Nedarí sa nám otehotnieť

maria1312
14. okt 2015

Babi uš neviem co mam robiť abi som otehotnela vždy mi mešká ms tak neviem kedy mam plodne dni ani kalendár moc nepomáha čo mám robiť

luiana
14. okt 2015

ahoj no neviem kolko sa snažíte ale ja som na tom podobne a ak chceš napíš mi spravu možme pokecať

maminkynafazulka
14. okt 2015

Zaručená rada pri väčšine je nemyslieť na to že chcete mimi..🙂 aj naši sa snažili 13rokov a keď to vzdali wualááá máme doma už 6ročného zasrana..🙂 a keď sa dlhšie nedarí treba ísť za lekárom nech spraví testy..🙂

maria1312
autor
14. okt 2015

Maminkynafazulka ďakujem za radu pokúsim sa nemyslieť

luiana
14. okt 2015

My sa snažíme už dlhšiu dobu skusili sme všetko,jasné nemyslieť na to sa povie lahko no ešte lahšie sa to dá splniť....bola som u jednej pani veštici dala mi kontakt na liečitela pri šali jozef silik tuším sa volá tak ideme tam uvidme čo bude dalej ale ja verím že pomože,jedna známa nemohla otehotnieť 18rokov sa im nedarilo a prave on im pomohol,mala zapal v ladvinach a nikto na to neprišiel iba on dal im nejake kvapky a za dva mesiace otehotnela

prego81
14. okt 2015

@maria1312
akoze uz nevies co mas robit? Ved nerobis vobec nic (podla tvojho strucneho prispevku). Ak nevies kedy mas plodne dni, tak zacni s ovulacnymi testami. AK aj napriek pozitivnym testom sa nebude darit, potom smer lekar. Ach jaj...Tolko je tu toho popisane
Drzim palce 😉

mircalla
14. okt 2015

@maria1312 zeby sa dat vysetrit? obaja partneri?

luiana
14. okt 2015

to je hned prvoradé dať sa vyšetriť aj ty aj priaatel

maria1312
autor
14. okt 2015

@prego81 uš sa pokúšame rok pri gynekológovi som bola povedal ze všetko v poriadku včetky výsledky sú dobré tak nechápem prečo

luiana
14. okt 2015

jajaj su tu baby čo sa snažia ovela dlhšie a niesu z toho na nervy 🙂

prego81
14. okt 2015

@maria1312
ja som odpovedala len na to co si napisala v uvodnom prispevku. Ak nevies kedy ovulujes (vela zien si mysli ze vie ale kludne mozu ovulovat skor alebo neskor) tak skus ovulacne testy, popripade sleduj bazalnu teplotu. Budete presne vediet kedy sa snazit. A hlavne na to az tak intenzivne nemyslite 😉

mircalla
14. okt 2015

@maria1312 a ake konkretne vysetrenia vam robili?

kefrinky
14. okt 2015

@prego81
Ani ja som nevedela, kedy mam plodne dni, pretoze cyklus totalne nepravidleny a dlhy dlhy, dokonca ked som chodila na folikulometriu, mi poveDAl Dr. ze do dvoch dni praskne a ono sa to tam nejako zaseklo a ostalo to v tej iste polohe aj cez tyzden....cize ani ovulacne testy mi nikdy nic neukazali a vysetrenia vsetky dopadli dobre ja aj partner aj s hormonalnym obrazom.....

Maria treba len skusat a dufat, ze sa to hadam podari, my sme to skusali skoro 5 rokov bez dvoch mesiacov...
A to plati pre vsetky, len skusat a vydrzat i ked ja som ti miestami uz tie vzdavala...

prego81
14. okt 2015

@kefrinky
ale ved prave o tom hovorim. Zacat s najjednoduchou moznostou. Doma v klude skusit testy a ked nie su pozitivne tak to nieco znamena...

mircalla
14. okt 2015

@kefrinky Musim ti oponovat. Niekedy nestaci skusit a vydrzat....niekedy mozes mat taky problem, ze mozes skusat az 15 rokov...a nic. Jedine alebo adopcia, to zavisi od problemu....niekde staci operacia, uprava hormonov...ale kazda diagnoza je ina. osobne by som maximalne po roku a pol vyhladala pomoc, nakolko mne rovno povedali za na 100% prirodzene neotehotniem
Ale suhlasim, ze zacat s testami. Maria pise ze vysetrenia ma ok, ale nenapisala ake....tych vysetreni je totiz pomerne dost a nie kazdy problem vie odhalit bezny gyneklog

mircalla
14. okt 2015

jedine ivf alebo adopacia som chcela napisat

kefrinky
14. okt 2015

@mircalla
Ano, samozrejme nie vo vsetkych pripadoch staci len skusat, ale ivf alebo adopcia su asi tie posledne riesenia pre kazdu, len niektore sa vzdavaju rychlo, po pol roku a pod....a dnes uz je prec ta doba, ked sa to podarilo "osuchnutim sa o trenky" 😀 ...ale urcite netreba aj na tieto moznosti zabudnut, miestami uz som ivf zvazovala aj ja.....ale partner bol este stale za tu klasiku 😝

mircalla
14. okt 2015

@kefrinky ono tiez som mala pravidelny menzes, foliky sa tvorili, ovulka bola, ziadne pco, ziadna endometrioza...ani protilatky proti spermiam ci imunilogicky problem
spermiogram ok. mala nepriechodne vajcvody, to da zistit jedine laparkou. bezny gynekolog nevie odhalit vsetky mozne priciny, robi zakladne vysetrenia
ak nie nic neukazu, neznamena to, ze to nie je daco ine....
z jednoho strucneho mailu tazko zistit, kedze nenapisla moc info
samozrejme poznam aj pary, co sa prirodzene zadarilo po rokoch....to ozaj zavisi od problemu.....u mna to bola nulova sanca a som rada, ze som s tym neotalala a dozvedela som sa to relativne skoro

renimac
14. okt 2015

@maria1312 co vsetko ste uz skusili? Vysetrenia, vitaminy, merania a pod... inak ti nebudeme vediet pomoct. A navyse sa tu do Teba pustia ako supy 🙂, tak to skus rozpisat a nieco poradime 😉.

babydesire
15. okt 2015

@maria1312 Takze,,ak nevies kedy mas ovulku,mozes skusat ovutestami a symptometralnou metodou alebo sa nato vyser a sexujte kazdy druhy den od zaciatku ms az po druhu ms (ano aj pocas menzesu)...a tak neminiete (my sme neminuli)...treba skusit to ako tu pisalu baby - vysetrenia,spolupracovat s gynekologom,endokrinologia,hematologia,spermiogram,genetika a ine...alebo zajst do CAR tam vas vysetria,poradia co dalej a pod. To ako tu niektore radia nemysliet nato je vec nemozna a je to blbost,je to skor vec nahody - ze jejda nemyslela som a podarilo sa! U nas to 2krat bolo tak ze viac sme nato ani nemohli mysliet a 2krat sa nam podarilo otehotniet. Tak prajem coskoro vytuzene 2ciarky 🙂

babydesire
15. okt 2015

@maria1312 a este INOFOLIC 2 x denne (1rano a 1vecer) ak ste zdravy, a trafite "spravny" den mala by si do dvoch mesiacov otehu

renimac
15. okt 2015

@babydesire u nas ani po 3 mesiacoch nic, tak som Inofolic prestala brat. Namiesto tehu som pribrala 😀

babydesire
16. okt 2015

@renimac jaaj,no ja som ho brala dvakrat denne a vyslo,,ale mozno by to vyslo aj bez neho,,neviem...ak nieje nejaky iny problem mal by pomoct,vraj,, 🙂 Tak dokaz samozrejme nemam 😀

dziacka
13. sep 2016

Nikdy nestrácajte nádej:
http://zuzanadziacka.sk/ebook-zadarmo/

anazuz20
22. máj 2022

Ahoj mám taký problém ,mám nepravidelný cyklus,nemeskaju mi krámy teraz a PM bola 1.5 -7.5.2022 ,spravila som si test a vyšiel mi pozitívny,objednala som sa na gyndu že chcem ísť na preventívnu prehliadku.. dr som povedala že chcem poriešiť ms, preventívnu ,a že mi vyšiel test ,tak sme šli na sono a mi vraví že vidí tam malú dutinku 6.5mm ,že mi vezme krv a uvidí sa podľa HCG že ako no len že som bola na pohotovosti pre strašné kŕče v podbrušku a tam mi povedali že akurát mi vidia ranu po cisársky tak teda nechapem tomu ,to HCG sa mi nezvyšuje tak teraz mám čakať a skúsiť spraviť test alebo čo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre