Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

libka1
4. aug 2009

ja 31, prve babo par dni po 30 narodeninach, fajcit som prestala v den ked som zistila ze som tehotna s prvym babom 😅 tak to nenechaj dojst az tak daleko 😖 a skonci skor 😉

riana12
4. aug 2009

babky, idem ja teraz na obedik 😉

libka1
4. aug 2009

dobru chut 😉 ja mam polievku zo sebou, prave ohrievam, chcem schudnut, aby som do otehotnenia nesla s mojou 20 kilovou nadvahou, lebo nebudem pri porode vladat vyliezt na porodny stol 😝 😀

leatea
4. aug 2009

jeej..my tu mame nove tvare 🙂
vitajte puma a libka..no hned tu bude viac prispevkov 😀

puma..no fajcenie treba obmedzit cim skor..lebo to na dieta dost vplyva..a ako som sa davnejsie docitala,tak ak nechces ziadne problemy,tak by si 6 rokov pred planovanim mala prestat fajcit 😕

my sa planujeme snazit az koncom dalsieho roka..ale ci to vyjde,je zatial vo hviezdach..a akosi mame ine starosti ako sa nad tym zamyslat 😅 ale naplaste mam vysadene zo zdravotnych dovodov 😖

puma.sue
4. aug 2009

bru chut ria...
libka, prave preto, ze som fajcila vela, tak sa snazim vstupovat si do svedomia a obmedzovat, ako sa da, celkom sa mi dari... len neviem, ci budem schopna definitivne prestat. vcera som napriklad nemala ani jednu, ale dnes idem, s kamoskou do mesta, mame sa stretnut po dlhom case a viem, ze k mojitu padne aj nemalo otravnych trubic (OT)... inak, co sa tyka vahy, je to take dolezite? ci ma zena 10 kil +/- od idealu?

puma.sue
4. aug 2009

lea, ked mam byt uprimna, ani v pate som nedufala, ze stretnem chlapa ako je ten moj. bola som presvedcena, ze budem slobodnou matkou (lebo deti som vzdy chcela) a teda mi bolo vsetko "jedno"... - narazam na to fajcenie. ale chvalabohu som stretla spravny geneticky kod (sice len nedavno, ale uz teraz vieme, ze sme si sudeni...) a snazim sa k planovaniu pristupovat najzodpovednejsie ako viem..
ak by som mala zostat sama (bez chlapa), naplanovala by som si babo na neskor, ale viem, ze teraz si to mozem dovolit. chceme sa zacat snazit v maji... cca...

libka1
4. aug 2009

puma u mna je, kedze som rodila takmer 100 kilova a dala som z toho malo dole, necitim sa tak dobre a navyse si neviem predstavit ze by som otehotnela a pribrala dalsich 20, zataz pre organizmus, a uz som raz do tehu s nadvahou isla, a fakt mi nebolo ako velrybe na suchu moc dobre 😝 a ani gynekologovia nie su z toho happy... navyse poznam pripady kde vyslovene odporucili ze treba schudnut, ze tym mozu byt sposobene problemy s otehotnenim 😔 aj ten moj ked som sa tam prvykrat objavila ze som tehotna, vazila som 84 kg pri vyske 77 cm na mna tak divno kukol, aj ked nic nehovoril 😅 ale mal velavravny pohlad 😉 tak by som radsej do tehu isla s normalnou vahou 😉

puma.sue
4. aug 2009

nooo, ja som na tom podobne, mam 175 a 79 kil... ale ked na mna niekto pozrie, nemaju zrovna pocit, ze som taka tazka... tak neviem. ja sa citim dobre, aj ked, mozno by mi 10 kil neublizilo, len viem, ze uz by som sa tak dobre necitila... dalsia vec, ze mam problem so stitnou zlazou, zdedila som diagnozu po mamke. a chudnutie je pre mna mega problem... stale si vravim, ze pokial sa dobre citim, tak je to OK... (snazim sa klamat telom 😉 )

libka1
4. aug 2009

to mas pravdu, pokial sa citis dobre neriesila by som to... ale ja sa dobre necitim 😔 nejde mi o vizaz, na tu kaslem (teda nie uplne, ale trochu 😀 ) len proste sa necitim v pohode, a to mi vadi a predstava ze by este dalsie kila pribudli ma total desi 😝

puma.sue
4. aug 2009

mne je od zaciatku jasne, ze chuda nikdy nebudem. a tiez sa trochu bojim tehotenstva, ale zase, myslim si, ze pri babatku sa namakam dost a nejak to snad zide... 😉
uvidim, zatial sa nad tym nejak nezamyslam, budem riesit situaciu az ked nastane...

libka1
4. aug 2009

no ja mam malu velmi aktivnu a kila sa vobec nehybu... u mna opacny efekt, cez den sa totiz pri nej moc nenajem a kompenzujem to zial vecer lebo som uz vyhladovena a neviem co by som skor zozra... no ale hlavne ze viem kde robim chybu 😀 len napravne opatrenia sa nejak nedaria 😝 no dobre, ale toto patri do temy chudnutie uz 😉

puma.sue
4. aug 2009

asi hej 😉
libi, ty si tu asi najdlhsie, ako to funguje s touto tabulkou? da sa na nu aspon na 90% spolahnut alebo je to cisto zalozene na statistike? http://tehotenstvo.snadno.eu/kalendar.JPG

leatea
4. aug 2009

puma..no viem,co je to stretnut niekoho tak super..my budeme tri roky spolu a to budeme vyse roka manzelia 😀

pri nadvahe je vela komplikacii pocas tehotenstva..vysoky krvny tlak,cukrovka,problemy so srdcom a tak podobne 😨 aj ked nechapem,ako su potom anglicanky tehotne..ale to bude tym,ze zdravotnictvo za vela nestoji a tehotna je pre nich zaujimava az po 3. mesiaci..dovtedy si rataju,ze mnohe potratia alebo co 😕

puma.sue
4. aug 2009

lea, ako som pisala, nepovazujem sa za tucnu, ale moletnu, to ano 😉 ale necitim sa zle...
celkovo som "velka", nie ze by som len jednu cast tela mala nejaku orastenu tukom. myslim si, ze som celkom symetricka... velky problem je u mna ta stitna, aj to viem, ze moze sposobit problem pri otehotneni... v septembri idem na vysetrenie, tak uvidim, co mi povie lekarka. chcem jej povedat, ze planujem buduci rok otehotniet, ale ako som pisala uz vyssie, je sice fajn, ze planujeme, ale moze to uplne inak skoncit... ☹
mam kopec kamosiek, co sa snazia uz roky a podstupuju rozne vysetrenie a vsetko vyzera ok, citia sa dobre a napriek tomu sa nedari ☹

leatea
4. aug 2009

puma..to som pisala tak vseobecne 🙂

myslim,ze dolezite je pozitivne myslenie..a nahovarat si..ved nam to vyjde hned 😀 😀 😀

puma.sue
4. aug 2009

lea, ked ja som taky realista... so skor pesimistickym pohladom na vec... radsej sa pripravim na najhorsie a ked to vyjde, o to viac sa tesim 😉

libka1
4. aug 2009

lea nie som si ista ci je to tabulka ktoru som kukala ked som cakala malu, ale zda sa mi ze ano. ukazala mi ze budeme mat chlapceka 😉 (pocala som v auguste a mala som 29)
vysledok z nej teda ciastocne sedi, lebo Evka sa niekedy chova ako chalan, ale ma susuru 😀

puma.sue
4. aug 2009

libi, dakujem za vysvetlenie 😉
myslela som si, ze to bude nejaka "kuleha"... ja by som velmi chcela chalana... ale nakoniec, mena mame uz pre oba varianty, takze nam je v podstate jedno, hlavne, aby bolo zdrave 😉

libka1
4. aug 2009

sorry puma, som si zmylila mena... inac ked sa budem riadit tou tabulkou buduci rok chlapcom nejak moc nepraje 😀 a chceli by sme parik, no neviem ci nepockame az na 2011 😉 😀

puma.sue
4. aug 2009

moj chlap tvrdi, ze by sa tesil aj zo stada bab... ma 33 a strasne uz chce babo... tlaci ma do toho, ale povedala som mu, ze najskor byvanie, trochu sa ustalit a potom mozme. kedze sa v blizkej dobe budeme stahovat, tak ta jar mi pride idealna. a 30tku budem mat v auguste na buduci rok, chcela by som mat aspon jednodnove "brucho" 😉 neviem ale ci to vyjde...

libka1
4. aug 2009

my sme sa zobrali v polovici augusta len s 2 svedkami, zhruba v tych dnoch, mozno aj v svadobnu noc sme pocali 😵 zaciatok septembra sme mali taku party svadobnu pre kamaratov a rodinu a v ten den nam testik ukazal tak slabucko druhu ciarku... a o 2 dni tam uz bola jasna hruba ciara...
stihli sme do porodu tiez dat dokopy byt co sme kupili a mala prisla uz do noveho (v piatok mesiaci som kladla s muzom plavajucu podlahu 😅 )... bolo to tak lepsie, neviem si predstavit stres okolo stahovania a prerabania s tak malym babom, musi to byt tazke..., ale zas by som nejak velmi dlho s tym necakala, my stale nemame 1 izbu zariadenu a chystame sa este zasklit balkon, ale to su uz len take drobnosti, nejak nam to neprekaza 😉
ja som tiez chcela holku, tak ma ta tabulka celkom sklamala, ale nakoniec z nej bola princeznicka 😵 ale na muzovi vidim ze by chcel druheho chalana (samozrejme malicku miluje, no ale proste chlap 🙂 ), tak hadam sa mu to splni, a ked nie dame 3 pokus 🙂

leatea
4. aug 2009

no ta tabulka asi nevyjde vsetkym..ale az sa u nas zadari,tak dam vediet..ci spadam do tej 90 alebo do 10 😀

v tejto dobe byt optimistom je dost tazke..ale aspon sa clovek tak nenici..

puma.sue
4. aug 2009

libi, fuha, ty si nejak trufas 😉
ja budem rada, ked budu dve zdrave a aj moj chlap to vidi takto 😉
mame alternativy mien uz na vsetky mozne kombinacie a dost tym zijeme. ale to asi preto, ze tak radi snivame... ved to nie je zakazane, nie? 😉
my sa stahujeme do noveho bytu, byvame zatial kazdy vo svojom (podnajmy), zoznamili sme sa len tento rok, ale do noveho uz pojdeme spolu... Len treba kuchynu zariadit, spotrebice dotrepat a mozme sa stahovat. Bez kuchyne tam nejdem... 😉
Kym sa nejak ustabilizujeme (aj splatky a dozariadovanie a pod.) tak sa na to vrhneme... moja podmienka bola, aby som nemala najvacsie brucho v lete... t.z. ze by som prijala zimno/jarne babatko...
od januara chcem vysadit tabletky, ale len kvoli "ociste" a viem, ze budem trpiet pocas maliarov (maliari v pivnici =moj vyraz pre menzes...) ale MUSIM to kvoli baby spravit...

puma.sue
4. aug 2009

lea, vy chcete kedy spustit snazenie?
a kde v anglicku zijete?
moj chlap mi vcera oznamil, ze mu hrozi robota v britanii... este sme to nepreberali, povedal, ze to je len tak na 50% ale aj tak ma oblial pot... ☹ nevedela by som zit v sychravom Londyne ☹

nelynka
4. aug 2009

aaaahojte

no vitam nove tvaricky...

co mate nove?
dlho som tu nebola, ale nejako vela veci sa deje teraz v mojom okoli, tak je to take onicom setko

leatea
4. aug 2009

no tak my sme mali taku vacsiu svadbu 😅
byvame v zapadnom londyne..ako jun bol paradny...takmer 30 cez den..teraz je to horsie..ale raz je pekne a potom zas prsi alebo poprcha..sa mi zda,ze nie je az tolko dazda..
a mozno sa posnazime na dalsiu jesen-zimu..skor urcite nie..

libka1
4. aug 2009

cim viac deti tym veselsie, ale 3 su asi horna hranica, dalej by som sa umyselne uz nehrnula, jedine ak nahodne 😀 nikdy nehovor nikdy, hlavne nech sa zadari podla planu 😀

riana12
4. aug 2009

no ja uz poctivo spat v robotke, uz som kooopu veci porobila a este budem 😝

puma.sue
4. aug 2009

ja som bola minuly april na 4 dni u kamosa v Londyne pozriet na par dni a vymakli sme perfektne pocasie... ale aj tak sa mi zda, ze sme mali len strasne stastie 🙂
takze vy tiez az buduci rok... nech nam to vsetkym vyjde ako chceme 😉

riana12
4. aug 2009

vy ste tu toho inak nakecali 😕 ale tesim sa, ze mame nove tvare a ze sa to tu opat rozhybalo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre