Nedarí sa nám splodiť druhé dieťa

zdenus87
20. nov 2023

Ahojte baby, idem sa už sem vyplakať. Už dlhšie sa nám nedarí druhé dieťa. Už máme jedno troj ročné ktoré nam robí veľkú radosť. Vtedy počať ho nebolo náročné. Dva mesiace a bolo. A teraz?😔 už čakáme rok... Zasa raz sedím večer s bolesťou hlavy a už presne viem čo nastane ako každý mesiac...😔 už neviem čo robiť. Menštruácia pravidelná ako hodinky. Ovulačné testy krásne vychádzajú tiež ako hodinky. Beriem vitamíny. A nič. Je tu niekto na tom podobne? S manželom máme obaja ešte par rokov pred 30...

micusa2222
20. nov 2023

@zdenus87 a načo sa stresuješ a stále vyplakávaš ?? To ti neprospeje na počatie dieťaťa..vypadnúť niekam na dovolenku, kľud, pohoda...a keď nie, tak svet sa nekončí..koľko žien by neviem čo za to dalo, že by malo čo len jedno dieťa ako ty...

zdenus87
autor
20. nov 2023

@micusa2222 dúfam že ti negatívny komentár na moju nie dobrú náladu padol vhod. A aspoň tebe urobil radosť. Myslíš si že mne pomohol? Alebo čo sa bol tvoj cieľ.

zdenus87
autor
20. nov 2023

@micusa2222 ešte k tomu stále? Ako myslíš to stále?

anjelicek26
20. nov 2023

Pozri uplne ta chapem, styri deti sme mali akoby nic a o toto najmladsie sme sa snazili vyse 1,5 roka od potratu, uz sme to prakticky vzdali. Ten hnusny pocit pred MS, "zlyhanie", neschopnost pocat, v cloveku to hloda a nie, tie emocie sa neda vypnut. Docasne vyhodit z hlavy mozno, ale prijde to nazad v navalovych vlnach..

My sme po roku sli do centra... nie kvoli umelemu oplodneniu, ale poriadnej diagnostike...zistili mi dve mutacie krvi sposobujuce trombozu (teraz v tehu picham injekcie), zistili nedostatok d-ka, kyseliny listovej, spravili laparku a zistili, ze je jeden vajcovod nepriechodny, kopa zrastov v brusnej dutine, ale fakt vela... narovnali stoceny vajecnik, dali prec zrasty, prefuk vajcovodov, screening maternice... pomohlo...

Tiez by si povedala, ze ano mame deti, pravidelnu ovulku, vsetko vyzera dobre, co to hrotit? Ja verim, ze keby tu laparku nespravili, maleho sa nedockame...

anna_anicka83
20. nov 2023

@zdenus87 Pozri,ak sa naozaj snažíte rok, nie je na škodu ísť za gynekológom. Môže byť niekde problém, nemusí. Netreba si hovoriť, že prvé išlo, že máš ovuláciu a menštruáciu v pohode a aj vek. Za to nič nedáš. Držím palce.

zdenus87
autor
20. nov 2023

@anjelicek26 ďakujem ti za názor. Myslela som že nebudem musieť podstúpiť niečo takéto. Stále tam je to dúfanie vieš. Ale už ma to úplne valcuje. 😔 musím to začať riešiť lebo už mám pocit že sa asi nikdy nedočkáme

zdenus87
autor
20. nov 2023

@anna_anicka83 práve to že stále dúfam. Necítim sa že by som mala nejaký problém a vidíš. Samozrejme že môže byť aj skrytý. Len to dúfanie... a odhodlanie ísť to riešiť mi chýba. 😔 ale máš pravdu

luciah187
20. nov 2023

@zdenus87 ked chcete druhe, asi sa tomu nevyhnete. Zbytocne sa trapite a vysetrenia odkladate. Mozno zistia, ze je vsetko ok a ulavi sa vam na dusi a pojde to. A ak nie, poradia, pomozu co s tym, od toho su odbornici.

anjelicek26
20. nov 2023

@zdenus87 podla mna je rok tak akurat na to - ist... niektore problemy najdu a vyriesia velmi rychlo, potom si budes nadavat, ze si mohla uz kocikovat... mne sa maly tym padom narodi na 40.narodeniny az... plus keby moja mama spomenula svoje hematologicke diagnozy, nemuseli sme o to babo pred tym prijst, ale to je uz ina story :( Teraz pekne picham heparin a maly sa ma dobre...

medda_beda
20. nov 2023

Prečo pomaly žiadnu ženu nenapadne, že muž môže maţ horšie spermie alebo žena nejaký iný problém ako ovuláciu.

sofia1979
21. nov 2023

@zdenus87 ahoj určite skús pre istotu vyšetrenia aj muž nikdy nevieš no niekedy to tak býva. Ale tak po jednom dieťati určite nejaké vzrasty atď nemáš ale tak pre svoj kľud choď ak ti radia. Držím palce

micusa2222
21. nov 2023

@zdenus87 vieš ty vôbec, čo je negatívny komentár ? Nevieš, takže radšej s tebou žiadnu diskusiu...

heln
21. nov 2023

@zdenus87 chapem, nesilit, vypustit z hlavy, nesledovat ovulaciu.... aj ked viem, ze je to tazke.
poradim indol3 alebo indonal, uzivala som, lebo som mala cysty a boleli ma prsia, 9 rokov po prvom dietati som otehotnela, ked som si uz myslela, ze som uz stara a druhe dieta nebude. netvrdim na 100% ze je to vdaka tomu, druha moznost je, ze to bol zazrak.

monulik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre