Otehotnenie mesiac po spontánnom potrate

pupafka321
13. jan 2021

Ahojte maminky.Stala sa mi taká nepríjemná vec.Od mája sa snažíme o bábätko.V novembri sa nám to konečne podarilo avšak 5.12.2020 som začala krvácať.Hneď som utekala na pohotovosť,kde mi zistili ešte aj Covid.Vyšetrili má a povedali že plod sa prestal vyvíjať.Mala som byť v 6tt,no bábo bolo veľkosťou 3tt.Pichli mi injekciu na zastavenie krvácania,no nepomohlo a 6.12. som potratila.Krvácala som ako pri menzese cca 6 dní.Tým že som bola Covid pozitívna,tak kyret mi nerobili.Vraj do toho 8tt sa žena vyčistí sama.Od vtedy mi menzes neprišiel.Koncom decembra má strašne začala pobolievať prsia (bolia ma dodnes) a začala som byť strašne precitlivená.Pripisovala som to menzesu,že sa asi blíži.No stále nič.Tak som si 9.1.2021 spravila tehotenský test,a vyšiel pozitívny.Hneď o dva dni na to som bola u lekára a áno,potvrdil to.Nechápal a povedal,že to je menší zázrak.Som cca v 3tt.Ale netešíme sa predčasne.O 2 týždne kontrola a uvidíme.Máte skúsenosti s niečím takýmto?Ďakujem a som rada,že som sa mohla s Vami podeliť o môj "príbeh".

kristina2015
13. jan 2021

@pupafka321 Už bolo vidieť niečo na sone ? Po potrate sa ti hcg môže ešte držať v tele dosť dlho nechcem strašiť ale je to tak .

pupafka321
autor
13. jan 2021

@kristina2015 áno bolo. 3mm bodka.Doktor vravel,že to vyzerá byť zatiaľ ok.Ale zato tá kontrola o 2 týždne.

kristina2015
13. jan 2021

@pupafka321 Tak to sú dobré správy 🙏čítala som tu strašne veľa tém kde mali ženy ešte aj po kyrete dosť dlhú dobu zvýšené hcg išlo to dosť pomaly dole . Treba veriť že už bude dobre je mi ľúto čím si si prešla .

jerry410
13. jan 2021

@pupafka321 ja som to mala také isté, prvé tehotenstvo v januári, potrat spontánny 7.2, krvácanie asi 19 dní, všetko sa samo vyčistilo....potom mi moja dr povedala že mám počkať jeden cyklus a môžeme sa snažiť znovu...tak som čakala, 4,,5,6,7 týždňov a stále nič nechodilo až mi to bolo divné...tak som si 19.3 urobila tehotenský test...a dnes už mám dvojmesačnu dcérku 😊😊😊 doktorka nechápala, ani ja...proste hneď na prvý ovuláciu od potratu sme to trafili...a celé tehotenstvo bolo absolútne v poriadku. Tak držím palce 🤞

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pupafka321
autor
14. jan 2021

@jana65l jeeej tak super.No uvidíme čo mi doki povie o 2 týždne.Zatiaľ mi kázal brať vitamíny.Bojím sa sklamania ako pred mesiacom.Bohužiaľ mám takú robotu že robím 12ky a aj nočné.No snažím sa nedvíhať ťažké a doma sa viac šetríme ako doteraz.O 2 týždne dám vedieť,ako som dopadla 🙂

pupafka321
autor
14. jan 2021

@jerry410 zo srdca gratulujem 🙂 dúfam to budem môcť napísať a povedať aj ja 🙂

jerry410
14. jan 2021

@pupafka321 ďakujem 😊 pre mňa to bol malý zázrak...verim, že aj u vás bude všetko v poriadku. Držte sa 🤞

miskanathan
14. jan 2021

@pupafka321 ja som otehotnela hned po spontannom potrate v 6tt( hcg v krvi bolo uz potvrdene) ale skoncilo to MA v 10tt....

pupafka321
autor
14. jan 2021

@miskanathan tak to mi je ľúto.A kde bol problém?

andrejocka36
14. jan 2021

@pupafka321 Ja som prišla o bábätko 4.12. 😢 Bola som v 5 týždni. Išlo o prvé tehotenstvo. Doktorka ma poslala na hematológiu a povedala, že dovtedy nemám otehotnieť. Takže musíme čakať až do výsledkov z hematológie. Keby ma tam neposlala, tak sa snažíme opäť.

pupafka321
autor
14. jan 2021

@andrejocka36 mne nikto nič nepovedal.Správali sa ku mne ako k odpadu keďže mi tam zistili Covid.V živote sa už nechcem cítiť ako vtedy.Bolo to strašné.A mrzí ma,že aj ty si prišla o bábo.Povedali ti príčinu? Mne naveľa naveľa povedali,že asi genetická chyba.

andrejocka36
14. jan 2021

@pupafka321 Ach, tak to ma mrzí, to ich správanie. A nie. Chybu mi doktorka nepovedala. Vraj to tak príroda zariadila, že vie, čo robí. A že ma pošle na hematológiu, hoc som prišla o dieťa 1x. Že bežne posielajú po 2 až 3 potratoch. Ona si chce byť istá, aby tam nebol nejaký problém. Takže musíme čakať. Radšej počkám, aby sa to nezopakovalo opäť. To by som už nezvládla 😢 Tebe prajem nech to dotiahneš do úplného konca ☺

idaku
14. jan 2021

@pupafka321 ahoj, ja som mala spontanny potrat cca 7tt, samovycistenie a hned potom sa nam tiez podarilo. Momentálne som 9+2 podla ovu a 10tt podla ms kedze ovu bola asi o tyzden neskor. Zatial všetko v poriadku, klop klop... Akoze mala som jemne zakrvacanie niekedy v 5tt a potom 6tt ale zvysenim davky Duphastonu na 3x denne to prestalo. Tiez sa bojime tesit, ale dufame... Drzim palce 🍀🤗

idaku
14. jan 2021

@pupafka321 ozaj a nasla som studiu ze pitie kavy pred tehu a pocas moze mat vplyv na kvacanie/spinenie v tehu. Ja predtym velka zavislacka od kavy som teda radsej prestala nech si nezvysujem riziko ze by sa mi to krvacanie spustilo.

dejna_
17. jan 2021

@miskanathan a potom ste absolvovali aj nejaké vyšetrenia ? Podarilo sa vám otehotnieť ešte?

mariska1989
17. jan 2021

@pupafka321 prepáč nedá mi to prvom rade predtým tehu nemohli zodpovedať 3 tt keďže v 3 tt cca prebieha ovulácia alebo je žena po ovulácia.v 6 tt sa žena dostatočne vyčistí sama a MŠ príde ako by mala prísť ako obvykle ..po ďalšie keďže si bola 11.1 u dr tak ešte naporuadok nieje nič vidieť .chodí sa cca po 14 dňoch a to je ešte 50/50 či bude vidieť ❤️..takže hlavne kľud a užívaj si ....a nedá sa to povedať za zázrak maternica je ako poorana bola vysoká šanca že ostaneš tehotná .aké neodporúča sa otehotnieť hneď po trebalo počkať aspoň na prvú ms aby sa ti dali počítať alr tebe bude počítať od potratu ...a áno nám skúsenosť ale ja som si počkala na prvý ms ale ja som bola po kyrete a vo vychšom tt podarilo sa samozrejme ale prišla som o to v 6 tt potom som sa liečila a 4 mesiace trvalo kým som mala nádej v šťastí .dôvod prečo 4 lebo po tom spontalnom potrate som ďalší ciklus zas našla ducha ale odišlo to keďže bol problém ktorá moja dr neriešila takže zmena dr samozrejme sme sa stále sťažili a znova to bolo bio potom zápal tak silné ATB a po ňom sme sa snažili šla som na kontrolu či je ešte zápal samozrejme 7 dní po ovu dr videla len z ktorej strany bola ovu .a za 2 a pol týždna už som šla ako tehu teda 6+3 a nebolo vidieť srdiečko a o týždeň už krásne ....prvom rade sa netreba hneď tešiť ono sa to môže zvrtnúť aké držím palce až vydržíte bez komplikácií až do konca

dejna_
17. jan 2021

@mariska1989 ahoj ty si mala vlastne dve deti ..potom dva krát si potratila a potom sa ti podarilo znova otehotnieť bez problémov? Neposlali ťa na žiadne vyšetrenia ?

mariska1989
17. jan 2021

@dejna_ áno 2 bez broblemov bez toho aby som brala lieky na udržanie .jedno bolo v 12 tt a druhé v 6 oby dva som otehotnela hneď na prvý x a ďalšie dva som mala také že fakt len duch a posunulo ms až potom sa mi podarilo ale hneď som brala duphaston .na vyšetrenia žiadnom akurát mi nová dr brala zo spodu na zápal . Názov mi nejde teraz na myseľ 🙈 ten vyšiel že to mám takže aj ja aj manžel sme museli brať silné ATB a ešte mi brala na toxoplazmu ťa mi vyšla už protilátky takže buď u mňa hrala rolu ťa toxoplazma alebo ten zápal ale skôr ten zápal lebo celé tehu boli problemi zo spodu a s bolesťami brúska a aj tvrdnutie .hrozilo že pôrodim skôr no našťastie kľudom a pokojom sme to dotiahli skoro do úplného konca☺️

patrishapat
17. jan 2021

@pupafka321 ahoj, mne sa stalo niečo podobné. V októbri 2012 som otehotnela, plod sa ale prestal vyvíjať v 5tt a 24.12.2012 mi robili kyret. O týždeň po kyrete som otehotnela, k dr som šla keď som bola v 5tt , a dnes je z toho 7 ročný zdravý chlapček ☺️ síce mi po kyrete dr.povedal že aspoň 3 mesiace máme počkať, nepočkali sme 😄

dejna_
19. jan 2021

@mariska1989 ja som pri tomto tehotenstve tie zobrala duphaston aj ascorutin ale nepomohlo..u mňa bude problém asi niekde inde ..zajtra idem na endokrinologiu tak aspoň že mi dali hneď termín 🙏

mariska1989
19. jan 2021

@dejna_ a na hematologii si bola? Poprípade stáva sa aj viac x tiež sa mi neudržalo .ak je zle uhniezdene poprípade niečo zle telo sa to snaží pustiť a ani lieky nezaberú

miskajulo
19. jan 2021

Moja mama so mnou bola tehotná mesiac po spontánnom potrate. A všetko prebehlo v poriadku, len som bola menšia.

dejna_
20. jan 2021

@mariska1989 vieš čo mne gynekologická vybavila hneď v ten deň ako sa jej to nezdalo odbery tak ..vlastne v stredu minulú mi brali krv na hematologiu tak som zvedavá keď tam pôjdem čo mi povie ..bohvie či už budú výsledky nejaké ...neviem mám z toho zmiešané pocity že sa nedozvieme čo mi je ..že mi povedia že som zdravá a potom sa budem.bat aj otehotniet...ono čím viac človek číta prečo sa to môže diať .tým zisťuje že je to všetko také zložité ...😪

mariska1989
20. jan 2021

@dejna_ niekedy to tak je je tu súčasť prírody a nám neostáva len si s tým prejsť ale daj si zistiť či nemáš toxoplazmu poprípade zápal zo spodu. Držím palce 🙏

dejna_
22. jan 2021

@mariska1989 hej to mám v pláne aj keď.neviem prečo moja gynekologická sa tvári ako keby mi stačila hematologia genetika a že až keď tam nenájdeme problém až potom budeme hľadať ďalej ..kokos ale na čo mám čakať ..prečo mi nemôže spraviť všetko čo by to mohlo spôsobiť ...a určite budem trvať na stereo chlamýdiach a mikoplazmy v minulosti som mala stále nejaku mikózu...a čo mi nebude chcieť spraviť ona dám si spraviť cez obvodnú a čo ona nie tak ako samoplatca ... Šak dnes kokos si mám sama hľadať čo všetko s tým.moze súvisieť ..je to milión veci ...🤦..a veľmi vážne uvažujem nad zmenou Gynekologičky ...

lucka1022
23. okt 2021

@pupafka321 prosimta a cístila si sa ako dlho po potrate ,ja som síce po cisteni v nemocnciic ale spinim doteraz raz silnejšia raz slabšie a tiež mám tehu test pozitívny...som za pár dni mesiac po tiež...chystamnsa aj ja k dr

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre