prekvapilo. Na zajtra máme naplánované IUI, dúfam že to bude teda akurát dobre načasované. Vopred ďakujem za odpovede.

janetinka27
17. máj 2023

ahoj a budu ti davat ovitrelle alebo gonasi alebo nieco podobne? lebo potom sa nemusis obavat nepritomnosti LH. v predoslych cykloch si mavala ovu v rovnakom case? neviem, ako spolu komunikuju jednotlive hormony, ale nemoze byt moznost, ze vdaka letrozolu folikul narastol rychlejsie ako v inych cykloch a hypofyza este nestihla zareagovat? neviem, to len tak uvazujem.

autor
17. máj 2023

@janetinka27 áno mám si pichnúť dnes večer ovitrelle a zajtra ráno je inseminacia, alebo mi doktorka povedala že kľudne aj zajtra ráno môžem pichnúť ovitrelle, že to je jedno. Ja mávam zvyčajne ovuláciu až cca na 18 DC takže dosť neskôr, dnes som 10 DC a prvýkrát v živote mám takto skoro takýto veľký folikul, to pod vplyvom toho letrozolu takto rýchlo ten folikul dozrel. Ale snáď keď ultrazvuk ukázal že dnes mám 20 mm, tak sa na to môžem spoľahnúť a zajtra môžme ísť do IUI , snáď to bude ok 🙂

ninka99865
17. máj 2023

Vedľajší účinok letrozolu je že znižuje stielku maternice

autor
17. máj 2023

@ninka99865 mne hovorila doktorka že clostyl znižuje sliznicu maternice, že letrozol vôbec nemá vplyv na sliznicu, ale očividne má. No skôr ma prekvapilo to že ten LH nejde zachytiť testami, pod vplyvom letrozolu.

janetinka27
17. máj 2023

mozno lh vystupi neskor, alebo vobec. test ho zachyti, aj ked je ho pomenej, a naopak - test nepovie, ci je ho dost na to, aby ovu prebehla.

86bambulka
17. máj 2023

Inseminacia je nacasovana spravne. Ovitrelle/gonasi kit zabezpeci dozretie a uvolnenie vajicka, spermie budu uz cakat. Nam bolo odporucane mat este po iui vecer a dalsie rano styk.
Po pichnuti ovitrelle/gonasi kit uz netestuj. Testy budu falosne pozitivne (ovulacne aj tehotenske).
Vela stastia 🍀

autor
17. máj 2023

@86bambulka ďakujem veľmi pekne

ninka99865
17. máj 2023

Je to taktiež antiestrogen, ktorý je silnejší ako clostyl a rast stielky podporuje práve estrogen, čiže žiaľ aj ten ma. Ale neboj, ona ešte trošku podrastie 🙂

autor
17. máj 2023

@ninka99865 ďakujem, verím že ešte podrastie ☺️ inak neviete, príliš hrubá sliznica je tiež na škodu? Ja som mávala vždy pri ovulácii aj 14 mm, čo je celkom aj dosť, a čo som na nete čítala tak hovorili že normálna výška sliznice cez ovuláciu je 5-8 mm, čo mi prišlo strašne málo , neviem ako to je, každý hovorí inak aj lekár hovorí vždy inak

janetinka27
17. máj 2023

Ano, hruba je velmi nebezpecna, obycajne prilis hruba nad tych 18 mm je chorobna, je nasledkom nefungujuceho cyklu, v ktorom chyba progesteron.ona uz zvycajne ma aj odlisnu strukturu ako ta zdrava a nie je vhodna na uchytenie vajicka.vola sa to hyperplazia endometria a moze viest rokmi az k rizikiovemu stavu, ci az ku karcinomu.
Co si pamatam, tak aj tych 11 mm bolo este ok a aj viac.su zeny,ktore otehotneli s velmi nizkou ale aj s vyssou sliznicou.

autor
17. máj 2023

@janetinka27 ďakujem za info, všetko je ozaj silno individuálne a toľko premenných tam je že človek netuší čo všetko môže brániť tomu počatiu, no veru je to vo hviezdach, uvidíme

autor
18. máj 2023

Tak sme dnes boli na tom IUI, folikul mi už nepozeral ani nepovedal koľko meria, ale sliznica už aspoň bola 7.5 mm. Čo ma ale zaráža je to, že včera som mala folikul 20 mm a test stále biely aj dnes, a zo srandy som si skúsila urobiť aj po pichnutí ovitrelle (15 hodín po vpichu) a stále je negatívny , veľmi zvláštne. No ale nejdem sa tým znepokojovať

henrietka12
4. nov 2023

Ahoj môžem sa opýtať či vám vyšlo to iui? 🙂

autor
4. nov 2023

@henrietka12 ahojky, nevyšlo to, uz začíname uvažovať nad IVF

henrietka12
4. nov 2023

Skúsili ste viac krát iui od vtedy? My sa snažíme teraz o druhé ... Tiež som brala Letrozol a akurád v utorok idem na kontrolné sono či narástli folikuli a potom bude plánovaný styk ... A keď to nevíde tak skúsime iui ...ja mám pcos , malo progesterónu a testosterónu ... Muž je ok on ma super spermiogram ...

autor
4. nov 2023

@henrietka12 boli sme na IUI dvakrát, raz s prirodzenou ovuláciu, druhýkrát s podporou letrozolu, ani tak nič ani tak, tretíkrát sa na IUI už nechystáme. Držím vám palce

bozenka67
19. feb 2024

Ahojte, ak tu este niektora zavitate, chcem sa opytat, ci vam po pichnuti gonasi ukazoval niektorej negativny ovulacny test? Som z toho rozhodena. Nemal by byt pozitivny? Po gonasi by predsa mala ovu prebehnut do 36 hodin. Folikul som mala pred vpichom 22mm.

autor
20. feb 2024

@bozenka67 mne ovulacne testy úplne blbli po ovitrelle, mala som už aj ja negatívny po ovitrelle, čo som bola prekvapená, potom neskôr už bol pozitívny, ono testovanie po týchto injekciách nikdy neukáže v podstate nič relevantné

bozenka67
20. feb 2024

Tak to som naozaj rada, ze nie som jedina, ktorej to takto ukazovala, aspon viem, ze to mohlo byt presne naopak, teda, ze ovulacia skutocne prebehla

autor
21. feb 2024

@bozenka67 keď mal folikul 22 mm a mala si pichnuty gonasi, určite prebehla🙂

henrietka12
24. feb 2024

@bozenka67 ja som nemala gonasi ale ovitrelle a zakaždým som mala pozitívne testy ovulacne aj tehotenské ... Ale tie testy boli už ovplyvnené injekcoi ... Po injekcií by ti ti folikul mal prasknúť... Skúšala si test aj na druhý deň po pichnutí ?

bozenka67
24. feb 2024

@henrietka12 ahoj skusala som ho tri dni po sebe pocas roznych casti dna a mala som ich negativne a skusala som dva rozne druhy testov, dve znacky a ovulacia tam nebola ani naznakom, uplne negativne. Na tehotensky test jebto este skoro. Cize toto pre mna nie je vobec dobra sprava ze tebe to ukazovalo. Ja sa.na to pytam, teda som sa pytala preto, lebo som mala naordinovane zacat si davat utrogestan uz 48 hodin po Gonasi. Doma som si vsak uvedomila, ze kdesi som ciatala, ze utrogestan moze zabrzdit ovulaciu. Tak som si pre istotu zacala robit ovulacne testy, aby som sa uistila, ze ovulacia uz prebehla. A tu som narazila.

henrietka12
24. feb 2024

@bozenka67 injekcie ako gonasi a ovitrelle obsahujú hormón Hgc a preto sú po podaní pozitívne aj tehotenské test ovšem sú pozitívne kvôli injekciami a nie kvôli tomu že je žena tehotná natonje ešte príliš skoro ... Ženy zvikli sledovať robením tehotenských testov že kedy in vyprchá z tela injekcia ..lebo napríklad niekto ju nemá v tele skôr a niekomu môže ukázať falošnú čiarky z injekcie ešte aj po 12 dní od podania injekcie ... A ovšem aj ovulacne testy mi mali byť pozitívne lebo sú tiež ovplyvnené injekciu ... Nikdy sa mi nestalo žeby po injekciách žeby bolo testy negatívne ...sama si si pichala injekciu ? Nemohlo sa stať že si si ju zle pichla alebo niečo ...

bozenka67
24. feb 2024

@henrietka12 pichla mi ju lekarka. To uz je jedno teraz.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre