Môže žena otehotnieť aj dva dni po ovulácii?

ingrida1127
19. feb 2021

Dobrý podvečer,mohli by ste mi prosím poradiť ako je to s ovulácio môže žena otehotnieť napríklad aj deň alebo dva po povulácií?či iba v deň kedy ju má
Síce sa nestestujem len sa pozorujem mám také nafúknute brucho mala som včera aj dnes trošku bolesti v podbrusku a plnšie prsia a tiež mi je trochu nevolno ako pro ms
S priateľom sme sa snažíme asi od 10.DC
Poslednú ms som mala 6.2.mám 28 dňový cyklus
Podľa tejto aplikácie by som mala mať plodné dni

hanka555
19. feb 2021

@ingrida1127 podla kalendara si este nemala ovulaciu..alebo nerozumiem na co sa pytas?

petamich
19. feb 2021

ani ja nerozumiem ;) aplikacia ti indikativne hovori, kedy asi cca. mas plodne dni a ovulaciu, kedze nie kazda z nas ju ma presne v strede cyklu, cize pokial si to nesledujes inou spolahlivejsou metodou, tak sa treba snazit v tom okne plodnych dni a malo by to vyjst
otazke s nafuknutym, bruchom atd. nerozumiem ak to je otazka, ci by si uz teraz mohla mat nejake priznaky suvisiace s tehotenstvom tak urcite nie, 10DC urcite ovulacia nebola, ked tak skor okolo toho 14-15 v standardnych pripadoch a to je dnes-zajtra tak k oplodneniu este ani neprislo, ak by si aj mala skor ovulaciu napr. dva-tri dni dozadu tak vajicko este ani nedoputovalo tam kam malo

ingrida1127
autor
19. feb 2021

😀😀 tie príznaky popisujem k ovulácií nie k tomu že by som mala mať tehot. príznaky
Otázka bola či môže žena otehotnieť aj napr.deň alebo dva po ovulácií alebo môže iba v deň ovulácie

petamich
19. feb 2021

@ingrida1127 tak uz rozumiem 🤪 kazdopadne ano, v zasade 12-24 hodin po ovulacii je este relativne vysoka sanca, potom to uz klesa 😃 aj ked odkedy som tieto temy viac sledovala, mam pocit, ze tusim nic nie je nemozne

ingrida1127
autor
19. feb 2021

@petamich ďakujem pekne 🙂

any_soj
19. feb 2021

@ingrida1127 vajíčko je živé (schopné oplodnenia) maximálne 24 hodín, ale bežne je to menej, tak 12. Výnimočne sa môže stať, že dozrejú v jednom cykle dve a viac vajicok, čiže v danom cykle je žena pár hodín dlhšie plodná - druhá ovulácia však nastáva do 24 hodín od prvej, keďže potom už progesterón produkovany žltým telieskom zastaví dozrievanie ďalších vajíčok. Čiže to je obdobie kedy je žena doslova plodná. Spoločná plodnosť páru je dlhšia pred ovulaciou, keďže spermie prežijú až do 5 dní, tak dlho po styku sú schopné počkať na vajíčko. Samozrejme čím bližšie sa trafí ovulácia, tým väčšia šanca.

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
20. feb 2021

Uplne na appku by som sa nespoliehala, mne podla tej appky plodne dni ani nezacali ale podls hlienu a ovulacneho testu uz ovulacia prebehla..

jaskolka
20. feb 2021

Teoreticky áno, aj keď životnosť vajíčka je menšia, ako životnosť spermií, vajíčko prežije len 24 až 48 hodín.

ingrida1127
autor
20. feb 2021

@smirnoftka ďakujem pekne 🙂🙂

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
20. feb 2021

@smirnoftka ved aj mne to tak vyšlo podľa testu... Keď som videla ze mam hlien ako cez ovuláciu spravila som si test a ten pozitívny takže u mňa appka 0bodov, toto je test som bola prekvapená... Takže ms zas príde skoro...

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
20. feb 2021

@smirnoftka cyklus mam 23 dňový tentokrát mi ale meškali 4 dni a potom som dostala ms a zvyčajne mávam tak 6 dní a nie moc silnú a tentokrát len 4 dní a silnejsiu ako zvyčajne a na 4 den keďže mi zrazu končili z ničoho nič a mala sdom hlien ako pri ovulácii, tak som robila test, mi vyšiel takýto teš, ta foto hore.tak som ostala trochu prekvapena (ako keby prišla ms načas tak by som to mala ako zvyčajne 8-9DC), takže ovu prebehla,

sense
20. feb 2021

@smirnoftka keďže dnes je už palička slabšia, sorry píšem ako hotentot a ešte si aj mobil prepisuje ako chce

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
20. feb 2021

@smirnoftka tak ja to nemám potvrdene lekárom len. Hlienom a testami ale napr mne lekár povedal ze 23 al 24 dňový cyklus sa dá považovať za pravidelný s jednoducho ovulácia nastáva skôr ako 14 deň, pretože lut. Fáza je vždy rovnako dlhá... Ja som mávala 28cyklus ako hodinky, som nerobievala ani testy ani nic, v júni som otehotnela, na konci augusta o dieťa prisla... Odvtedy mam 23 dňový cyklus a minulý mesiac a tento som začala robiť testy keď som mala hlien, aby som vedela ci som sa trafila... Keďže môj sa ma vždy pýta kedy je najlepší čas keďže túži po dieťati...

Tak dúfam ze ti to dobre dopadne... A ved ako gynekológ by mal vedieť ze tehu sa neráta podľa ovulácie ale podľa poslednej ms...
Inak kamoška otehotnela ako jej skončila ms takže to možné je

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
21. feb 2021

@smirnoftka ja keď som bola raz tehu tak v 5+4videl len gest. Vak.. Ale hcg tehu potvrdilo ale potom som o pár dní začala krvácať, a pri ďalšom tehu som bola v 8tt na Sone s plod zodpovedal 7tt bez akcie z toho bol zamlknuty potrat a to mi ešte v ten deň bolo zle ze som vracala takže som zažila parádny sok... Ako ja nie som odborník, nevyznám sa do toho, treba trpezlivosť a veriť. Ze to bude ok

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ingrida1127
autor
21. feb 2021

@smirnoftka
@smirnoftka
Čo keby ste si vytvorili vlastný príspevok?

rita0123
25. máj 2021

ahoj rozmýšľam že keď som bola u toho 19.5.a povedal mi že ovuláciu som už mala a keď som sa pýtala keby nastala tak povedal tak dva dni dozadu a potom ten zapal mohla som aj otehotnieť vieščo prsia ma bolia a pichá má ako keby v maternici ale neviem či je to ten zapal alebo uhnezdenie.alebo prichádza menzes ,,,🤷🤷🤦

rita0123
25. máj 2021

Baby srdiečka sú styk a toho 19.5.som bola u gyn a že už mám po ovulácii že bola tak dva dni dozadu tak neviem či sa mohlo podariť 🤷

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre