Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže otehotnieť aj žena s hormonílnou nevyrovnanosťou?

zlatko33
2. apr 2016

Ahojte vsetci.Ja uz som fakt zufala.Uz vyse roka sa snazime s manzelom o babatko.Tolko vysetreni co ja som uz absolvovala uz to vyzeralo nadejne a potom mi povie doktorka,ze mam nedostatok progesteronu a bez toho sa neda otehotniet.Tak ma nasadila na Duphaston od 11-25 dna beriem tri krat denne.Nie som stihla,ale ani velmi obezna mam cez 100 kg a som zufala.Tak velmi by som chcela schudnut lenze na druhej strane mi to ten hormon co beriem brani.Snazim sa zdravovat stravo,cvicim,hybem sa a aj tak sa nam nedari..Neviete mi poradit,ze co mame robit??

zara1357
2. apr 2016

My sme sa takto s manželom snažili 2 roky- bez úspechu. Áno základ je schudnúť určite po 90 kg aspoň. Manžel bral 2 druhy vitamínov - od urologa. Ja som za tie 2 roky pravidelne 1x mesačne chodila na gynekológiu - dupaston lieky som brala každý mesiac + injekcie každý mesiac+ ešte nejaky liek ( názov si uz nepamätám) a aj vitamíny. Psychicky som bola z toho v pohode, ze sa nám nedarí - hlavne je neprepadnut panike, je naozaj dôležité to brat tak zľahka , aj keď sa nedarí. Liečim sa na SZ , takze postupne mi bolo uz zle z toľkých hormónov, tak po 2 rokoch , sme sa na to vykašlali a povedali si , keď to ma prísť , tak to pride . .. Doktorka mi povedala, ze nám odporučí umelé, alebo ze mame počkať na zázrak. A hneď o rok na to, co sme celu "liečbu" ukončili som zistila ze som tehotná. Co nám pomohlo? Muž zmenil zamestnanie( kde nemal stres) a ja som začala cvičiť a držať diétu a zadarilo sa 😜. Netreba zúfať , ale cez 100 kg je fakt dosť . Ja keď som chodila k doktorke , takm mne na 85 kg, povedala ze mam schudnúť, lebo ze aj v tom to môže byt....

ivec16
2. apr 2016

nechcem sa ta dotknut, ale mylsim si ze nieco nerobis dobre ked sa ti nedari schudnut... vyhladaj niekoho kto ti s tym pomoze. mne napriklad pomohli v nature hause... schudla som s nimi 32 kg za 11 mesiacov, nie je to lacne ale stalo to za to... povedia ti presne ako ako sa mas stravovat.., nedaju ti presny jedalnicek, ten si zostavis sama. ale povedia ti kolko, kedy a co mozes jest... drzim palce, zober svoju hmotnost a svoje zdravie do vlastnych ruk ;) drzim palce

katrin21
2. apr 2016

no, 100 kil je ozaj dost.... moze to byt problem.. lebo tuk sa chova ako estrogen...
jedna znama mala PCO a tiez nemohla schudnut.. skusala vsetko, nic nepomohlo.. az PALEO.... isla do ketozy na nejaky cas a div sa svete, schudla a poriadne.. okrem toho sa jej aj zlepsila plet, celkovo sa cittila lepsie a vaha sa drzala... aj ked na nejaky cas s paleom prestala, pribrala naspat len minimalne, nic strasne..... takze odporucam.. ani sa netreba extra cvicit velmi, staci bezny pohyb.
Tiez som bola nejaky cas na paleo a tiez som schudla.... vyskusaj.... da sa tym celkovo telo do poriadku, metabolizmus sa nabehne ...

nataska2
2. apr 2016

Ahoj sme na tom podobne ja mam 110kg tiez sa snazime este mam aj PCO (polycysticke vajecniky ) ale gynekolog mi povedal ze pokial sa nedostanem na vahu 90kg alebo najlepsie pod 90kg otehotniet bude velmi tazke ak nie zazarak, a hlavne bude problem s tym ze ak pocas tehotentva naberem cca 20kg uz budem morbidne obezna a s tym ciha na cloveka cukrovka vysoky tlak a celkovo ohrozenie mozno babatka,..tiez hlcem ten duphaston, aj so stitnou mam problemy,.....ale musime sa zatat a tie kila dat dolu koli babatku aj koli bezproblemovemu tehotentvu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli