Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

nanuskal
17. mar 2011

@vecernice Hej, cez víkendík sme boli spolu 😉
už som to skúšala zadať a nič ☹ tak neviem....aaaale kašlem na to, viem si ju určiť už aj sama 😀
Len ma dosť prekvapila tá OVU, lebo som nemala žiaden hlien...aspon som žiaden nepostrehla... 😅

vecernice
17. mar 2011

@nanuskal asi bys musela zadat so a nedeli 😉 ale co, halvne ze vime, ze byla a docela dobre nacasovana 🙂

nanuskal
17. mar 2011

@vecernice musela som dať aj pia, so, nedeľu....a hodilo mi to...ale iba prerušovanú, lebo tam nemám hlien zadaný...
Načasovaná dobre, len ja som teraz už pesimista 😖 takže neočakávam nič ..

vecernice
17. mar 2011

@nanuskal ja vim kocko, ale porad je tu sance, samozrejme zadna jistota 🙂 ale s vasim casovanim a moznostmi planovani, to vyslo dobre 🙂

nanuskal
17. mar 2011

@vecernice Je to priam unikát 😀 😀 😀 že???

vecernice
17. mar 2011

@nanuskal jako jednou v roce na vanoce 😀 😀 😀

nanuskal
17. mar 2011

@vecernice Presne tak 😀 😀 😀 si to vystihla 😀 😀 😀

skvele
17. mar 2011

Ahojte snazilky, chcem pridat svoju skusenost s testami. Dost ma to prekvapilo, tak sa s tym chcem podelit. Ja mavam MS okolo 35 DC, dva razy do roka vystrelí aj vyššie. A dost ma prekvapilo to, ze ovulaciu mavam okolo 28 az 30 dna cyklu. Takze mile snazilky aj toto je mozne a dufam, ze ked som si to tak poriadne vytestovala, ze to uz aj vyjde. 🙂

nanuskal
18. mar 2011

@skvele Ahojky....mávam tiež dlhé cykly...nie vždy ale viac ako menej 🙂 tiež okolo 35-38dní a OVU mávam okolo 21-23DC.
Ak to tebe vychádza takto, tak máš veľmi krátku LF, myslím, že to nie je dobre...A neskúšala si si tú OVU potvrdiť aj meraním BT?

petap1
18. mar 2011

dobré ranko 🙂

vecernice: Super, to jsi se hezky prospala 🙂 Já dnes neměla moc dobrou noc...sužuje mě alergie a nějak jsem byla pořád vzhůru ☹ Ale s tebou se to samozřejmě nedá srovnat. A co ty tvé ruce...sleduje to Dr. ? Vím, že se mě na to Dr. vždy ptá i na diabetologii....že nateklé ruce se musí sledovat snad kvůli tlaku.

nanuskal: Tak ty jsi měla o víkendu OVU, ju ? Tak to bylo tedy jedinečně načasováno 🙂

nanuskal
18. mar 2011

@petap1 Ahoj Peťuš 🙂 nebola cez víkendík ale v pondelok 🙂 ale nesľubujem si od toho nič 😲 Nechávam tomu voľný priebeh...keď sa podarí, budem najšťastnejšia a ak nie, tak budem makať na dome 😀
A aká alergia ťa sužuje??? 😕

vecernice
18. mar 2011

@skvele ahoj, vypada to na prilis kratkou LF, coz znamena, ze i pokud by doslo k oplodneni vajicka, tak se nestihne zahnizdit, a odejde s ms ☹ takze pokud to mas potvrzeny testy, asi bych nabehla k doktorovi. min. delka LF bvy mela byt 10 dni, idealni 12-14.

@petap1 tlak mam ukazkovej, nejakych 117/78. takze to je ok. sestricce jsem to hlasila, ale doktor rekne, ze ja ve svym veku ... holt telu ze uz se hur prizpusobuje. minule mi rekl, ze uz jsem po sezone 😀

@nanuskal zdravy pristup 🙂 treba mimco ceka do noveho .... u nas to taky bylo, ze se uracilo, az kdyz byla i cela zahrada 😉

jinak dnes 3,5 hodky spanku 😀 ale beru to s usmevem 😀 vcera jsem si to vycerpala asi zase na tyden dopredu 😉

skvele
18. mar 2011

@nanuskal
@vecernice
testovala som sa od 10 DC, od 15DC sa mi ciarka zvyraznila, Tych 5 dni bola uplne slaba a potom to trochu stuplo a bolo to skoro stale rovnake. Na 27 DC som si povedala, ze kaslem na to. Takze 28 DC som netestovala. Ale 29 DC sa mi nepozdaval hlien, ktory si stale sledujem, tak som si spravila test a okolo 11:30 som mala tu ciarku velmi silnu. Okolo 18 hod ta ciarka uz bola slabšia ako kontrolna, ale dost silna. Uz to klesalo. Uvidim este dnes, este som netestovala.
Tiez sa mi to zda divne, ale aspon som nasla kedy to mavam. Ak by to bolo ako hovorite, mala by som ist k doktorovi po MS?
Dakujem za odpovede velmi si to cenim. 🙂

skvele
18. mar 2011

este pridavam ze BT si nemeriam, k tomu som este nedospela

nanuskal
18. mar 2011

@vecernice Ty jo, 3,5hodiny???? uffff...z toho pomyslenia som už unavená 🙂 ale vidím, že žížalky ti dodávajú kopec energie 😀 😀
Rituš, môže byť že čakajú na to 🙂 ale až na záhradu fakt nemusia 😀 stačí to bývanie 😀 😀

nanuskal
18. mar 2011

@skvele No ja by som s tým išla...fakt to nie je dobré a ak sa vajíčko uhniezďuje okolo 7-10dní, tak fakt má malú šancu ☹ Ešte by som skúsila na tvojom mieste aj to meranie, pre istotu.... 😉
Inak, nekojíš ešte? lebo niekde som čítala, že aj kojením môže byť spôsobené to, že máš krátku LF, ale touto informáciou som si neni taká istá....

nanuskal
18. mar 2011
skvele
18. mar 2011

@nanuskal spravila som si pred chvilou test, je pozitivny. ciarocka je silnejsia ako kontrolna, ale vcera bola este silnejsia. Pre informaciu nekojim uz dost davno. Ja vyskusam, ci sa tento mesiac zadari, ked som uz tie dni nasla. A ked nie, tak pojdem pozriet doktora po MS. Dufam, no co povedat.

petap1
18. mar 2011

vecernice: Tak hlavně, že je tlak v poho 🙂 Tedy ten tvůj Dr. by mi asi nesedl...to jako já už jsem prakticky mrtvola, jo...u něj je každý po 30 po sezóně ? 😨 😠

nanuskal: Super přístup..moc chválím 🙂 a jak to dopadlo s tou izolací. Dali ji tam když pršelo ?

nanuskal
18. mar 2011

@skvele No skúsiť to treba určite...treba využiť tieto dni určite naplno 🙂 Podľa toho, že si mala pozitívne testy tieto dva dni, tak by mala ovu prísť do cca 24h-48h. 😉 Tak veselo snažilkujte 🙂

@petap1 Nie Peťuš, stojíme s prácou lebo strašne veľa napršalo a stále prší...snáď cez víkend pri najhoršom v pondelok..

skvele
18. mar 2011

@nanuskal nebojsa snazilkujeme, huraa do roboty 🙂

nanuskal
18. mar 2011

@skvele Keby každá robota bola taká príjemná, čooo?? 😀 😀 😀

vecernice
18. mar 2011

@skvele uvidis, jak bude ted dlouha LF, pokud zase kratka, zaslůa bych k doktorovi, kazdy ma jiny pristup a ne kazdy to chce hned resit ☹ ale na toto staci dodavat telu po ovulaci progesteron, tedy bud utrogestan, duphaston nebo proveru. ten ji prodlouzi a pomaha uhnuiizdovani 🙂

@petap1 clovek se nesmi dat 😀 z medicinskeho pohledu je idealni mit dite okolo 25, tak to uz fakt jaksi presluhuju 😀 ale cert to vem 😀

@nanuskal no na utery jserm spala dve hodky, takze dneska pohodicka 🙂 aspon uz mam skoro zadni dil svetru 😀

nanuskal
18. mar 2011

@vecernice Ty si jaká pracovitá včelička 😀 To mne sa dnes teda nič nechce... ☹

skvele
18. mar 2011

@vecernice no u doktora som bola, ale nerobi, az v utorok, alebo druhy v pondelok. to je uz asi neskoro vsak? mi to nedalo, tak som tam isla a nic ...

vecernice
22. mar 2011

@skvele ahoj, promin. no po ovu doktor maximalne uvidi, jak je narostla sliznice. ale byt tebou pockam, jak tento cyklus vyjde, treba uz to nebude treba resit 😀 a kdyz by ne, a lF byla porad kratka, tak hend po ms k doktorovi, at s tim neco dela.

holky, tvrdne mi od patku bricho, tak 20 do dne (vcetne mych bezesnych noci), coz je nad limit. takze vecer se jdu podivat do nemocnice, a mozna si me tam zas nejaky den nechaji .... ach jo 😲 jen nevim, co tam s tou nespavosti, kdyz by nas bylo na pokoji vic 😀
@nanuskal mrkla jsem na grafik, uz 8DPO 🙂 jeste par dni vydrzet a kez by!!!!!!

terez27
22. mar 2011

ahoj, máte prosím někdo zkušenost s tím, že by se i 14. DC nic neukázalo?mám první cyklus bez antiko, poprvé jsem testovala a bojím se, že budu bez ovulace

nanuskal
22. mar 2011

@vecernice Ahoj Rituší...no už je to 8DPO...to je...už začínam byť netrpezlivá aj keď nechcem....
Mám chuť ísť už do lekárne 😀 😀 ale je to ešte zbytočné...
To mi je ľúto, že ti tak začalo tvrdnúť bruško ☹ Je dosť možné, že si ťa tam nechajú...a možno nie...uvidíte...
Možno ti dajú iba viacej magnézia užívať...moja kamarátka užívala celé tehotenstvo magnézium 🙂 inak, teraz má veľmi kľudné dieťa 😀 😀 😀 asi to magnézko zabralo a trvá stále 😀 😀
Neboj ale, všetko bude v OKa 😉

@terez27 Ahojky, no určite ešte nezúfaj...ja mávam občas až na 23DC ovuláciu 😉 A predtým ako si začala brať antikoncepciu si mala pravidelnú MS? Aké dlhé cykly si mala?
Ono by bolo asi najlepšie, kedy si si začala merať BT, aspoň 2-3cykly aby si vedela ako to s tvojim telom je 😉

vecernice
22. mar 2011

@terez27 no na 14DC bych nepanikarila, telo se musi trochu vzpamatovat, takze vydrzet. a hlavni je, pokud cyklus naskoci, ale nikdy nemusi byt 28 denni, vetsinou byva treba o par dni delsi.

@nanuskal no pro klid duse tam sjedeme, i kdybych tam mela par dni lezet, tak to se neda nic delat. hlavne at vim, ze je vse ok, treba mam jen drazdivou delohu 😉

nanuskal
22. mar 2011

@vecernice Jasné, určite...za to nič nedáš... 😉 Dúfam, že ti dajú iba magnézka a to nich sa ti to zlepší 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre