Nechcem to vzdať

tinacho
6. aug 2013

Ahojte baby,
dlho som tu nebola, naposledy keď som cca v 8tt potratila, bolo to v zime vo februáry, missed aboration, nechápala som prečo sa to stálo práve nám. Bolo to všetko tak dobre naplánované. Postav dom, zasaď strom, len tá posledná tretina najak nevišla. Rozpadol sa mi svet a zaplnila som sa prácou a problémami bežného života. Bšetci známi čo čakali už porodili, majú krásne detičky a ja sa vyhýbam každému stretnutiu s nimi, vyhováram sa na pracovné vyťaženie, na problémy v rodine a iné nezmysli len aby som sa s nimi nemusela stretnúť. Môj život je už len práca a povinnosti....ale povedala som si ta a toto musí prestať....!!!!!! Po 1/2roku som sa znovu nakopla, zozbierala aj tie posledné sily a rozhodla som sa začať znovu. Je to neuveriteľná cesta do neznáma, strach, bolesť a ....kto zažil pochopí najlepšie, dala som si závazok....chcem to skúsiť znovu, pre seba, pre môju lásku a pre to najúžasnejšie v živote pre život, neviem ako sa to všetko skončí ale dúfam, verím, prosím, volám k anjelom tam hore, dajte mi aspoň trochu z môjho sna...........je tu niekto na tom rovnako??? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

linda20111
6. aug 2013

@tinacho sice niesom na tom rovnako, ale aj tak ti velmi drzim palce, bud silna zvladnes to!!! 🙂 verim ze sa to podari a vsetko bude dobre.

beruska2327
7. aug 2013

Ahoj. Ja som po troch MA, posledny na prelome februara a marca. Dlho som mala pocit, ze na dalsie tehotenstvo uz nenaberiem odvahu, ale tuzba po babatku je silnejsia. Snad sa coskoro zadari a potiahneme to spolu s drobcom celych 9 tehotenskych mesiacov do uspesneho konca.
Vsade okolo mna je kopec malych deticiek a mam velky problem stretavat sa s nimi a ich rodicmi. Stale rozmyslam, ze ake by boli tie moje, ktore nedostali sancu narodit sa, porovnavam, zvazujem preco ja, ked som vsetko robila spravne, zdravo zijem, sportujem, nepijem, nefajcim a na babatko som sa tesila.
S argumentom, to sa stava som sa nezmierila, ostava iba akceptovat to ako fakt, na ktorom uz nic nezmenim.
Do dalsieho tehu to chce vela odvahy a viery, ze tentokrat sa vsetko dobre skonci. Budem drzat palce!

senselinka
7. aug 2013

ja som po štyroch potratoch, už ani neviem, ktoré boli spontánne, ktoré MA... posledný bol 1.6., takže teraz sa dávam dokopy hlavne zdravotne, psychicky ani neviem, ako som sa z toho vyhrabala, ale občas mám pocit, že nijako... Potrebujem však byť vporiadku, pretože chceme ísť na IUI, ale ešte čakáme na výsledky všetkých možných vyšetrení. Toľko liekov, čo som "požrala" za posledné mesiace, som asi za celý život nevidela 😀 Ale viem, kvôli komu/ čomu to robím... je to ťažké, neskutočné, keby som nemala vedľa seba môjho manžela, asi som už na psychiatrii, ale mám a bojujeme spolu 🙂 Nikdy by som to nevzdala, ak je aspoň malá šanca, že bábätko môžeme mať... NIKDY! Nevzdávaj to ani ty, nehovorím, že to bude ľahké, ba dokonca ani to, že sa to už nestane... Nebuď hysterická, posadnutá, iba tak zdravo odhodlaná, nepočúvaj iných ľudí, choď si svojou cestou, iní nie sú v tvojej koži, svoje emócie a strach si prežívaš iba ty sama, takže nik nemá právo ťa hodnotiť alebo odsudzovať. Ak chceš, papaj lieky, pi čaje, meraj si teplotu, snívaj, vyberaj, predstavuj si, ale URČITE TO NEVZDÁVAJ!!! A snaž sa v tom celom byť fakt čo najpokojnejšia... ide to otrasne, niečo o tom viem 😀 Ale opačný postoj toho, čo si žila doteraz (práve tá hysterická posadnutosť), ti môže priniesť iba väčšie sklamanie. Držím palce, keby si sa potrebovala na niečo spýtať, kedykoľvek. Možno nakoniec otehotnieme naraz a skončíme v skupine Májovky 2014 😉 A myslím, že by sme to tak mali urobiť 🙂

livocka21
7. aug 2013

@tinacho ja som po troch potratoch...chapem ta, lebo na moje prekvapenie najviac bolel ten prvy...a nevzdala som sa... a nakoniec to vyzera tak ze stvrte tehotenstvo sa skonci porodom zdraveho chlapca... zial teraz ma vela zien takyto problem.... treba si urobit hormonalny profil zajst na hematologiu a po vysledkoch sa zacat snazit znova a nezufat.... drz sa...

salamistka
7. aug 2013

@tinacho viem, že je to pre teba ťažké, ale treba žiť ďalej...tiež som mala MA, chvíľu to bolelo, ale lekár nám povedal, že po pol roku môžeme skúsiť znova a podarilo sa bez najmenších problémov...nie je to zas až také tragické, prejde si tým veľa žien...dovtedy môžeš ísť na genetiku alebo hematológiu, aby ti zistili, či prípadne nemáš nejakú poruchu zrážanlivosti krvi, čo často spôsobuje potrat, vtedy sa zvykne v ďalšom tehotenstve podávať injekčne na zriedenie krvi napríklad Fraxiparin, prípadne si preventívne môžeš kúpiť v ďalšom tehotenstve prípravky s obsahom troch dôležitých látok, ktoré by ti mali zabezpečiť úspešné tehotenstvo: kyselinú listovú, vitamíny B6 a B12...držím palce a usmievaj sa, nie je nič stratené

salome_82
7. aug 2013

Kamarátka bola na tom podobne a dnes majú s manželom nádherného syna. Držím palce a určite to nevzdávaj! 🙂

matkamirko
7. aug 2013

@tinacho je to urcite tazke, netreba prestat verit..moja najlepsia kamaratka prisla o babo v 8.mes., a sice po dlhsej dobe, ale podarilo sa dalsie.. Su sice este len na zaciatku, ale veri.. tak ver aj ty 🙂

tinacho
autor
8. aug 2013

@senselinka si zlatá, ako keby si to hovorila za mňa, sme asi ten isty ročník ja mám teraz 34r., takže už to nieje tak ľahké ako kedysi, že veď je čas a možno. Ďakujem ti veľmi pekne za super slová, ako hovorím kto neprežil nepochopí. Dúfam, že fakt by sme mohli byť májovky a budeme sa spolo tešiť. Veľa šťastia prajem aj tebe a dúfam, že pokecáme ako čo..........treba naozaj veriť a nevzdávať sa..... 😉

tinacho
autor
8. aug 2013

@livocka21 Diky a držím palčeky, nech všetko dobre dopadne a hlavne nech ste zdraví, aj ja by som to bola čakala na september. Švagrovi sa to teraz narodilo. Maju krásnu dcéru, nebola som sa na ňu pozrieť, ešte sm nenazbierala odvahu, vždy pri pohľade na ňu budem vedieť že my by sme čakali v septembri. Drž sa 🙂

livocka21
10. aug 2013

@tinacho dakujem... hmm aj ja som bola na tom rovnako.... nijake slova ti nepomozu.... chce to len cas... ked znova otehotnies a bude vsetko ok... tak sa rany zahoja.... drzim vsetky palceky 🙂

alienka000
12. aug 2013

@tinacho Dnes je to presne 1 mesiac co som pocula tu hroznu vetu "nevyzera to dobre". Mala som v 11tt MA. Prave dnes som cestou do prace v aute plakala ako male dieta, lebo sa mi to vsetko vratilo 😒
Ale nic mi nepomaha viac ako myslienka na to, ze bude lepsie a coskoro bude dalsie babatko. Malo to byt nase prve a teraz bude zhora chranit to dalsie 😀 Treba verit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre