Otestujme spoločne slovenské tehotenské testy

nini1010
10. nov 2018

Ahojte,
Som mamina krásnej dcérky. Myslela som si, že keď sa rozhodneme pre druhé bábo bude to hračka a podarí sa na prvý šup rovnako ako prvé. Vytriezvela som po potratoch, keď som zistila, že dve čiarky na prvý pokus ešte naozaj neznamenajú bábätko. Odvtedy ubehlo veľa veľa mesiacov a nám sa prestalo dariť otehotnieť úplne. Hanbím sa prezradiť, koľko som doteraz minula na tehotenské testy 🙂 ... veeeľa. Túžba po bábätku bola taká silná, že som testovala 8 dpo, 9 dpo... no čo vám budem hovoriť. Čiste šialenstvo. Kto zažil pochopí a kto nezažil tomu nemám záujem vysvetľovať. Píšem to preto, aby som ukázala, že mám naozaj veľa skúseností s testovaním testami rôznych značiek. Veľa krát som postrehla množstvo subjektívnych hodnotení na kvalitu a spoľahlivosť testov nejakej značky. Musím povedať, že aj ja som som čítala recenzie, lebo je to naozaj naozaj hrozné a kruté sklamanie, keď Vám test ukáže ducha, alebo 2 čiarky a tehotná nakoniec nie ste. Ktoré zažili, vedia...
No a tak som sa rozhodla urobiť veľký koníkovský test tehotenských testov. Nerada by som, aby ste mi sem do tejto témy pridávali fotky testov s" otázkou - Myslíte že som tehotná? Že to vyšlo?" - NA TENTO ÚČEL TÁTO DISKUSIA NESLÚŽI!!! (Sorry za bold, ale považujem za potrebné to zdôrazniť.
Čo je účelom tejto témy?- Aby sme my alebo budúce mamičky nemíňali peniaze na shitné testy, ktoré často duchujú.
Ak máte chuť zapojiť sa seriózne do testovania, prosím skôr ako pridáte príspevok držte sa týchto odporúčaní:
1. Vždy uveďte PRESNÝ DPO (deň po ovulácii).
Riaďte sa bazálnou teplotou, alebo appkou (ak máte 28 dňový cyklus), alebo ovulačnými testami, ale tie čo nemáte tušenia kedy ste mali ovuláciu, alebo máte úplne rozhádzaný cyklus prosím ani neprispievajte, lebo znížite spoľahlivosť testu.
2. Testujte najskôr 8-9 dpo. Skôr to nemá zmysel.
3. Ak Vám test ukáže pozitivitu otestujte v ten deň ak môžete ešte nejakú ďalšiu značku, prípadne druhý test tej istej značky.
Na základe toho budete vedieť, že je to ozajstná slabulinká čiarka, alebo test len duchuje. Ak je slabulinká ledva viditeľná čiarka na 2-3 testoch rovnakej značky, tak to zrejme duch nebude ale slabulinká čiarka.
4. Čiarka - hoci slabá, je vždy ružová. slabej inzenzity, ale ružová!!!
5. Iná čiarka ako ružová je pravdepodobne duch alebo kanálik.
Ak ste si nie isté, či je to duch, alebo čiarka odporúčam presvietiť test zospodu ostrým svetlom - napr. čelovkou. Nie je to môj nápad, ale dievčat z koníka. Ak sa Vám ukáže či už spriama zo spodu alebo pod uhlom druhá čiarka tak to nie je duch, ale čiarka.
6. VEĽMI DOLEŽITE!!! Ak ste mali slabú čiarku (akejkoľvek inzenzity a zoslabla, alebo zmizla, alebo prišla menstruácia - to neznamená, že bol chybný test! Mohlo to byť biochemické tehotenstvo a vajko sa neudržalo a s menštruáciou sa odplavilo. Takže neznehodnocujte hneď spoľahlivosť testu! Toto sa stáva veľmi často, takže to treba brať do úvahy. Práve preto ak chcete testovať a nájdete čiarku tak otestujte ešte ďalšie dva testy, aby ste si boli isté či to bolo tehotenstvo a neudržalo sa, alebo naozaj iba duch.

Tak poďme na to ktoré máte chuť, nech konečne rozlúskneme za čo stojí vyhadzovať peniaze a za čo nie. Rada by som aby sme našli testy, ktoré ukazujú pozitivitu najskôr a najspoľahlivejsie.

PS: Hlavne sa mi tu nevaďte prosím. Nikto tu na to nie je zvedavý. Ak niekto bude vyrývať do vás, tak na tupcov nereagujte. Kto by mal predsa len chuť vyrývať, odporúčam presťahovať sa do inej témy. Rešpektujte prosím rôznorodosť názorov, nehádajte sa a nebite za ten svoj. Nepresviedčajte o svojom názore. Dik

nini1010
autor
10. nov 2018

Testujem 9 dpo.Vsetky testovane zrana.Woman secret tycinkovy - slaba ale jasna ruzova druha ciarka,Pepino pruzkovy - takmer neviditelny duch,ale je tam a po presvieteni jasna ciarka,na fotke nevidnk. MAMATEST pruzkovy -na teste este nic nevidno.
Ak budu ciarky silniet tak najskor a najjasnejsie ukazal tehotenstvo Woman secret tycinkovy,tam nie je pochyb.Pepino slabulinko sa tam nieco ukazuje.Na fotke ukazuje slabsie ako vidno nazivo.

levandulova111
16. feb 2022

Naozaj je to tak, že keď sa zdá test snehobiely, alebo s prižmúreným okom si niečo "domyslím" a keď to teda presvietim a pod uhlom svetla je vidieť druhu čiarku, tak sa test dá považovať za pozitívny? Dnes navečer som robila pepino test z DM, čítala som, že aj duchujú, alebo bývajú falošne pozitívne, ale aj veľa dobrých recenzií. No a mne sa najskôr prvá čiarka do jednej minúty zjavila, aj keď slabá, ale po tej minúte, či viac času asi ubehlo, tá druhá slabá čiarka zmizla. Po úplnom vyschnutí, fakt neviem či si to už namýšľam, sa mi niečo marí a keď to teda z uhla presvietim, tá druhá čiarka tam je.. už som čítala dva komentáre v iných diskusiách, že aj keď iba po presvietení, ale môže to žena považovať za čiarku... Ja už som z toho magor 🙄

levandulova111
16. feb 2022

Dnes mi podľa kalendára majú začať plodné dni, ale posledné dve menštruácie som mala úplne slabé, dvojdňové. Od prvého styku to budú v piatok 4 týždne (po ňom mi tá menštruácia "zblbla", nemala som ani tie kúsky. Od druhého styku to v piatok bude 6 týždňov.. tak ja neviem, či môžem pepino považovať po presvietení za dôveryhodný.. Kamarátka používa len ten a veľmi spokojná je...

mici88
3. sep 2023

@levandulova111 pepina sú tento rok vraj teraz jedny z najviac nespolahlivych testov. A tiež by ma zaujímalo to s tým podsvietením či je to pravda. Ja vidím na teste úplne jemnučku čiarku, ktorá sa nedá ani od fotiť. A po podsvieteni zo spodu je čiarka vidno. Predtým keď som skúsila úplne sniehobiely test pod svietiť tak tam nič nebolo.

levandulova111
5. sep 2023

@mici88 no u mňa to tehotenstvo vtedy nebolo, vraj sú to tie kanáliky, kde by sa mala spraviť druhá čiarka a keď to viac navlhne, tak ju je vidieť voľným okom, ale odfotiť sa nedá a pri podsvietení ju vidno...ja som mala poslednú ms po tomto komentári 6.4. a potom už neprišla a momentálne mi tu štvornožkuje 8 mesačná slečna 😅❤️ pre mňa najviac spoľahlivé sú Baby top test z DM... Tých som sa narobila asi 30... 😅

mici88
5. sep 2023

@levandulova111 ďakujem. Tiež som stále v tom že to bol kanálik 🙂 len ma to zaujímalo lebo ma to na chvíľku prekvapilo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre