Neviem otehotnieť

emi_emi159
13. feb 2019

Ahojte, chcem sa vas spýtať či môžem otehotnieť ak nemám menštruáciu ? Mám 23 rokov , s priateľom sa už viac ako rok snažíme ale nič . Menštruáciu mám asi 2krat do roka. Už dlhodobo to mám takto asi aj 5-6 rokov a nič nepomohlo proste som ten typ ženy čo nemá menštruáciu len 1-2 krát do roka. Pred týždňom mi dal gynekológ INOFOLIC beriem ho dva krát denne je to aj na úpravu cyklu aj na otehotnenie. Myslite,že pomôže ak mne otehotnieť inofolic aj keď nemám menštruáciu ? Píšem sem hlavne kvôli tomu inofolicu aby som vedela či vam pomohol možno v podobnej situácii. Dakujem :(

lennaa
14. feb 2019

V prvom rade si myslim, ze ti pomoze spustit menzes, len je potrebne ho brat pravidelne. Kamoska to tak mala. Tiez nemala vobec dni, len raz za cas, raz za uhorsky rok a kupila si hentie vitaminy a menzes sa jej spustil a uz ma pravidelne. Myslim, ze toto je dolezite vyriesit najskor ;)

risoriskoveronka
14. feb 2019

@emi_emi159 mne pomohol femibion 800 jeden krat denne po obede tri mesiace. Pp troch mesiacoch som otrhotnela a tiez sme sa snazili viac ako rok. Ale ja som mala pravidelnu mensttuaciu. Ty to mas zle ked nemas cyklis len 1-2 krat do roka. Daj sa vysetrit treba chodit za lekarmi aby zistili pricinu lebo ak nemas cyklus tak neptehotnies. Drzim palce. Vela stastia prajem aby vam to vyslo. Viem ake to je ked cakate vzdy a stale nivv len nestracaj vieruu ...razbpride den a podari sa len treba konat

danyb
14. feb 2019

nemyslím, že je to tým že si "ten typ ženy" čo nemá menštruáciu...
taký typ ženy neexistuje, vždy je za tým nejaký problém, buď hormóny alebo PCOS (polycystické vaječníky), alebo niečo iné, predpokladám, že nemáš ani ovuláciu ☹
ak u teba neprebieha ovulácia, k otehotneniu nemá ako prísť ☹
určite by som to riešila s lekárom ak chceš otehotnieť a to na začiatok všetkými vyšetreniami, a nie len doplnkovými vitamínami, ktoré zaberajú pri oveľa menších problémoch s otehotnením.. nevravím, že ti Inofolic nepomôže upraviť cyklus ale myslím si, že by to bol skôr zázrak pri takom cykle ako máš ty.. ešte ma napadlo, nemáš problém s váhou? teda či nemáš veľkú podváhu alebo nadváhu, vtedy zvykne takto cyklus haprovať..
v každom prípade odporúčam nájsť iného gynekológa, alebo od tohto žiadať všetky vyšetrenia, ktoré by mohli zistiť príčinu tvojho cyklu..
je možné že sa ti podarí otehotnieť, lebo trafíte zrovna ten cyklus kde by mala prísť MS, ale je to veľmi málo pravdepodobné, nespoliehala by som sa na to..
držím ti silno palčeky, aby sa tvoj problém čo najskôr vyriešil 😘

evinkamaminka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xixiximyxi
14. feb 2019

@emi_emi159 vymen lekara lebo nie je normalne mat 2x do roka cyklus. Treba ho mat cca 11-12 x do roka . Treba merat teplotu bazalnu a robit och testy aby si vedela ci vobec ovulujes. A lekar by ti mal vysetrit hormony

eliska13
14. feb 2019

@emi_emi159 v prvom rade máš niečo s hormónmi preto nemáš menzes buď máš veľa mužských, čo malo estrogenu, niečo so štítnou žľazou....robil Ti vôbec hormonálnu profil, aby vedel čo Ti chyba?

beky1813
14. feb 2019

@evinkamaminka ty co spamujes?

beky1813
14. feb 2019

@emi_emi159 ked nemas menštruáciu, nemas ani ovulaciu, tu vitaminy nepomozu, treba poriadne vyšetrenie

bambulka4444
16. feb 2019

Ja som mala nepravidelnu menstruaciu ani ovulaciu som nemala a tak na gynke mi zobrali krv na hormonalne testi kedze sme sa pomali rok snazili a stale nič nakoniec sme zistili ze mam viac muzskeho hormonu preto mi to tak blaznilo nasadil mi prednison inoflic combi a pila som ktomu este alchemilku a ani neviem ako a otehotnela som dnes som v krasnom 36tt...držim palčeky ze sa vam podari do toho hopsnut 🙂

veva2532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre