Ovulačné krvácanie. Ako si to vysvetliť?

1valeria1
20. nov 2010

Ahojte, uz neviem ako si to vysvetlim....skoncila mi MS pred 8smimi dnami....a teraz uz 3 den slabo krvacam....dnes som zbadala s krvou aj natahujuci sa hlien je mozne ze je to spojene s ovulaciou? snazime sa o babo a teraz neviem ci to mam brat ako nejaku predzvest niecoho zleho ☹ a ci sa snazit aj cez slabe krvacanie alebo cakat...☹

lucka1987
20. nov 2010

vacsinou sa jedna o puruchu ovulky... Netvorí sa ti hormón progesterón a sliznica v maternici nie je dostatočne vytvorená pre správne odlučovanie.
Ovulačné krvácanie je krvácanie v strede menštruačného cyklu. moze byt sposobene aj nerovnováhou hormónov.
mas ho bolestive? teda nejake bolesti v podbrusku? najlepsie zajst za lekarom, najma ak sa ti to opakovalo... pretoze nie je prirozene krvacat pocas ovulacie.. mozes tam mat a zapal a podobne

lucka1987
20. nov 2010

zabudla som dodat... ze najcastejsie ho maju dospievajuce zeny, ktore este nie su hormonalne stabilne a zeny pred prechodom....niektore zeny s touto ovukou krvacajucou ziju roky... najlepsie bude ak zajdes k lekarovi az vyluci nejaky zapal infekciu virus a tak

1valeria1
autor
20. nov 2010

@lucka1987 Ďakujem 🙂

44_iva_44
6. mar 2012

Ahojte neviete mi poradit, mam taky problem, ze som zacala krvacat v strede cyklu kedy by som mala mat ovulaciu. Zacalo ma velmi boliet v podbrusku, najprv som mala iba hnedy vytok a potom sa mi spustilo silne krvacanie ako pri normalnej menstruacii a trva to uz 3 den. Moja doktorka ma akurat dovolenku, prosim poradte mi , co to moze byt? Dakujem

olivia84
20. mar 2012

Dobrý deň mám rovnaký problém ako 1valeria1 opakuje sa mi to už tretí mesiac v podbrušku ma nebolí ale rozčuľuje ma to krvácanie. Bola som už dva krát u doktorky ale tá mi povedala že mi nevie nijako pomôcť jedine liečiť to hormónmi ale tie ja nechcem pretože sa snažíme o bábo,,, Viete mi nejako poradiť???

maajka83
3. máj 2012

ahojte, tak aj ja mam ten problem. presne v polovici cyklu som zacala mat hnedy vytok,.dr. povedal ze je to stara krv, dnes mi brali krv ze ci nie som tehu, bola som aj na sone , aby vylucili mmt, boli ma v podbrusku, v krizoch aj prsia bolia. to pobolievanie mam od posledneho menzesu, som z toho na nervy 😠

kveta
3. máj 2012

@olivia84 Kedysi ma hospitalizovali pre ovulacne krvacanie, dr to vtedy komentovala, ze som superplodna.. dodatocne mi diagnostikovali endometeiozu, mozno praskla nejaka drobna endometrioticka cysta..

@maajka83 No, asi ma tu ukamenuju za strasenie, ale.. mohlo by ist o prasknutu ovarialnu cystu.. preto ta stara krv.. "cokoladove" cysty nou mozu byt naplnene.. anyway dala by som sa skontrolovat este jednemu dr.. pseudotehotenske priznaky byvaju pri cystach, ale aj pri niektorych druhoch rakoviny..

maajka83
3. máj 2012

@kveta tak teraz si ma vystrasila. chodim pravidelne na kontroly. zajtra zavolam este jednemu dr, pri ktorom som rodila.

maajka83
3. máj 2012

@kveta da sa to zistit na sone? dva mesiace dozadu som bola na prevent.kontrole, a nic nezistili.

kveta
3. máj 2012

@maajka83 Cysta alebo jej prasknute zvysky sa da zistit na vnutornom sone, pred dvomi mesiacmi si ju vobec nemusela mat..

maajka83
6. máj 2012

@kveta ahoj, na sone nebolo nic vidiet. zajtra idem k dr. tak uvidim. 😒

lejduska
6. máj 2012

@maajka83 ahoj.este stale si sa nedozvedela co bolo to spinenie v strede cyklu? lebo mne sa tiez raz stalo, ze som riadne krvacala uprostred cyklu a dokimu som podhodila otazku ci to nemoze byt ovu tak samozrejme pvoedal, ze je. a bojim sa ze nieco zanedbal lebo odvtedy sa problemy nabaluju. zeny musime si davat pozor

omnia23
6. máj 2012

@lejduska
@maajka83 ja som mala to iste tri mesiace za sebou doky mi to upravil HAK potom sa to uz neopakovalo

lejduska
6. máj 2012

@omnia23 aha, ja som v podstate tiez dostala hak ale nie kvoi tomu. ale nikto neriesi, preco a kvoli comu to tak bolo..jednoducho hak !

omnia23
6. máj 2012

@lejduska no to ma asi 2% zien,je to predovulacne znizenie estrogenu,ktore sposobuje krvacanie.Hak je najcastejsim moznym riesenim,kedy sa poda estrogen oralne a jeho hladina je kontinualne zvysena. Ci sa to da riesit aj inak,netusim

lejduska
6. máj 2012

@omnia23 tak to mas pravdu s tym estrogenom..ale napriklad ja som mala problemy s vicerymi hormonmi a jeho riesenie bolo hak, aj teraz mi chcela dat hak aspon na rok no to som razne odmietla a zmenila som lekara a mam co robit aby som sa vylizala zo vsetkeho..a pripisujem istu cast jeho pristupom..sak ked sa veci riesia hned nemusia mat velmizle nasledky. nechcela osm lekara hned odpisat ale po viacerych skusenostiach uz verim maloktoremu, a ked pocujem slovo hak sa mi nozik vo vrecku otvara 😀

omnia23
6. máj 2012

@lejduska mna byvaly lekar tiez dopoval HAK,odkedy som lekara zmenila,tak slovo HAK som od neho nepocula a to mam tiez problemy.Vsetko je o lekarovi.Hlavne ty,ako laik,nevies co je pre teba vhodne.

lejduska
6. máj 2012

@omnia23 tak dufam,ze teraz uz mas spravneho lekara so zdravym pristupom. a urcite sa liecis inac nie s pomocou hak. ano ako laik neviem a ked to hladam po internetoch s askor vystrasim

omnia23
6. máj 2012

@lejduska ano uz sme to dali do poriadku aj ked teraz mam zas podozrenie na endometriozu.

Tak vies,toto je dnesny problem,lekar nevysvetli,zena hlada po internete a tak to potom vyzera.

lejduska
6. máj 2012

@omnia23 jaaj tak to sa drz.vies uz nejake moznosti riesenia? ja mam zas problem s vajecnikmi..aspon to tak vyzera. ano ked sa lekarovi nechce moze to dopadnut velmi zle, kazdy nam to da zapravdu.

apolenka6
6. máj 2012

Ahojte! náhodou mi padol zrak na túto tému a ma napadlo,že teraz v čase ovulácie som mala slabý ružový výtok na papieri ,nie krvácanie 😕 😕 hmm...

omnia23
7. máj 2012

@apolenka6 moze to byt aj ovulacne krvacanie,sleduj si to

omnia23
7. máj 2012

@lejduska tak to ano...s novym dokym som viac spokojna,i ked paradoxne ohlasy na neho som pocula aj dost zle...byvaleho dokyho chvalia vsetky jeho pacientky,no mne nepomohol.Moznosti riesenia-tak caka ma laparka,a uvidime,co dalej,ak sa endo potvrdi.Ja myslim pozitivne a pevne verim aj s dokym,ze bude vsetko v absolutnom poriadku 😉 Ty mas ake problemy?

lejduska
7. máj 2012

@omnia23 tak drzim prsty nech ti to dobre dopadne..neobavas sa na zakrok?? mna tym doki tiez vystrasil..tak u mna pravdepodobne nefunguju vajecniky ako by mali a mam zly hormonalny profil..dost ma to desi lebo som presla k novemu dokimu a to pre mna znamenalo velky skok. furtr sa spamatavam..od augusta som bola pozitivna ale uz sa mi nechce.., existuje predcasne zlyhavanie vajecnikov atd, naco nechcem ani mysliet. asi tak

omnia23
7. máj 2012

@lejduska nie neobavam sa 😉 ved to je len obycajna laparka,bezna rutina 🙂

Tak pozri,zly hormonalny profil moze znamenat x veci.Povedal ti konkretny dovod?

lejduska
7. máj 2012

@omnia23 aha..no tak to mas dobre..mne to tiez moj gyn spominal a ja sa bojim ci pana.
moze ano, on predpoklada znizenu funkcnost vajecnikov, lebo mam male vajecniky a podla profilu by mi povedal ze mam 47 rokov nie 22 😒 mam niektore hodnoty tak prekrocene, ze dovi dopo. napr. hranica 10 ja mam 60 zeny ktore mali 15 a mali aj mrchu aj ovu nemohli mat babo.no co caka mna? ale kaslat na to necham sa prekvapit v stredu idem za vysledkami z noveho odberu

omnia23
7. máj 2012

@lejduska ja sa nebojim,ved coho sa mam bat? 😉 Nebrala si prilis dlho HAK?Vtedy su dost velke problemy s vajecnikmi

lejduska
7. máj 2012

@omnia23 narkozy myslim., HAK som brala 3 mesiace vraj aby sa mi upravil cyklus..a niektore homony sa zblbli a niektore uzlepsili..a este predtym kedysi davno

omnia23
7. máj 2012

@lejduska tak narkoza patri k tomu 🙂 Ja mojmu lekarovi verim,ked sa budem bat bude to o to horsie pre mna,pre nikoho ineho.Nemusim to podstupit,ale ja si chcem byt ista ci to mam alebo nie.

lejduska
7. máj 2012

@omnia23 ved samozrejme ono je to najlepsi sposob ako zistit veci ´´zvnutra´´. a kedy sa tam chystas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre