Ovulácia bez zvýšenia bazálnej teploty

mudreocko
19. sep 2015

Ahojte zienky, mam otazku.
Pravidelne si kontrolujem BT, krcok maternice a hlien krcka maternice. Vcera som mala silne bolesti na pravom vajecniku, take ako mavam pravidelne pri ovulacii, aj bradavky velmi citlive a aj hlien bol ako vajecny bielok. Len ide o to, ze bazalna teplota ostala na rovnakej urovni ako mam klacisku teplotu. A tiez krcok maternice je tak v strede, nieje ani vysoko ani nizko, je tak stredne tvrdy a zda sa mi byt mierne pootvoreny, ze tam zasuniem spicku prsta, tak ako sa to pise ze vtedy je ovulacia. Tento mesiac mam nejako veci naopak. Vcera sme mali sex, snazime sa o babatko, ale neviem ci to bola ovulacia alebo nie, kedze BT bola nizka a ten krcek...
Poradte aj mate skusenost, dakujem.

duun
19. sep 2015

Keď sme snažilkovali, tak som sa tiež sledovala a príznaky boli raz tak raz tak.. niečo je trochu na subjektívnom zvážení (napr. tá výška krčka) a teplota by mala byť tá objektívna. Teda bez poklesu nie je ovulácia.

Samozrejme stačí iný teplomer, trochu iný čas, či nemerané hneď po prebudení predtým, ako vstaneš z postele a už je to nepresné, nespoľahlivé. A to už nehovorím o takých extrémoch ako merať teplotu pri spaní v spacáku na stanovačke 🙂 (som sa vytešovala, kým mi nedošlo, že spanie pomaly na zemi bola "ovulácia" s poklesom teploty).

Skúšaš si robiť grafy napr. vo fertility.friend.com?

mudreocko
autor
20. sep 2015

Ja si meriam stale rano pred vstanim z postele a este pred tym ako stlacim meranie necham teplotem v posve asi minutu amozno dve aby sa ustalil. Mam aplikaciu v mobile OvuView 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre