Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

larmimi
24. mar 2010

co tak pocuvam okolo mna, tak vacsinou otehotneli az ked to vzdali...asi je v tom strasna psychika...
takze dufam ze sa ma to nebude tykat tento mesiac by som bola zivym prikladom🙂

vecernice
24. mar 2010

psychika je mrcha, a hodne to ovlivnuje, ac neumim vysvelit, proc 😉
ale muj dr. rika, ze kdybych byla uplne blba, tak uz jsem tehotna 😀 takhle jak si to clovek vsechno studuje a o vsem premysli, tak je to pry tezsi 😀

zabka1003
24. mar 2010

Ahojte..

Eli aj ja som zvedavá, čo ti povie dr, resp. manželovi..

Larmimi a prečo si dávate tento mesiac pauzu?

Ja sa inak tiež chystám budúci mesiac na prehliadku ku gynekologovi, uvidíme čo povie..

A taktiež súhlasím, že je to nespravodlivé..poznám x prípadov, ktorí ani bábo nechceli a majú ho...a tí čo by si ho najviac zaslúžili a dali mu všetko na svete, tak to proste nejde..ale taký je asi svet 😒

drzkosa
24. mar 2010

ahojte, prosim vas viete mi poradit? MS bola od 9,3, snazenie 22.3. cize podla mojich vypoctov plodne dni... Myslite ze je to spravne tvrdenie? Len mavam nepravidelnu MS - 22-26 dni. Dakuem za info

skippy7
24. mar 2010

ahoojtee

no už som doma z prace...

Larmimi,hovor mi o tom niečo...my sme obaja zdravi, ja po vyštreniach+laparka, manžel po spg.....a nie a nie....akože tiež nechapem

Ela...ty nie si z BA ako maš v pase? lebo piše,že čo na to ludia,že male mesto.....inak ja ked vidim, ako muži idu s partnerkami ku gyn., tak mi je to veru trochu divne....

larmimi
24. mar 2010

zabka, akosi ma to chytilo, az moc....chcela som byt tehotna a ostatne veci utekali bokom, a potom mi rozum povedal dost, takto sa zit neda, nech uz je ovu, nech uz je termin mrchy..a tyzdne ubiehaju..povedala som si ze nerada by som mala decembrove dieta, takze tento mesiac to nechame na nahodu...uplnu....

zabka1003
24. mar 2010

Skippy a koľko sa snažíte?

larmimi
24. mar 2010

skippy, to akoby sa telo tomu naschval branilo ked clovek moc chce 😒

zabka1003
24. mar 2010

Larmimi a prečo, ja mám prvú dcérku decembrovú a bolo to super 😉 A chápem ťa..
Ja som si hovorila, že pri druhom už mi to bude jedno, ked to nepôjde, že ved už jedno mám, tak čo.. a tuším to beriem ešte viac vážne a viac na to myslím..asi je to preto, že som už okúsila aké to je byť matkou, tak ma to láka ešte viac prežiť to znova 😅

ela19
24. mar 2010

skippy ja mam v pase okres Bratislava, práve preto, ze som z mensieho ohováračského mesta 😀 😀 by si neverila, co su tu za ludia 🙂
A aj mne bude dneska divne ze ide so mnou manzel 😖

ela19
24. mar 2010

Vecernice, je to vsetko v hlave. Casto si hovorim, keby so bola apon o polovicu sprostejsia, mala by som krajsi zivot.
Vidim to na bratovi on je od malicka flegmatik, prenho cas nehra rolu, nikam sa neponahla, do 15-ky nevedel hodiny, iba digitalky. A teraz ma 27 urobili si s priatelkou dieta - len tak - lebo sa proste rozhodli a vyslo to. A najlepsie je, ze on vobec netusi co su to plodne dni a kedy ich zena ma, on si proim pekne myslel, ze zena otehotnie vzdy, ked on nemá kondom !!!
Mna ide rozhodit z tohto typu ludi 😀 😀 😀

larmimi
24. mar 2010

ela , ja som tiez z maleho mesta a ver tomu ze by mali vacsiu radost z toho, ze nemozes otehotniet ako keby si bola tehotna !
zabka, ja mam tiez 4rocne dieta, a zistila som ze by bolo asi lepsie keby som na materskej ked pojde to prve na zakladku.. 🙂

larmimi
24. mar 2010

ela, vidis on si to myslel a bolo to v ich pripade tak, aj my si to nahovorme...ze juuuj, my nemame ochranu, co ak...
ja som prvy krat otehotnela tak , ze som vysadila tabletky, a bolo to...a ani som sa necudovala, brala som to ze to tak ma byt..aj teraz som si myslela...ale vidis...

ela19
24. mar 2010

Larmi, obavam sa ze sa to nedá. Prisahám, ze by som vyskusala hocico, ale jedno nedokázem, nahovarat si, ze som sprostá, mne to proste nejde, som stratený prípad 😀 😀 😀

govinda
24. mar 2010

drzoska, ak mávaš nepravidelné cykly, ako vieš, že si mala ovulku 22.3? Meriaš BT alebo niečo?

skippy7
24. mar 2010

Zabka...ja som po potrate....predtym sme sa snažili rok a pol, teraz po polročnej prestavke sa snažime 5.cyklus......ale už to nejak nesilim, bude bude,nebude nebude.....
ano...aj moja švagrina,kt. ma 1 dieťa sa ma pytala, že ako sa počitaju plodne dni.... 🙄

govinda
24. mar 2010

drzkosa, prepáč, premenovala som ťa 😀

zabka1003
24. mar 2010

Larmi tak to sme na tom podobne..prvú dcérku sme mali za 3 mesiace..keby to aj tentokrát vyšlo takto isto ...

A fakt sa to nedá nahovoriť..ja aj milujem reči typu "nesmieš na to myslieť"...ale to sa nedá, vždy to človek má podvedome na mysli..a hlavne to radia takí, ako elin brat...(mimochodom môj brat toto isté a na prvýkrát 😀 )

ela19
24. mar 2010

zabka, to fakt? Aspon vidime, ze aki ludia su vsade okolo nas a my tu na diskusii sme tie zufalky, ktoré su prilis mudre aby mali dieta len tak, tolká nespravodlivost 😖

govinda
24. mar 2010

no plne s vami súhlasím. A najviac takých múdrych rečí majú práve kočky, ktoré k mimi prišli ako slepé kura k zrnu. Proste mi minule hovorila kamoška, že to proste jednoducho musí ísť, že ona už má 2 a ani nevie ako. No proste ma to vytáča do nepríčetna. Ono je pravda to, že keď si niečím takým človek neprešiel, tak to nikdy nepochopí. 😒

larmimi
24. mar 2010

zabka 3 mesiace myslis ze ste sa snazili?

ela19
24. mar 2010

skippy, toto sa ta fakt pytala, ja skapem 😀 😀 😀

Baby myslim, ze niekedy mam pocit, ze to nezvladam, mam chut niekoho nakopat a dobre zmlátit, niekoho komu by som mohla prišit toto všetko, niekoho kto by to mohol mat na svedomi, a odskákal by si to, ze sú zeny ktoré chcu NAOZAJ byt mamami, a nemozu a vselijake fetacky a soplacky alebo aj hocake ine zeny, ktore deti vyslovene nechcu.

drzkosa
24. mar 2010

govinda - no ved pocitala som to podla pravidelnej bo neviem ako sa to pocita pri nepravidelnej ☹

zabka1003
24. mar 2010

Ano Larmi, na tretí cyklus som otehotnela 😉

larmimi
24. mar 2010

aha, tak ja som este len druhy...a aj tak to nechapem..

zabka1003
24. mar 2010

Ja som tento mesiac začala merať BT tak som zvedavá, aký bude výsledok 🙂

larmimi
24. mar 2010

ela, ja by som najradsej mala doma sono a sledovala sa 😀 😀 😀
a potom aj male laboratorium na rozbor krvi a urcenie 1ml HCG a to hned 1 DPO !!! 😀 😀

ela19
24. mar 2010

A minule som hovorila manzelovi, ze na TOTO, NIKDY v zivote nezabudem. Na TOTO cele snazenie to trapenie, snivanie, pozeranie na cudzie zeny co su uz tehotne. Na tu tuzbu mat vlastne dieta, na tie pocity zufalstva, ked pride mrcha, potom tu beznadej a dekpu, slzy. A potom zase zdvihnut hlavu a presvedcit sa, ze to musi nejako niekedy vyjst.
Ked uz BUDEM tehotná, a narodí sa nam krásne dieta na TOTO vsetko NIKDY nezabudnem. 😒

govinda
24. mar 2010

drzkosa - no pri nepravidelnej je ťažšie stanoviť ovulku, Najlepšie je merať bazálnu teplotu, prípadne ovu testy. Nemala si bolesti v podbrušku alebo nejaké iné príznaky ovulky?
Pri pravidelnom cykle je ovu cca v strede cyklu, ale pri nepravidelnom to môže byť hocikedy. Ja som posledne mala ovuku 30DC 😀

skippy7
24. mar 2010

Drzkosa...no ja mam asi podobny cyklu ako ty,mne to vychadza, že ovulka je od 8.-11. dna cyklu.....ja keby som sa snažila ako ty pišeš, už by som bola davno po ovulke a by som to prepasla.....ale ty to maš možno inak....najlepšie ked si začneš trošku skorej robit ovulačne testy a uvidiš...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre