Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

martina2001
2. dec 2010

@lubica69 šak tiež volím radšej bazár

meduela
2. dec 2010

@martina2001 Ahoj, tak mne aj hentú radili, ale ja už všeobecne moc neverím lekárom

martina2001
2. dec 2010

@meduela to je chyba lebo vzťah lekára a pacienta je na založený na dôvere

meduela
2. dec 2010

@martina2001 no ono sa už prikláňam skôr k iným metódam. Napríklad mi bolo veľmi zle a zobrali ma do nemocnice a doktorka mi neverila, že mi niečo je....
a sestričky že to som mohla byť aj doma..... a hundrali..
no zaujímavé, že ma tam zobrali.....asi mi až tak dobre nebolo, ale to už bolo pred rokom

martina2001
2. dec 2010

@meduela veríme každý inému, ale aj tak nakoniec skončíš u lekára. Sú diagnózy pri ktorých musíš lekárovi povedať všetky príznaky aj predtým a nebolo to vyčerpanie? alebo nervového pôvodu? lebo tam ti nič vačšinou nezistia

meduela
2. dec 2010

@martina2001 ale nie, mala som bacila, bohužiaľ mi neprišli...ale alternatívna medicína mi ešte pred tou nemocnicou zistila

meduela
2. dec 2010

@martina2001 a ešte prídem a zas niekedy povedia, že prečo som skôr neprišla- raz že keď mám tlak horný 70, že načo som išla do nemocnice a mala som aj vysoký cukor...to je naše slovenské zdravotníctvo, a ten tlak mi skoro ani nemohol namerať, bolo mi na vracanie a na umretie, triasla som sa...., silné hnačky, dehydratácia- stav ostať doma podľa lekárov, mi prišla záchranka dva razy, lebo tak zle mi bolo, na druhý raz si ma už v nemocnici nechali- v noci som prvý raz bola, potom domov a druhý deň ráno som o osmej tam už bola opäť na infúziach - už si ma tam nechalli

meduela
2. dec 2010

@ftinka si tu?

ftinka
2. dec 2010

@meduela ano, teraz som prisla kuknut ci tu ste 🙂 co noveho?

meduela
2. dec 2010

@ftinka no ešte nič, ale treba sa ísť snažť asi 🙂

ftinka
2. dec 2010

@meduela jj, ja som dnes splasila draheho 😀 lebo rano som nasla natahovaci bielok, tak chudak bezal miesto obednajsej prestavky za mnou 😀 😀 tak aspon sranda bola, keby nahodou nic....

ftinka
2. dec 2010

@meduela a ako dlho sa uz snazite?

meduela
2. dec 2010

@ftinka dva mesiace

meduela
2. dec 2010

@ftinka ja zatiaľ nemám naťaovací, ale lepkavý škrobový

ftinka
2. dec 2010

@meduela ale teplota mi k tomu nesedi, este neposkocila... tak uvidime...prvy x si meriam, tak mozno som to aj zle odhladla...

meduela
2. dec 2010

@ftinka aj ja prvý cyklus meriam, ani mne ešte nevyšla, ale snažiť treba do toho zvýšenia, a potom už len čakať, v čase ovulácie je už vraj neskoro na styk...podľa jonáša, treba ešte skôr, keď je plodný hlien

ftinka
2. dec 2010

@meduela ano, presne tak. ze ked ti poskoci teplota, tak ste sa mali snazit den predtym 😀 to je tiez dobre na hlavu... ja som hlavne zvedava, ci tu ovulku vobec zistim. tiez si to znacis na fertility? tam by to malo oznacit asi aj samo...

meduela
2. dec 2010

@ftinka nie, do diára

meduela
2. dec 2010

@ftinka ale neviem ani ako sa to tam značí, akú Máš? ja 36,5

ftinka
2. dec 2010

@meduela 🙂 aj ja som si najprv spravila vlastnu tabulku...
moj graf vyzera takto http://www.fertilityfriend.com/home/3256f0

ftinka
2. dec 2010

@meduela mrkni potom na ten graf, nie je to zlozite 😉 ja uz pomaly pojdem... pa

mariposita
2. dec 2010

Ahojte baby, chcem sa spytat ako znasate ked pride mrcha y zistite ze sa zasa nezadarilo. Ja totiz dost zle, snazime sa cca 7 mesiacov, ja viem ze to asi nie je az tak vela a ani neviem ci mam ist k doktorovi, ci mi nepovie ze mam prist po roku.... Robim si ovulacne testy, snazime sa takmer kazdy den, mam vypocet od Jonasa, ja uz fakt neviem ako je mozne ze stale nic

meduela
2. dec 2010

@mariposita ahoj, ono musíš asi skúsiť merať a pozorovať hlien, veľa ti to napovie,
nebudete to predsa robiť náhodne ale cielene a dočkáte sa výsledku, ovu testy som si nerobila, lebo to je také trochu
komplikované vyhodnotiť či sú obidve čiarky rovnako jasné
asi lacnejšia forma a možno aj viac sa môžeš spoľahnúť na teplotu a hlien, inak už som písala, že darmo podľa
testu ti ukáže ovu a až potom sa snažiť, musíš už pred ovu podľa hlienu sa už začať snažiť

meduela
2. dec 2010

@mariposita a k lekárovi by som išla ako posledná možnosť, ono sa to podar, neboj

meduela
2. dec 2010

@mariposita nemuste sa snažiť každý deň (myslím v neplodných), stačí sa posnažiť v plodných dňoch

mariposita
2. dec 2010

@meduela a s tym hlienom, cez plodne dni je ciry?

lubica69
2. dec 2010

Aha a tu celá strana bezfotkovych zienok Teda okrem Martinky @meduela moja ale ty ak máš takéto zdravotné problémy tak radšej fakt vyhladaj nejakého dokiho a nehadz ich do jedného vreca A kľudne aj ďalej Ja tiež dochádzam za dokim 30km

lenuska20
2. dec 2010

ahojte babulky moje 🙂
@lubica69 to je super, že máš všetky výsledky dobré 🙂
@martina2001 treba kúpiť, aby ste sa s mimim cítili pohodlne 😉
ako ste sa dnes mali?ja som dnes konečne začala s vianočnými darčekmi, ani som nečakala, že mm kúpim poker hned na prvý šup, lebo nikde nemali taký aký som chcela...a zajtra sa chystáme do viedne pravdepodobne, som zvedava aké to tam bude 🙂
vy ostatné baby a nedáte si foto? nech vieme, s kým píšeme 😅

lenuska20
2. dec 2010

@mariposita a podľa mňa je najlepšia metóda ísť rovno k dokimu, a ten ti povie presne, kedy máš plodné dni.

meduela
2. dec 2010

@lubica69 ahoj moja 🙂
mám občas problémy s veľmi nízkym tlakom, mám niekedy len 90 horný a cítim sa dosť blbo, ospalá a tak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre