Nízka bazálna teplota

14. mar 2021

Ahojte, metiam si BT len prvý mesiac, chcem sa len opýtať či sú v poriadku aj nižšie teploty a či ma niektorá skúsenosť. Pri tak nízkej teplote si ani nie som istá, či ovulacia bola alebo nie....

rosalie1411
14. mar 2021

Máš pekne teploty. Ovulacia bola 3.3.2021 podľa grafu.. 😊

any_soj
14. mar 2021

Ahoj. Vôbec nejde o absolútnu výšku teploty, tú má každá žena inú. Ide o relatívnu - 3 po sebe idúce musia byť vyššie teploty než 6 predchádzajúcich (čiže spolu 9 teplôt) a aspoň jedna z tých troch musí byť o aspoň 0,2°C vyššia než najvyššia z tých šiestich - to potvrdzuje prebehnutu ovulaciu. Čiže podľa tvojho grafu áno prebehla, ale dovolím si tvrdiť, že isto nie 3.3., až neskôr. (Hoci presne na deň sa to nedá určiť, lebo teplotu dvíha progesterón, ktorý sa tvorí žltým telieskom po ovulácií, ale každá žena má trochu inú rýchlosť, ako progesterón nabehne a zvýši teplotu - niektorá to má povedzme že deň pred prvým zvýšením dňom, niekto môže mať ovulaciu v noci a hneď v to ránou to teplotu zvýši, mne až dva dni po ovulácií sa teplota zdvihla.). Ty máš prvý deň zvýšenej teploty 7.3. (stúpa už predtým, ale musí byť vyššia ako 6 predchádzajúcich aby sa to rátalo ako vzostup), čiže ovulácia bola 5. alebo 6. Viac info na lpp.sk 🙂

pondelok01
14. mar 2021

Podla grafu by som povedala, ze ovulacia prebehla, okolo 8.3., ak si das ciaru po x-ovej osi na hodnote 36,4 C, tak jasne vidis dve fazy cyklu - folikularnu s nizsimi teplotami a lutealnu s vyssimi aspon o 0,2 C. Teplota 35,9 C je normalna.

autor
15. mar 2021

@any_soj ďakujem dúfam že tomu raz začnem rozumieť, síce to znie jednoducho,no ja som z toho úplny jeleň. 😀 5x som si to prečítala a aj tak neviem či to chápem na 100%🙈🙈🙈😹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre