Nepravidelný cyklus po kyrete a šanca otehotnieť

tinka308
21. mar 2019

Ahojte dievcata, mam treti mesiac od kyretu a zatial som 2.dostala menzes po 42 dnoch a teraz ocakavam treti. chcem sa uz pokusat o dieta ale ani neviem kedy ovulujem. mate a tym niektora skusenosti? podarilo sa vam otehotniet aj napriek takemu cyklu? ci upravil sa?
dakujem

speci_rodinka
21. mar 2019

@tinka308 zienka pozri si Fohow zenske tampony na nete, mame s nimi celmi dobre skusenosti a dokonca uz u aj babatka i ked bolo povedane-neplodnost🙂 vela stastia

beky1813
21. mar 2019

@speci_rodinka robis si reklamu?

speci_rodinka
21. mar 2019

@beky1813 nie🙂 nerobim s tYm🙂 ale pomohlo mi to s mojimi tazkostami... neposlala som link na svoj obchod🙂 ak si si bevsimla skontroluj🙂
je mnoho mamiciek co siaha a navstevuje doktorov a pritom to ide aj inak a nevedia o tom. ja som mala vazne problemy teraz som happy3)

beky1813
21. mar 2019

@speci_rodinka jasne, vobec to neznie ako reklama 😃

kvecinka321
21. mar 2019

@tinka308 ja som mala veľmi rozhádzaný cyklus keď som potratila v 23tt.. ale tak že jeden mesiac 14dni druhý 40.. a tak rôzne.. keď som sa dala dokopy psychicky tak som začala si merať bazalnu teplotu a robiť ovulačné testy zistil som že ani nemám ovulaciu.. doktor mi dal clostil na ovulaciu, bola som na folikulometrii potvrdil mi dve vajíčka napriek snahe sa nepodarilo.. užívala som aj inofolic ani ten nezabral.. skúsila som najmä kvôli mojej imunite materskú kasicku čerstvú (skús si o tom prečítať na nete).. na druhý cyklus som mala pozitívny ovulacny test konečne a bez liekov a podarilo sa mi otehotnieť 🙂 teraz som v 22tt
Napriek dlhým cyklom skús si merať teplotu a aj tie ovulacne testy a podľa toho budeš vedieť či máš vôbec ovulaciu ak áno tak kedy aby ste sa mohli snažiť.. ak nie skús niečo na podporu.. či už sa rozhodneš niečo prírodné alebo lieky od doktora je na tebe.. držím palce..

speci_rodinka
21. mar 2019

@beky1813 ok mysli si co chces i tak budes mat pravdu lebo mas svoju pravdu a nik ti ju nevyvrati aj keďby bola celkom mylna🙂

speci_rodinka
21. mar 2019

@beky1813 alebo sa mylim ja a ty mas pravdu robim im reklamu tak ako robia vsetky maminky naokolo ktore radia aku mast olej ci sirup pouzit:D 🙂 pekny dnik

tinka308
autor
21. mar 2019

@kvecinka321 dakujem, tak myslis ze mam pockat na menzes a potom ist k lekarovi? aby zistil ci ovulujem? uz som sa tak tesila ze budeme moct skusat a opat dalsi problem. dakujem za radu.

kvecinka321
21. mar 2019

@tinka308 tak môžeš vyskúšať čo ti povie ale na spravidelnenie cyklu ti môže dať jedine antikoncepciu čo je nežiadúce.. ja by som počkal s tým že doma by som si zistila či ovulaciu mám vieš aj v dlhom cykle môžeš ovulovať nie je to automatické že nemáš ovulku.. skús si to najskôr sledovať a môžte sa pritom aj snažiť pokojne a keď budeš vidieť naozaj najlepšie z teploty zistíš ako si na tom a s tým zistením následne by som išla k doktorovi a on ži už skôr povie či ešte máte byt trpezlivý alebo skúsi ti on odsledovať ovulaciu na folikulometrii a ak tam zisti že nič sa nedeje, dá ti niečo na podporu..

tinka308
autor
21. mar 2019

@kvecinka321 jasne dakujem za vysvetlenie, takze to co tebe dali bola antikoncepcia? dala si mi nadej ze sa to da pomerne rychlo riesit. a dokonca si uz aj opat tehotna..to gratulujem

kvecinka321
21. mar 2019

@tinka308 no keď som prišla za doktorom s grafmi že nemám ovulaciu a cyklus mi skáče, mi dal možnosť že či chcem upraviť cyklus antikocepciou a teda by som neotehotnela alebo mi skúsi vyvolať ovulaciu liekmi.. to je ten clostilbegyt čo som mala jeden cyklus ale mala som z neho veľké bolesti tak som sa rozhodla nepokračovať, užívať sa môže tri cykly za sebou ale ja som len jeden cyklus brala.. určite aj Vám sa podarí čoskoro.. je to bolestivé čo si prežila.. nechajte si priestor a neuponáhľala sa psychika veľmi veľa robí a nájsť kompromis medzi sledovaním cyklu a snažením sa v pohode psychicky je veľmi ťažké.. my sme prišli o dcérku v novembri, v apríli sme sa začali snažiť dlho som to nevedela spravovať, k lekárovi som išla v auguste s tým že nemám ovu a ten cyklus som mala aj tie lieky a potom som začala užívať tu materskú kašičku a v novembri 1.11. Som mala ovulaciu. Na manželove meniny 11.11. Som si robila test lebo som mala brat atb. A už mi vyšla slabá čiarka.. určite sa Vám podarí čoskoro treba byt trpezlivý niekedy to chce svoj čas aby sa dalo dokopy aj telo je to šok keď je tehotné potom nie je.. a musí byt pripravené plne sily aby mohlo tomu novému maličkemu stvoreniu dať všetko čo potrebuje.. mne napríklad zistili intolerancie za ten čas čo sa nám nedarilo, začala som zdravšie žiť stravovať sa aby som mala čo ponúknuť keď sa podarí a hlavne aby som ponúkla malickemu to najlepšie čo môžem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre