Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

baru7
26. júl 2010

@petap1 Díky, díky 🙂 budu pokračovat a snad se ukáže, potvůrka jedna 😉

nanuskal
26. júl 2010

@baru7 mne už potom na štvrtý deň neukázal nič....tak neviem, či to bolo pitím viacej tekutín...ktovie....a možno som ani ovulku nemala...aj to môže byť.... Ale jasné, treba si urobiť poriadok a spoznať svoje telo 🙂
Podľa mňa, ms začína regulérne od začatia krvácania...tiež som to nevedela, ale myslím, že som to niekde čítala, že sa to má počítať až odvtedy....

Budem držať palčeky ;)

vecernice
26. júl 2010

@baru7 ahoj baru. jak pise petap druha slabsi je negativni, navic ani nic neznamena. nekdo muze mit testy tak, ze nejdriv jedna, pak druha slaba, ta sili, pak je test pozitivni, pak zas jedna, ale neni to pravdidlem. ja treba mivala i takovou sbirku "duchu" kdy druha byla vice ci mena slabsi nez kontrolni asi 10 dni po sobe, nez byl test pozitivni.
navic spineni ci krvaceni pred ms neni uplne dobre, vypada to na nedostatek progesteronu ... 😲

@nanuskal ty jo holka, ty tak zaris, ze ta zar dolitne az sem ke me 😉

vecernice
26. júl 2010

@baru7 na potvrzeni ovu je nejelpsi mereni bazalni teploty, ta to potvrdi zeptne, ale potvrdi 😉

jinak ja mela nejakou smutnou tento vikend, nejak jsem si uvedomovala, jak uz jsem byli daleko .... no a pak se stavili sousede, a sousedka je tehotna, termin ma jen deset dni po "mem" ☹ tak to mi dodalo ☹ ale dnes uz je trochu lip 😉 jen kdybych tusila, kdy se ohlasi ta porevizni potvora ... 😠

baru7
26. júl 2010

@vecernice děkuju 🙂 budu stále testovat. Progesteron je OK. U mě to má jiný důvod, který je úplně banální, takže v tom to není. Naštěstí... 😉 jinak by to bylo blbé..Tak já budu dále testovat. A budu ráda, pokud mi některá napíšete nějaký spolehlivý test, se kterým máte dobré zkušenosti, ale to je asi taky individuální.

vecernice
26. júl 2010

@baru7 treba ten v nazvu nasi diskuze 😀 s tim jsem mela dobrou zkusenost (sice mi ukazal spoustu slabsich carek), ale kdyz byl pozitivni tak ovu opravdu probehla 😉
a jak dlouhy mas cykly a kolikaty si den cyklu?

nanuskal
26. júl 2010

@vecernice: ahoj zlatúšik, nebuď smutná.....ja som ti sľúbila, že sa ozvem dnes veselá 😀 tak som to dodržala...
a posielam aj tebe z tej veselosti a šťastia 😉
Ono je to pravda, že to človeku nedá, keď vidí a počuje o nejakých tehulkách...mne zase nedalo v Dresdene nehodnotiť niektoré nezodpovedné mamičky 😠 ktoré pri 13°C obliekli bábätkám krátke nohavice.... 😠
To mňa vie tiež naštvrať...

baru7
26. júl 2010

@vecernice OK. Zkusím ho příští měsíc. Cyklus mám dlouhý 28 dní a dnes jsem 14.DC, pokud to počítám od začátku regulérního krvácení, jinak 17.DC. Já právě potřebuju spíše zjistit, kdy chodí OVU. Myslím, že jí mám, protože mi to i říkala doktorka podle ultrazvuku, jen potřebuju vědět aspoň zhruba kdy. To víš, já jsem ještě taková snažilka začátečnice, tak to nemám moc zmáklé 😉 😅

vecernice
26. júl 2010

@baru7 pri 28 dnovom cyklu muze byt od 12 do 16 dne. tak zkus jeste testnout, a uvidis 🙂

@nanuskal vsak si mi taky hned po ranu naladu zlepsila 🙂

baru7
26. júl 2010

@vecernice jojo..ještě vyzkouším a uvidíme. Jinak moc děkuji za rady 🙂 a přeju fajn den 🙂

nanuskal
26. júl 2010

@baru7: nič si z toho nerob, ja tiež ešte veľa vecí neviem a nerozumiem 😅 ale úplne chápem, čo tým chceš povedať...ja som si kúpila ovu testy presne z toho istého dôvodu, len ja mám plus k tomu nepravidelný cyklus....
Ale robenie testov ma trochu znervozňovalo a tým som znervozňovala aj ja manžela.... 😔 tak som to nechala teraz na náhodu...ak sa nám nebude dariť do jesene, tak skočím k doktorke, či je so mnou všetko oka a basta 🙂

baru7
26. júl 2010

@nanuskal tak držím pěsti, aby se zadařilo 🙂 taky bych to ráda nechala náhodě, ale to by se nemuselo zadařit nikdy. S pracovním vytížením mého přítele to holt musíme trochu naplánovat, abychom se trefili do plodných dní 😀 😀 😀 z testů naštestí zatím nervózní není, naopak mu to přijde vtipné a ptá se pokaždé, jestli už se má pořádně snažit 😀 😀 no jenže teď bude mít šílený pracovní týden, takže i kdyby OVU přišla, tak se doma nepotkáme. Ale ještě je tady šance dneska večer 😝 😉

nanuskal
26. júl 2010

@baru7 ja mám zase manžela v zahraničí....takže trafiť sa do tých dní...tiež je niekedy problém....ale približne viem, keby mám mať ovu, takže tak 😎 a aj to cítim...neviem úplne presný deň ale + - 2 dni....
Ja som stresovala z tých testov, lebo keď sa aj chcel môj manžel snažiť, tak som ho stopla, že čiarka ešte nie je dosť silná, že musí vydržať a tak...nebolo to pre mňa oka....aj keď som teraz zvedavá, že by som si najradšej ten test kúpila, ale nekúpim 😀 takto si budeme užívať jeden druhého a uvidíme 😀

nanuskal
26. júl 2010

@vecernice: som rada, že som ti zlepšila náladičku aspoň trošku 😉 dúfam, že ti aj zostane po celý tento upršaný deň 😉

baru7
26. júl 2010

@nanuskal tak to máte ještě horší s tím zahraničím...zase se pak na sebe pořádně tešíte 😉 jinak je to stejně nakonec na přírodě, i když víš, kdy máš OVU. Mám kamarádku, která otěhotněla v den, kdy už si myslela, že to absolutně není možné, protože měli styk dlouho před OVU a byla si jistá, že spermie nemůžou tak dlouho přežít...jenže...příroda je mocná čarodějka 😉

vecernice
26. júl 2010

@nanuskal u nas je slunicko 😀

baru7
26. júl 2010

@vecernice pošli nám taky trochu sluníčka 🙂

nanuskal
26. júl 2010

@baru7 presne tak...je to aj tak všetko na prírode kedy sa to stane....Moja kamarátka otehotnela 5 dní pred ms....kto by to bol povedal, že bude vtedy ovu :D doktor sa iba čudoval a nechápal :D

@vecernice: doteraz som sa strašne sťažovala na to teplo ale táto zima, čo tu máme je horšiaaaaaa....slniečko + nejakých 25°C by bolo ideálna kombinácia.. 🙂

baru7
26. júl 2010

@nanuskal jééé..teď jsem si teprve všimla té tvé první reakce na mě....s tím vyšším přísunem tekutin by to mohlo něco mít. Já totiž docela dost piju pořád, natož ty dny, když bylo to šílené vedro 😉 a pokud je 1.DC až 1. den regulérního krvácení, tak máme tento měsíc ještě šanci 🙂

petap1
26. júl 2010

vecernice: nesmutni..však my se dočkáme 🙂 Kolikátý Dc jsi ? Až budeš 30DC tak si skoč na pigárko a ona dorazí..uvidíš 🙂

Jinak u mě začínají pobolívat prsa..MS očekávám zítra večer či ve středu ráno...tak uvidíme zda bude přesná 😀

vecernice
26. júl 2010

holky ja vam posilam spoustu paprsku 🙂
u nas bylo hnusne o vikendu, ted kdyz je clvoek v praci, tak venku jasno. sice zadne vedro, ale aspon slunicko. ale ve ctvrtek jedeme na vodu, tak se trochu oteplit musi, jinak si to neumim rpedstavit 😲

vecernice
26. júl 2010

@petap1 ja jsem 35DC ☹ ale pry prvni dorazi 4-6 tydnu po zakroku, tak ma teoreticky jeste cas. jen jsem myslela, ze nejdriv odhalim ovu, apodle toho budu vedet, kdy ji cekat ....

vecernice
26. júl 2010

holky, ja jsem rada, ze vas tu mam 🙂

baru7
26. júl 2010

@vecernice to vedro v minulém týdnu bylo šílené, nemám v práci klimu a sedím pod střechou, takže ochlazení je fajn...jen by nemuselo pršet...jinak vydrž. Kamarádka po revizi dostala MS až téměř po dvou měsících...určitě dorazí a zase bude vše fungovat, jak má 😉

A vodu si užij..to bude super relax🙂 taky jsem měla tento týden jet, ale vlezla mi do toho ještě jedna dovolená, a to už by mi nestačilo volno. Kam jedete?

petap1
26. júl 2010

vecernice: Aha, jj je pravda, že říkají 4-6 týdnů, ale člověk je netrpělivý, viď, ale ona přijde musí musí musí..my ji tu vyvoláme 😀
My jsme taky rádi, že tě tu máme 😀

petap1
26. júl 2010

baru7..bez klimi a pod střechou 😝 😝 Tedy klobouk dolů, že jsi to přežila 😉

vecernice
26. júl 2010

jedeme Vltavu, z Vysaku do Borsova, tak snad ms nedorazi zrovna tam. jinak budu jako hacek velet rychle ke brehu a do sudu 😀
no uvidime, naivne jsem doufala, ze i pri prvni porevizni bude ms, ale ted radsi at dorazi. uz dnes i mam pocit, ze to bricho je citit, jako by se mela dostavit. tak snad jo 🙂

nanuskal
26. júl 2010

@baru7: je to tam aj na tom teste písané, že by sa nemalo konzumovať vela tekutín, aby nebol veľmi zriedený moč... 😉
Inak obdiv, že si teplo fakt vydržala....neviem si to ani predstaviť....hoci mne tu mrzli nohy z tej klimatizácie a vonku bolo 35...tiež nič moc....

@petap1 : začneme si hovoriť vyvolávačky ms.... začneme vami dvomi a keď príde....potom začneme vyvolávať, aby neprišla...nám všetkým 😀 😀 😀 😀

vecernice : ja som tiež rada, že som vás tu stretla a som tu s vami babulky moje 😉
A neboj, ona príde, ako hovorila petap, vyvoláme ju a potom už bude všetko super 😉

baru7
26. júl 2010

@petap1 no taky už jsem z toho měla skoro halucinace 😎 chodila jsem aspoň brzy domů, tak to teď musím nadpracocat..zlatá pružná pracovní doba 🙂 tak jsem ten týden pila jak duha ,takže možná byl ten test ovlivněn i tímto 🙂

@vecernice taky jsme měli jet Vltavu, jen nevím přesně, který úsek...plán trasy řešili chlapi. Ty jo..MS na vodě by asi nebyla ideální, ale zase když na ni tak čekáš, tak i tohle zvládneš 🙂

vecernice
26. júl 2010

no mam objednany manstruacni kalisek, tak ten pojede se mnou 😀 jen ho zatim neumim pouzivat 😀
a teda MS po dovu mesicich po revizi? to by bylo jeste 3 tydny cekani ☹ no za dva tydny pokud nic tak naklusu k doktorovi, at se jukne, jak to se mnou vypada 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre