Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

petap1
26. aug 2010

nanu: chápu ne chábu 😀 😀

vecernice
26. aug 2010

@petap1 rekla mi to dr. do telefonu, ze je tedy nizka hladina progesteronu, ale to me neudivilo. no pry bude problem ve vyssim levelu, ale uz netusim kde, asi muj mozek vysila chybne signaly 😀

nanuskal
26. aug 2010

@vecernice Vyšší level je už vesmír, nie???? 😀

vecernice
26. aug 2010

@nanuskal tak to ti netusim 😀 ze by nejake UFO? 😀
no ted koukam, ze vse ridi FSH, ale ten snad je v norme. vysoky nebo nizky muze zpusobovat nefuncknost vajecniku... no uvidime ve stredu 🙂

baru7
26. aug 2010

@babe19 příští rok v červenci, ale uvidíme, jestli se do té doby nezmění spousta věcí...právě jsem totiž zjistila, že novým opatřením, tedy snížením platů státích úředníků, přijdu cca o 5.000,- Kč.....tak to se jim na to můžu víteco...... 😠 😖 😝

@vecernice jsem ti říkala, že dostaneš papíry na hlavu 😀 😀 ne, sorry, to byl blbý vtip..samozřejmě ti moc přeju, aby se přišlo na to, kde je problém🙂

vecernice
26. aug 2010

@baru7 baruš v pohodě, mě už to taky napadlo 😀

nanuskal
26. aug 2010

@vecernice Len žiadne závery nerobme, pekne si počkajme na lekára čo nám povie 😉 teda tebe a ty nám 😀

petap1
26. aug 2010

vecernice: ufo ju 😀 😀 Já se ptala proto, že mě to dr. přehlédla a až za 3m na to přišel jiný Dr. 😝 A pak když jsem viděla ten papír, tak jsem myslela, že mě švihne...červené písmo, svítící na dálku a ona to přehlédla 🙄
Ale jak píše nanu...však si počkejme...ale léky ti zabírají, takže ovu bude a bude i mimi 😀

nanuskal
26. aug 2010

@petap1 Tak to je fakt na zabitie 😠

baru7
26. aug 2010

Babenky, tak já se pomalu loučím, za chvíli mě vyzvedne sestra, ještě navštívíme babi v nemocnici a půjdeme si nakoupit nějaké jídlo na cestu. Pak honem zabalit, večer se doma pomojat s miláčkem😵 😵 a ráno hurá en France 😉 Mějte se tady moc krásně a budu se pak těšit na novinky od vas...a budete mi chybět....cmuk 🤐

petap1
26. aug 2010

baru: 5.000 ...to je neuvěřitelné 😠 🙄
Tak si to hezky užij, pozdravuj Francouze a pěkně se nám zase rychle vrať 😀

nanuskal
26. aug 2010

@baru7 Baruška naša, prajem ti krásnu dovolenku a nech rozlúčka s drahým je poriadne sladká 😵 😵 😵
Aj ty nám budeš chýbať. Paaaaaaaa

babe19
autor
26. aug 2010

baru az o 5.000? to je ale vela. tretina mojej biednej vyplaty. strasné niečo ☹
ozaj neviete mi poradit,kedy si mozem "dovolit" ze nechcem mat nočné sluzby? ani do jednej noci, kedy mam na to narok?

petap1
26. aug 2010

babe: Myslím, že pokud je práce "nevyhovující" s těhotenstvím, můžeš jít na nemocenskou. Jinak jestli ti musí zaměstnavatel přizpůsobit práci, tak to nevím 😨

babe19
autor
26. aug 2010

petap1 nechcem sa dat vypísat,to by som prisla o polovicu vyplaty a to radsej nie. ja len tie nočné smeny nechcem robit. ani v zakonniku prace nic také nie je? och joj.musim sa poobzerat. my sedíme pri pocitaci osem hodin. takze nie je to az také namáhavé.ale v noci sa má spinkat 🙂

nanuskal
26. aug 2010

@babe19 Neviem ti poradiť v tomto babe, som síce učtovníčka ale v personálnych veciach sa moc nevyznám. A nemáte tam nejakú mzdovú alebo personálnu tetu? Žeby si sa jej tak potichučky spýtala? 😉

petap1
26. aug 2010

babe: JJ to je blbé, penízky pak chybí a co doma, viď 😉 Tak to nevím...co poslat někam dotaz...na nějaké www. stránky ?

nanuskal
26. aug 2010

@babe19 Tak som sa trošku hrabala a našla som toto, prečítaj si túto debatu:
http://www.profesia.sk/forum-prace/na-co-mate-n...

Ak som to dobre pochopila, zamestnávateľ by ťa mal preradiť na dennú prácu alebo na iný druh práce a ak by tá práca náhodou bola menej platená, mal by ti byť vyplácaný vyrovnávací doplatok. A ak ti nevie dať žiadnu prácu, tak by ti mal dať pracovné voľno s náhradou.

Skús sa na to mrknúť a spýtaj sa na to aj na personálnom, tam by k tomu mali vedieť viac. 😉

baru7
26. aug 2010

@babe19 Požádá-li těhotná zaměstnankyně pracující v noci o zařazení na denní práci, je zaměstnavatel povinen její žádosti vyhovět (§ 239 českého zákoníku práce) - nevím, zda to máte na Slovensku stejně, ale podle mě ano...pokud o to požádáš, tak je povinen tě převést. A noční doba je doba mezi 22.00 a 6.00. já už fičím, kdybys něco potřebovala, kouknu sem ještě večer doma🙂 papa

baru7
26. aug 2010

@babe19 jo, a pokud bys při nové práci, na kterou tě převede, dosahovala nižšího výdělku, tak je zaměstnavatel povine ti rozdíl doplatit...ale říkám to je český zákon, ale myslím, že to máte úplně stejně🙂

baru7
26. aug 2010

@nanuskal nanu, ty mi fušuješ do řemesla.... 😀 😀

nanuskal
26. aug 2010

@baru7 😀 😀 😀 nie nie, neboj...ja zákonníky nejako moc nemusím 😝 ale aj tie patria k mojej práci...bohužiaľ 😀
Ale aspoň vidíme, že sme sa zhodli 😉

baru7
26. aug 2010

@nanuskal chichi...aspoň víme, že to máte v SR stejně...jo a babe, požádat si o to můžeš hned, nemusíš čekat na nějaký konkrétní týden. A pak taky ještě existuje katalog prací, které jsou těhotným zakázané, případně může tvůj lékař napsat, že konkrétní práce je pro tebe nevhodná...a na zákaldě toho všeho tě zaměstnavatel také musí převést..
jo, holky...pracko je moje specializace🙂 tak papa 😉

nanuskal
26. aug 2010

@baru7 Super, to sme ani nevedeli 😉 Už vieme kam na rady 😀
Takže@babe19 pekne si zober tehu knižočku a bežkaj na personálne 😉

vecernice
26. aug 2010

@baru7 poradne si to uzij!!!!!!!!!!!

nanuskal
27. aug 2010

Bré ránečko 🙂 ozýva sa vám malý číňanko 😀 moje oči majú asi tak 2-3 mm 😀

petap1
27. aug 2010

Dobré ranko,

jak to, jak to ?? 😕

nanuskal
27. aug 2010

@petap1 Ja posledné 2 dni nejako čudne spím, ráno sa zobudím dvakrát tak unavená ako keď som si išla ľahnúť a dnes je to už kritické 🙄 Idem si uvariť druhú kávu... 😔

vecernice
27. aug 2010

@nanuskal nanu jak chodim spat v deset, a rano jsem stejne nepouzitelna. ale ja to svadim na ty leky 😀

nanuskal
27. aug 2010

@vecernice Len ja neviem na koho-čo to mám zvaliť 😀 Tiež chodím spať najneskôr o 22:00, ale väčšinou je to tak aj 21:30 a menej 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre