Ovulácia bez príznakov

mmm2mmm
22. mar 2021

Ahojte chcela by som sa spýtať, či niektorá/é z Vás majú/mali ovuláciu "bez príznakov" a teda žiadne bolesti v podbrušku, žiadny hlien atď... S manželom sa snažíme o dieťatko pár mesiacov a teraz som začala s ovulačnými testami včera som mala test pozitívny ale nebyť toho testu tak ani neviem, že ovulácia prebieha

aknamorka22
22. mar 2021

Ja som sa tak dopracovala k prvému dieťaťu :D absolútne som netušila kedy mám ovulacii. Nemala som ani hlien ani bolesti, nič. Myslela som si, že už je dávno po nej, ze idem mať MS a sekla som sa :D rok a pol po pôrode sa u mňa začala vyskytovať bolestivá ovulácia a aj hlien. Dovtedy nič. Tie ovulacne bolesti su niekedy na nevydržanie :(

rsimoneees
22. mar 2021

@mmm2mmm ahoj 🙂 ja tak mavam , bez bolesti ci hlienu, keby nechodím na folikulometriu a neurobím pre istotu ovu test , tak ani neverím ze ovu prebehla . Ale samozrejme meriam aj BT 🙂

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@aknamorka22 ďakujem za info 🙂 dúfam, že sa nám tiež podarí dopracovať takto k bábätku 🙂

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@rsimoneees ja som merať teplotu ešte neskúšala zatiaľ len tie testy...uvidím ako a či vôbec to pomôže v snažení

nikpa
22. mar 2021

@mmm2mmm áno, mávam aj taku ,,bezpriznakovu,, boli mesiace kedy by som bez testu o nej netusila ale nie vždy. Inokedy pociťujem bežné priznaný, bolest v podbrusku, tahanie vajecnikov, hlien, zvýšená chuť na sex.

monro
22. mar 2021

Ja som začala pociťovať ovuláciu až po 40tke, dovtedy nic, absolutne. Viem to, lebo som z takých, čo sa neustále sledujú.

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@monro ďakujem za odpoveď už som pokojnejšia keď viem, že príznaky nie sú vždy bežnou súčasťou

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@nikpa ja som ju doteraz nejako moc nesledovala , až teraz keď sme sa začali snažiť , uvidím teda či to bude tiež raz bez príznakov a inokedy zasa s nimi

nela6
22. mar 2021

@mmm2mmm nemáš ani zvýšenú chuť na sex? ja sa idem vtedy osalit... hlien som nejak nikdy neriesila, lebo neviem podla toho... ale. sla. by som radšej do merania bazalnej, ako testov 🙂

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@nela6 neviem testy mi prídu jednoduchšie v zmysle, že ich nemusím robiť každý deň počas cyklu ale iba určitý čas...a keďže chodím do práce na zmeny neviem si predstaviť merať BT v rovnakom čase....samozrejme, že takéto meranie je určite presnejšie ale pokiaľ sa blíži ovulácia a zvyšuje sa konkrétny hormón v tele tak to musí zachytiť rovnako aj test nie ?

helcanw
22. mar 2021

U mna podobne, niekedy vôbec. Ale najlepšie to vie rozoznať manžel 😂 vraj vtedy inak voniam a som príťažlivejšia 😂🤷‍♀️

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@helcanw tak to máš najlepšie 🙂 keď ti vie manžel povedať ...môžem len ticho závidieť :D

queen_el
22. mar 2021

@mmm2mmm rozdiel je ale ten, že testy ti negarantujú, že ovulácia aj naozaj prebehla

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@queen_el a meranie BT to garantuje ?

queen_el
22. mar 2021

Ano, meranie je presne na potvrdenie🙂

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@queen_el nerozumiem tomu celkom ak sa zvýši konkrétny hormón v čase ovulácie tak test je pozitívny - ale to teda nemusí znamenať že ovulácia prebehla ale meranie teploty potvrdí, že prebehla lebo teplota stúpne ?

queen_el
22. mar 2021

@mmm2mmm áno, presne tak. Testy reagujú na zvýšenie hormónu LH, čo znamená, že sa ovulácia blíži, ale môže sa stať, že napriek tomu ovulácia predsa len neprebehne. Prebehnutú ovuláciu potvrdzuje zvýšenie bazálnej teploty, kt. reaguje na zvýšený progesterón, kt. sa tvorí po ovulácii. Preto je bazálna teplota spoľahlivejšia. Najlepšie je kombinovať aj testy aj BT: z testu vieš, že sa ovulácia blíži a BT ti potvrdí, že naozaj prebehla.

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@queen_el aha ďakujem za vysvetlenie už mám v tom teda podstatne jasnejšie

anukha
22. mar 2021

@mmm2mmm len ma napadla taka zakladna vec, ze na ovulacnych testoch musi byt testovacia ciarka aspon taka silna ako kontrolna. Takze nejaka slabsia ciarka sa za pozitivnu nepovazuje. To len na okraj, lebo som si vsimla, ze niekedy ked zeny zacinaju s ovu testami, tak ich posudzuju ako tie tehu testy...
A inak s meranim BT a pracou na zmeny, ja sa nebudim vobec v rovnaku hodinu, ale vsimla som si, ze po tom minimalne 6 hodinovom spanku viem aj tak krasne vidiet zvysenie teploty po ovu. A nemeriam si cely mesiac, len cca od 10 dna cyklu po potvrdenie ovu a potom uz iba raz za cas, aby som videla kedy pride MS.

zuzkapap
22. mar 2021

Ja som nemala sajn kedy a ci vôbec ovulujem - nebola som schopná to nijako odsledovat.. Ovu testy furt negatívne (ale ja veľa pijem vody) - a otehotnela som na 4ty cyklus od začiatku snaženia. Tak asi dakedy bola len ja som ju nezachytila 😅

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@anukha myslím že ten test je pozitívny .., ale pokiaľ to zvládaš aj s rôznymi časovými odstúpení a výsledok je spoľahlivý môžem to tiež skúsiť 🙂

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@zuzkapap 🙂 normálne ti závidím v dobrom že sa ti to podarilo tak skoro 🙂 u nás je problém že manžel chodí často pracovne mimo takže preto som začala a tými testami, aby sme ten čas čo je doma vedeli využiť 🙂

anukha
22. mar 2021

@mmm2mmm pravdu povediac ja sa v ovu testoch nevyznam, na to su tu ine odbornicky 👌
Mne tiez vychadzali stale negativne a este k tomu mam problem nepit poobede tekutin, tak len meriam BT. Mozno ti bude treba viac cyklov, ak ti nahodov padne vzostup BT na striedanie zmien, ale casom sa v tom zorientujes. Na FF je k tomu myslim aj specialny clanok, ako si merat BT pri striedajucich zmenach, no je to v AJ. Mne to proste vyhovuje ( aj kvoli tomu, ze na 100% viem, kedy pride MS), tak ale kazda si musi najst to, co jej vyhovuje. A drzim palceky 👍
P.S: ak drahy nie je doma stale, tak si uzivajte, les je doma a nic merat ani ocikavat nemusis moze to prist 😉

h_petra
22. mar 2021

@mmm2mmm ano, uplne bez priznakov. Zacala som si merat BT a dalo sa to v pohode odsledovat.

mmm2mmm
autor
22. mar 2021

@anukha :D no ja a angličtina sa moc nemusíme...ale skúsim si o tom niečo pohľadať... snažím sa moc na to nemyslieť ....ale ono akoby si ma tie myšlienky našli samé... :( Zrejme si idem musieť nájsť niečo čím si zamestnam hlavu

any_soj
22. mar 2021

@mmm2mmm nikdy som nemala žiadny príznak okrem hlienu a po pôrode aj ten zmizol. Riešila som bazalnou teplotou.

anukha
22. mar 2021

@mmm2mmm a ako dlho sa snazite ak smiem vediet, lebo ak je to len kratucko naozaj by som sa myslim nicim moc nezaoberala. Mozno tak merat mesiac, dva, aby si vedela, ze ovulujes napr. a cca kedy, ale ak to je kratucko nezapodievaj sa tym moc, len sa lubte 😉

mmm2mmm
autor
23. mar 2021

@anukha cca pol roka sa snažíme, ale je to zložité keďže manžel býva často pracovne mimo tak sa vídame viac menej len cez víkendy..takze neviem čo si o tom myslieť...na jednej strane to nie je asi dlho keď vezmem do úvahy že reálne sa snažíme Max 3 víkendy za mesiac (pričom vtedy ani nemusím mať ovuláciu) na druhej strane doteraz v podstate stačí raz v spra ňom čase...

mmm2mmm
autor
23. mar 2021

@anukha tá posledná veta mala byť "na druhej strane by malo v podstate stačiť raz v správnom čase " ( raz v zmysle napr v jeden víkend)

zuzkapap
23. mar 2021

@mmm2mmm no ked sa vidite len cez vikendy, je mozne ze ste ovulaciu ani raz nezachytili, pretoze spermie preziju max 3 dni v tele (u niekoho aj menej) a moze ti stale vychadzat napriklad na stvrtok alebo piatok.. druha vec je, ze pre zdravy par je cas na otehotnenie do 1 roka v norme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre