Môžem mať zrasty?

kortinka
8. nov 2018

Zdravim žienky, s manželom sa snažíme o bábo už cca 2 roky. Jedno dieťatko už máme. Po prvom pôrode som bola ešte na čistenie keďže mi tam ostal kúsok placenty. Dr. mi povedal že som v poriadku ja aj manžel. Napadlo mu že ešte môžem mať zrasty ale keďže nemám žiadne bolesti, ani pri menštruácii, tak že je to málo pravdepodobné. Sem tam má trošku pichne v podbrušku ale nič strašné. Moja otázka je či ste niektorá mala zrasty aj keď vás nič nebolelo?

tosomja
8. nov 2018

Ved zrasty vidno na ultrazvuku, nie?

alenka551
8. nov 2018

ak ti doktor nic nehovoril, tak si myslim, ze to zrasty nebudu. tie by isto boli aj na sone vidno

kortinka
autor
8. nov 2018

@tosomja
@alenka551
No on povedal že už nevie prečo sa nám nedari. Že môžu to byť zrasty ktoré nemusí byť vidieť na sone.

tosomja
8. nov 2018

@kortinka divne. A neposlal vas na nejake testy? A mozno len sa velmi sustredite. 😉

kortinka
autor
8. nov 2018

@tosomja
@alenka551
Dnes som bola pri ňom takže ešte chvíľu počkáme a potom ma pošle. Len on si myslí že je málo pravdepodobné že ich mám keďže nemám žiadne bolesti, ani pri menštruácii

tosomja
8. nov 2018

@kortinka tak držím prsty, nech sa zadarí, keď príde čas 😉

katrin21
8. nov 2018

@tosomja nie nevidno...
@kortinka no., ak si nemala ziadnu brusnu operaciu a netrpis zapalovymi ochoreniami traviaceho traktu, tak je mala pravdepodobnost, ze by si mala zrasty... tie sa tvoria hlavne po operaciach, alebo pri problemoch..su ludia, co su nachylnejsi na zrasty, ale opat je to skor vec celkoveho zdravotneho stavu.. nemyslim si, ze by si mala problem so zrastami, ak si nemala operacie proste.

Zistit sa daju len laparoskopicky.

kortinka
autor
8. nov 2018

@katrin21 práveže bola som na to čistenie čo som spomínala vyššie v príspevku a po ňom sa zrasty môžu objaviť. To mi povedal dr. Len nemám žiadne príznaky

kortinka
autor
8. nov 2018

@tosomja ďakujem 😉

dagmar13
26. okt 2019

@kortinka Ahoj ja som mal tiež zrasty a nemá sa to zistí sonom,len laparkou l..mňa bolievalo stále brucho a mala som aj menzes viac krát v mesiaci,alebo meškal.mna tam pôvodne poslali na vyšetrenie či mám endometriózu a nakoniec zrasty zrastene hrubé črevo a podbrusnica...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre