Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

kitu
8. jan 2010

hm ani mne sa nechce, ale ked by som nemerala tak by som stale bola v tom že mam ovulku a snažili by sme sa zbytočne... tak si ju radšej meram...a aj vdaka tomu sme hned v začiatku prišli na to že som anovulačna a hned sme s tým aj s dokym začali niečo robiť...

janka13ke
8. jan 2010

kitu
u mna nova lekarka predpoklada, ze som ovulacna, kedze som bola dvakrat tehotna...
Uvidim, čo ukáže január. Keď nebudem tehotna, kúpim si ovul. testy....nech mám istotu

josie3331
8. jan 2010

janka- sice malicka fotka, ale vyzeras tam uzasne..... 😉 ale si si musela vytrpiet, je mi to luto....

ja budem mat vo februari 4-rocne vyrocie od operacii, ktore vsetko spustili.....je to smutne, ale zarovenn aj vesela vyrocie, lebo zatial vyzera vsetko ok....

toja
8. jan 2010

ahojte, mozete mi niekto poradit?
zacala som si merat bazalnu teplotu. mam momentalne 21.den cyklu a dnes som mala 36,7 a dva dni dozadu 36,9. ked mam prist MS (mam 26 dnovy cyklus), tak tato poovulacna teplota klesa? a ked klesne, znamena to,ze urcite nie som tehotna?
dakujem za rady

janka13ke
8. jan 2010

to bolo foto po promociach, preto take slavnostne saty a kytica 🙂
😅
keď som bola druhýkraá tehotná, ani mi nenapadlo, že to môže skončiť znova zle...

.a čo sa stalo Tebe?

josie3331
8. jan 2010

som mala rakovinu vajecnika a prave vo februari som mala dve operacie

janka13ke
8. jan 2010

ochhhhh.......a už si v poriadku?
Ako si to prežila? To si ani nechcem predstavovať, čo si zažívala........ ☹

josie3331
8. jan 2010

no podla vysetreni celkom hej, zatial sa to nevratilo....no mala som 17, vek, ktory si kazdy uziva a pre mna to je proste premhany rok, proste o ziadnom uzivani nie je ani rec...ludia na mna neustale zizali, kamarati ani nechceli so mnou moc chodit po vonku, lebo im tie pohlady boli strasne neprijemne..jedna pani dokonca skoro narazila v obchodaku do regalu ako sa na mna stale otacala...
a po zdravotnej stranke...no mam jeden vajecnik, stale dufam, ze funkcny...zivot mi tu chorobu zatial vynahradza...som na vysnivanej skole, prerabame si s priatelom byt, priatel je uzasny, uzasny a este raz uzasny.....tak uvidime, ci aj v tomto nam osud dopraje

janka13ke
8. jan 2010

takže máš 21?
Mala si zlých kamaratov ☹ lebo tí naozajstní by ťa podržali...ale aspoň že máš úžasného priateľa...
že Ti to vynahradil za všetkých....a na skole si na dennom studiu? Ci dialkovom? Vysnivana skola??? 😉
V akom meste byvas?
Ja mám už 31.tak dúfam, že 33 už budem oslavovať s bábätkom 🙂

karscik
8. jan 2010

ahojte holky.aj ja partim medzi tie,ktore sa snazia otehotniet.zatial je to bez uspechu ☹

janka13ke
8. jan 2010

karscik
vitaj medzi nami a nezúfaj..ako dlho sa snažíte?

toja
8. jan 2010

zvysi sa bazalna teplota v tehotenstve? ak este nemam istotu, ze som tehotna a meriavam si bazalnu teplotu, kvoli plodnym dnom, da sa podla zvysenia teploty zistit, ze by som bola tehotna?

janka13ke
8. jan 2010

toja
myslím, že je téma o vítazných grafoch s bazálnou teplotou, skús pozrieť tam, tam je ich neuveriteľne veľa 🙂
Ja si nemeriam BT, tak Ti neporadím :-ä

skippy7
8. jan 2010

Toja, skus sa opytat v teme Grafy BT, tam su na to odborničky....teplota by nemala klesnut,ak si tehotna,drži sa hore, ak začne klesat,tak to znamena,že pride menzes

toja
8. jan 2010

dakujem vam

simasla
8. jan 2010

Ahoj holky - jsem doma z práce a myslela jsem, že nedojedu - to byl děs - mám to skoro 30km a v tom sněhu je to humus.
Toja jak psala skippy, měla by zůstat nahoře - jediné kdy může klesnout je implantační pokles - neboli, když se miminko uhnízďuje, pak by ale měla zase stoupnout.
karscik - jakpak dlouho se snažíte?
janka - krásná fotečka.. jsi kočka a uff.. je mi líto, co tě potkalo
jossie - ty jsi prostě borec... zvládla jsi to a teď už musí být jen dobře - takže miminko určitě brzy bude
kitu - také chci mršku :D a když ne - tak letím příští týden na gyndu - jsem na Dr. zvědavá, co poví na ten můj další anovulák, a jak říkám já - sláva, že existuje měření BT - baví mě, že vím alespoň trošku na čem jsem, zda můžu doufat nebo ne - a když ne, tak se alespoň nemusím stresovat s čekáním na mršku.. tedy pokud to čekání není moc dlouhé

hhalina
8. jan 2010

Ahoj holky 🙂, teda, já pracuji, pak valím, ať si rychle přečtu, co je tu nového, a tady to teda přibývá jak o život....v práci nemůžu k PC - jen na prac.e-mail, tak se fakt těším domů- JSTE UŽ TAKÉ ZÁVISLÉ NA KONÍKOVI???
Anaxamon: fakt krásná tabulka

duratlicka: můj názor na otěhotnění hned po vysazení antikoncepce, dr. i jednou jsem poslochala v rádiu dr.Uzla a říkali, že opravdu žádná očista po HA nemusí být - že jsou to právě nejplodnější 3 měsíce po vysazení HA - samozřejmě je to individuální, tělo je na něco zvyklé a hormony se chvíli ustálují, aby došla ovulka, ale v mnoha případech to vyjde do 3 měsíců.....

fomatik- gratuluji, že vše dobře dopadlo,

VŠEM VĚŘÍM, ŽE TO VYJDE V LEDNU 😉 😉

janka13ke
8. jan 2010

simasla
a ked je žena nachladena, alebo chora? Vtedy je to komplikovane s meranim BT, nie?

skippy7
8. jan 2010

Ahojte,
priznam sa, aj ja som trochu zavisla na konikovi 😅 ....som mala volno 3 tyždne,tak som bola stale pri pc....

Janka13-no, je to blbe pri nachladeni, lebo teplota skače podla choroby,čože je to skreslene....

holky, mne dorazila ovulka,huraaa

josie3331
8. jan 2010

skippy takze vsetci vieme, co budes dnes vecer robit co 😉
simasla to je mile od teba, bodajby to tak bolo, ach jaj....

ja koncim v praci, uz by som mala vysavat aby som stihla skoncit a jeden parik si tu sedi, dufam, ze odide tesne pred zaverecnou a ja nebude stihat a pridem bohviekedy domov..... 😖

janka13ke
8. jan 2010

josie
v ktorom si meste? Prídeme ich vyhnať, haha 😎

emily327
8. jan 2010

duratlicka : ahoj ahoj,tak pozeram,ze si na tom podobne ako ja 🙂 Ja som tiez iba par tyzdnov po vysadeni HAK a v pohode konzultovala som to s mojou lekarkou a povedala,ze kludne mozme snazilkovat, ze netreba ziadnu pauzu. Ale asi ju aj tak budeme mat, kedze to vyzera,ze nebudeme mat pravidelny cyklus zopar mesiacov a ani ovulaciu ako ma byt ☹ ale treba snazilkovat a mozno motyka vystreli 😀 drzim velmi palce.
Inak co sa planovania deti tyka, ja mam tiez taky plan 😀 zostat doma 6 rokov vychovat 2 deti a "mat pokoj".

elise
8. jan 2010

tehulky by mohli poslať vírus nech sa nakazíme všetky 😀

emily327
8. jan 2010

elise: suhlasim a hlasim sa do poradovnika na tento specialny virus 🙂

fomarik
8. jan 2010

Janka, ja som bola tiež 2x na kyretáži.Prvý krát preto,lebo bábike nebilo srdiečko, adruhýkrát po 5 mesiacoch, pretože ma zle vyčistili a mala som veeeeľké problémy. V

K tomu plánu svýchovou detí sa pripájam. presne, presne..... 6 rokov doma, 2 detičky a basta!

simasla
8. jan 2010

Tak k tomu plánu, já bych chtěla 3 děti a jsem moc ráda, že můj skoro manžel má na to stejný názor. Chtěli bychom takovou větší pěti člennou rodinu - teda šesti - ještě máme Meginku (to je naše bíglinka)
Tak šup těhulky - hezky nás sem pojďte poplivat.. a pořádně....
janka - když jsi nachlazená - tak se neměří BT - tedy když máš zvýšenou tělesnou teplotu, tak je měření bazální teploty k ničemu

josie3331
8. jan 2010

janka trencin...len prid potrebujem to.... 😀 😀

moj plan....pri mojich problemoch budem stastna za jedno babo.....a potom sa uvidi....

emily327
8. jan 2010

fomarik: super ,to znamena,ze spolu budeme travit cas na nete dalsich 6 rokov 😀 minimalne xixi no bude super vymienat si informacie o vychove deticiek 🙂 Ale najprv by bolo dobre vymenit si info o tehotenstve, uvidime kedy to zacne, ale bolo by super, keby sme v jeden mesiac otehotneli vsetky jaj to by bolo citania 😀

fomarik
8. jan 2010

Veru áno. ja by som sa od Koníka ani nepohla, leda tak na WC.ja aj tak v momente,ked sa dozviem, že som tehu, ostávam na rizikovom. Takže oddychu budem mať dosť.
😠 Ale už chcem,aby mrška skončila, aby sme sa mohli snažilkovať............. Ešte nám predsa ostáva 22 dní do januára. Ale nenahnevala by som sa ani vo februári, ani v marci,no...ešte ten apríl by som tiež asi prežila. Uvidíme.

Josie...a kde pracuješ, ked vysávaš pred hosťami?

janka13ke
8. jan 2010

fomarik
ja som druhykrat dokonca cakaa dvojicky. A to prirodzenym pocatim...tak nas to mrzelo dvojnasobne.

simasla
uvidim, ci sa ja na to meranie dam, ci nie. Ak nebudem tehu teraz, kupim si ovu testy na najblizsi mesiac a potom sa uvidi 🙂

jossie
Trenčín...hmmm, to by som musela z KE vrtulníkom....

emily
už teraz sa na to teším 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre