Možné tehotenstvo a tabletky na vyvolanie menštruácie

ruzicccka
19. aug 2018

Potrebujem radu od skusenejsich
Poslednu ms som mala 14.07.2018
Sex 29.07
Priblizne neviem presne cca 19-21 dni od posledneho pohlavneho styku
Kedze mam PCO netusim kedy a ci ovulacia bola
Poberam clomid na podporu ovulacie Akurat posledne 2 mesiace som
Mala pauzu kedze mi dosli ...
Lekar mi predpisal tabletky na vyvolanie menstruacie pre pripad ak by mi meskala dlho
Lebo ... ak nemam clomid tak mi zvykne meskat aj mesiac
Tabletky sa volaju medroxyprogesterone ( som v UK )
Nikdy predtym som ich nemala ani ziadne ine
Ms mi uz meska 5 dni
A ja neviem ci by mi uskodili ak By som nahodov bola tehotna citala som ze obsahuju zlozky nevhodne pre tehotne
mam este pockat ? Manzel namna tlaci nech Este tyzden pockam ale ved posledny sex bol pred 21 dnami
To by mi uz snad tehu test nieco ukazal nie ? Vsetky testy su negativne

Chcela by som vediet vase skusenosti stretli ste sa Z tym aby tehu test neukazal aj po takej dlhej dobe ? Mam
Pockat alebo .. uz nieje sanca aby som tehu bola a mam si zobrat tu...Vyvolavacku ?
Tie tabletky som si chcela cim skor nasadit
Aby som mohla zacat poberat zase clomid a mohli sa snazit o babo ... no obavam sa ze ak som nahodov tehu tak aby som si...neuskodila
Netusim co mam robit cakat necakat ? 😏😒

Vopred
Dakujem za vase rady 🙂

katharines
19. aug 2018

@ruzicccka tak si najprv urob tehu test, alebo sa objednaj ku svojmu gynekolkogov

ruzicccka
autor
19. aug 2018

@katharines
Pisem ze tehu testy su negativne

katharines
19. aug 2018

@ruzicccka jasne, prepac. A skusala si aj rozne znacky tehotenskych testov? Ono najlepsoe by bolo, ak by si zasla na krv a gynekolog by ti to potvrdil, alebo vyvratil.

ruzicccka
autor
19. aug 2018

@katharines Skusala som rozne znacky jasne ze som si nasla skoro vsade slabu ciarku ale pochybujem ze tehu som ciarky nesilneli ziadne priznaky
citala som ze niektore baby mali pozitivne tehu testy az po tyzdni meskanie a niektore zase uz par dni pred ms
Nerobim si nadeje ze tehu som
Skor manzel je proti .. ze mam cakat
No neviem .. nech rozmyslam ako rozmyslam neviem ci by mi aj ten najclitivejsi test neukazal nic po 21 dnoch od posledneho sexu .. rozmyslala som este nad clear blue digitalnym vraj je najpresnejsi

Ja zijem v UK tu to je dost zlozite najblizsi terim maju az o 10 dni
Keby ze chcem ist na odber krvy potrva to dalsie 2 -3 dni aby ma poslali
Na krv .. a potom cakat dalsie 2-3 dni na vysledok tu to je na Hlavu naposledy ked som tehu Bola tak
Jedine co bolo to mi urobil lekar tehu test

Potvrdil ze ide o tehotenstvo a ze sa mam vratit ked budem v 12tt

Ten cas som bola v 5tt
To bolo vsetko ziadna krv ci ultrazvuk

anickadusicka13
19. aug 2018

Ak by si aj "tehotna" uz bola, vajicko a teda pripadny plod nie je napojeny este na tvoj krvny obeh, takze bezprostredne "ohrozene" tym "liekom" byt nemusi ...aj ked kto vie, ci sa telo dovtedy dokaze zvavit aj tych ostatnych "lieciv" .... ja som na sk zazila podobnu situaciu,kedy mi moja gyn potvrdila tehotenstvo pomaly az vo 12tt ... takze na Slovensku ziadna vyhra tiez :D

ruzicccka
autor
19. aug 2018

@anickadusicka13
A predtym ti test nevysiel pozitivny ci si
Neskusala ?
Jasne rozmyslala som aj nadtym ze uskodit nemusia ale samozrejme aj Mozu ...
Rozmyslala som nad clear blue digitalnym ale ten je zase 25kovy a dost drahy tak ... zvazujem to 🙄😂😂

katharines
19. aug 2018

@ruzicccka to je teda dost zle. Na sk som mala od objednania az po vysledok vsetko za 3-4dni.

ruzicccka
autor
19. aug 2018

@katharines Viem .. na Slovensku je uplne iny system ako tu .. tu si clovel bohuzial Musi poradit sam

katharines
19. aug 2018

@ruzicccka tak, ak si mala slabe ciarky, mozno by stalo za to este ten digitalny, pre istotu. Mozu ti hormony stupat pomalsie.

anickadusicka13
19. aug 2018

@ruzicccka mne vysli pozitivne vsetky, ale lekarka, s tym mala neaky problem, testy z krvi mi tiez robila vlastne az okolo toho 12 tt, a potom morfologickyultrazvuk tiez v 12 tt, ona mi robia obycajny ultrazvuk u nej na ambulanicii, a nevidela tam zltkovy vacok, ci co, tak mi ani tehotensku knizku nevypisala, az vlastne po tom morfolickom ultrazvuku u sukromnika,lebo ona taky nerobila, tak az potom mi potvrdila, ze som tehotna, dovtedy som fakt nevedela, co povedat, ked sa ma doma pytali, ze co a ako, ci som tehotna, no fakt som nevedela co povedat, ci hej, ci nie :D ... mala som hned vymenit gynekologicku ... nebol vobec ziadny problem s nicim, ani s tehotenstvom, ani s porodom, bezproblemove vsetko, okrem jej pristupu ....

nerya
19. aug 2018

@ruzicccka v Home Bargains majú digitálny za asi 4£, neukazuje týždne len pregnant/ not pregnant

ruzicccka
autor
19. aug 2018

@nerya

Je spolahlivy ? 🙂

nerya
19. aug 2018

@ruzicccka mne ukázal správne 😁 ale to človek nikdy nevie :-/ ale ináč...ja na tvojom mieste by som ten týždeň počkala, nemáš tým čo stratiť 😉 držím palce

nerya
19. aug 2018

@ruzicccka mne ukázal správne 😁 ale to človek nikdy nevie :-/ ale ináč...ja na tvojom mieste by som ten týždeň počkala, nemáš tým čo stratiť 😉 držím palce

ruzicccka
autor
19. aug 2018

@nerya Skusim
Urcite nejaky digitalny ...
dakujem 🙂

miriam439
19. aug 2018

@ruzicccka Ahoj. Viem, ako sa cítiš a že ak to teraz nevyšlo, chceš sa čo najrýchlejšie znovu snažiť. Ale... radšej ešte 7-10 dní počkaj. Skús testovať raz za 3 dni a radšej rovnakým testom a uvidíš, či druhá čiarka silnie.
Ak máš problémy s otehotnenim, môže byť celkom reálne aj to, že je problém v hormónoch a tým pádom aj tehu testy nebudú reagovať tak rýchlo, ako u iných zdravých žien.
Ešte sa opýtam, užívaš po ovulácii Duphaston alebo Progesteron, či Utrogestan, sú to hormonálne lieky obsahujúce progesteron, sú na podporu udržania prípadného tehotenstva.
Skús pýtať svojho lekára nech ti ich predpíše, alebo sa aspoň spýtaj, či nevidí problém v ich užívaní u teba. Ak nebude chcieť predpísať a ty by si to riskla, dajú sa zohnať cez net (aj tu na MK) od báb, ktorým zvýšili napr. z IVF...

ruzicccka
autor
19. aug 2018

@miriam439
Ahoj , v decembri 2017 som zistila ze som tehu boli Vianoce a tak som bohuzial nemala sancu odletiet na Slovensko v cca 5-6tt som zacala spinit den co den som chodila prosit lekarov nech mi daju...nieco na udrzanie plodu
A bolo mi povedane len tolko ze do 12tt je to vsetko na prirodne a nikto tu v UK ziaden lekar nepodporuje
Lieky na udrzanie plodu a nikto mi ich ani...nepredpise
Pochybujem zeby mi to lekar predpisal ci odporucil

Kedze mam PCO urcite mam zle hormony ms bez pomoci nikdy na cas nepride a kto vie ci bez clomidu ovulujem ...
Clomid su hormonalne tabletky ktore mi pomahaju... s tym ze ms chodi na cas a ovulacia urcite je kedze som ju mala potvrdenu lekarom nasledne s krvi
Ale tie sa dlhodobo poberat nesmu ano mam problem otehotniet snazime sa uz cca 2 a pol roka
Jeden potrat zamnou .. a od tej doby to nejako nejde :(

😢😢
Ms zase meska kedze moj clomid ani tento cyklus nemala a ja sama Neviem co robit manzel
Hovori pockat .. ale ja mam pocit ze tehotna urcite niesom ani ziaden lekar mi nepomoze odmietaju ma zobrat na odber krvi ci ultrazvuk ...

Najblizsi volny termin maju az o 10 dni a to su ochotny mi urobit len tehotensky test nic ine ..

ruzicccka
autor
19. aug 2018

@miriam439
Utrogestan Doma mám ...

Ale myslis ze je dobry napad .. si ho nasadit aj ked tehu niesom ??

petrms
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nerya
20. aug 2018

@ruzicccka toto ich ,,na prírode,, som už okúsila tiež ale v 18tt, začala som krvácať našťastie len mierne, vyšetrenie len základné, popocuvali srdiečko, kukli zdnuka a že oni výsledok neovplyvnia nech už dôvodom bolo čokoľvek... A poslali ma domov :-/

ruzicccka
autor
20. aug 2018

@nerya preboha a ako to dopadlo ?

nerya
20. aug 2018

@ruzicccka chvalabohu to prešlo do tmavohnedé ho výroku, mala som ho viac keď som chodila alebo dačo robila tak som si vzala na pár dní dovolenku a týždeň ležala doma pre istotu a uprosila midwife aspoň o srdiečko po týždni, tak ho skontrolovala a bilo.. takže snáď dobre, ale proste nič... Neviem prečo sa to stalo, či sa to môže opakovať či si mám dávať na niečo pozor...nič... Tak sa modlím nech už je dobre

ruzicccka
autor
20. aug 2018

@nerya urcite bude 🙂
Je to tu veru hrozne .. clovek si tu musi pomoct sam na slovensku by to tak nenechali preto ak budem tehu hned idem na sk a budem tam aspon prvy trimester

nerya
20. aug 2018

@ruzicccka hej presne, keď nemáš problémy tak je to super, ale keď sa dačo objaví, tak to nechávajú na prírodu, kdežto u nás hneď lieky, vitamíny, hospitalizácie, pnky...tu nič 😁 prežijú len silné jedince 🙂 každopádne ešte raz držím palce :-* nech je všetko v poriadku

ruzicccka
autor
20. aug 2018

@nerya dakujem krasne aj ja tebe 🙂

micayla997
20. aug 2018

@ruzicccka mne ukázal test po 10dnoch úplne slabú čiarku az krv potvrdila.

ruzicccka
autor
20. aug 2018

@micayla997 ale zalazi aj od toho kedy si mala ovu nie?

micayla997
20. aug 2018

@ruzicccka no u mna sa to nedalo vypočítat mala som nepravidelnu ms

micayla997
22. aug 2018

@ruzicccka no čo nové ?

ruzicccka
autor
22. aug 2018

@micayla997 ahoj ... no cakam este skusim este dnes test ak bude negativny tak si asi predsa len dam tu vyvolavacku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre